Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#588569 Τι διάολο, εμένα ήταν hit or miss σήμερα αν θα πέρναγε. Θα τους πάρω τηλ. Thanks.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#588570 Το Pos είναι δικό μου (ΕΤΕ). Οι κάρτες ήταν 3 της Πειραιώς και 2 της Εθνικής.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#588576 Τους πήρα τηλ.
Το περιστατικό Α ήταν τυχαίο , και θέμα του POS στο supermarket.
Το περιστατικό β είναι ότι τα ταγάρια στο ξενοδοχείο που έκλεισα στη Βιέννη πάνε να χρεώσουν τη κάρτα με λάθος τρόπο καθώς το booking δεν ζήτησε cvv.

2 κάρτες πάνω σε διαφορετικούς λογαρισμούς είχαν θέμα σε διαφορετικές περιπτώσεις, οπότε υπέθεσα ότι ήταν γενικευμένο το θέμα. Ως θιασώτης του House, πίστευα δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα για 2 διαφορετικές ασθένειες ταυτόχρονα. Έκανα λάθος :lol: .
Άβαταρ μέλους
By markvag
#588593
pierce21 έγραψε:Έχει κανείς θέμα με την ΕΤΕ σήμερα; Έφαγαν άκυρο κάρτες σε διάφορες περιστάσεις. :hmmm:


Στείλε μου λίγο τον αριθμό της κάρτας σου να κάνω μία δοκιμή... :shifty:
Άβαταρ μέλους
By sargus
#588665
pierce21 έγραψε: Ως θιασώτης του House, πίστευα δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα για 2 διαφορετικές ασθένειες ταυτόχρονα. Έκανα λάθος :lol: .


Έγραψες! :lol:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#588666
sargus έγραψε:
pierce21 έγραψε: Ως θιασώτης του House, πίστευα δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα για 2 διαφορετικές ασθένειες ταυτόχρονα. Έκανα λάθος :lol: .


Έγραψες! :lol:

Οντως! :lol: :lol:


Αν και..........o House δεν ειναι στα αληθεια γιατρος :s_tongue :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#588872
Νίκος Παππάς έγραψε:
sargus έγραψε:
pierce21 έγραψε: Ως θιασώτης του House, πίστευα δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα για 2 διαφορετικές ασθένειες ταυτόχρονα. Έκανα λάθος :lol: .


Έγραψες! :lol:

Οντως! :lol: :lol:


Αν και..........o House δεν ειναι στα αληθεια γιατρος :s_tongue :s_tongue :s_tongue


:inlove:
markvag έγραψε:
pierce21 έγραψε:Έχει κανείς θέμα με την ΕΤΕ σήμερα; Έφαγαν άκυρο κάρτες σε διάφορες περιστάσεις. :hmmm:


Στείλε μου λίγο τον αριθμό της κάρτας σου να κάνω μία δοκιμή... :shifty:


Τα βλέπω και ανεβάζω με το παρακάτω:

Μετά από επικοινωνία με τους Αυστριακούς, οι μερακλήδες μου ζήτησαν να τους στείλω το CVV με email ή να τους πάρω τηλ. για να κάνουν την χρέωση :lol:
Τους εξήγησα ευγενικά ότι δεν παίζει εκτός booking να τους στείλω κανένα επιπλέον στοιχείο, και ότι υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία (Μail Οrder Τelephone Οrder) χωρίς το cvv μιας και το booking ΔΕΝ το ζητάει . Δεν μπορεί να είμαι ο πρώτος που κλείνει δωμάτιο με προπληρωμή. Kαι δεν μιλάμε για κανένα χάνι...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#588915
pierce21 έγραψε:
Τα βλέπω και ανεβάζω με το παρακάτω:

Μετά από επικοινωνία με τους Αυστριακούς, οι μερακλήδες μου ζήτησαν να τους στείλω το CVV με email ή να τους πάρω τηλ. για να κάνουν την χρέωση :lol:
Τους εξήγησα ευγενικά ότι δεν παίζει εκτός booking να τους στείλω κανένα επιπλέον στοιχείο, και ότι υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία (Μail Οrder Τelephone Οrder) χωρίς το cvv μιας και το booking ΔΕΝ το ζητάει . Δεν μπορεί να είμαι ο πρώτος που κλείνει δωμάτιο με προπληρωμή. Kαι δεν μιλάμε για κανένα χάνι...



Δεν ήταν Αυστριακοί! :shifty: :shifty:




















Αφού δεν μου τα έστειλες από μόνος σου! :rtfm: :x :shifty: :shifty: :s_biggrin :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#589082
Νίκος Παππάς έγραψε:
sargus έγραψε:
pierce21 έγραψε: Ως θιασώτης του House, πίστευα δεν γίνεται να έχεις συμπτώματα για 2 διαφορετικές ασθένειες ταυτόχρονα. Έκανα λάθος :lol: .

Έγραψες! :lol:

Οντως! :lol: :lol:
Αν και..........o House δεν ειναι στα αληθεια γιατρος :s_tongue :s_tongue :s_tongue
Και κρατάει και το μπαστούνι του από τη λάθος πλευρά. Όπως άλλωστε συνηθίζεται σε όλες τις ταινίες και όπως κάνουν και οι ζητιάνοι. Το κάνουν για να τονίζεται περισσότερο το σακατιλίκι.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#589447 Για όσο υπάρχει ακόμα στην Ευρώπη.
Ναι.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#589451
KiloMeater έγραψε:η ΑΜΕΧ ελλάδα παίζει;


Παίζει αλλά σχεδόν κανένας δεν την δέχεται. Visa & Mastercard αν θες να μην μπλέκεις και να κάνεις δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#589463 Ο Σκλαβενίτης που ρώτησε τη δέχεται πάντως όπως είπα ήδη.
Γενικά θα έλεγα πως ελάχιστες φορές είχα θέμα, τουλάχιστον εκεί που πήγαινα.