Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#572985 Είμαι, γιαυτό και ξέρω καλύτερα από εσένα.
Δεν έχω όμως καμία σχέση με τους εργαζόμενους στο δίκτυο καταστημάτων.
Στη Διεύθυνση που δουλεύω αν φύγω στο δεκάωρο είναι καλά.
Όπως εξάλλου και οι συνάδελφοι στα Καταστήματα. Το ότι τελειώνει η εξυπηρέτηση του κοινού δε σημαίνει ότι θα πάνε σπίτια τους. Έχουν ακόμα παρά πολλά πράγματα να κάνουν...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#572987
Andreasdik έγραψε:Το ότι τελειώνει η εξυπηρέτηση του κοινού δε σημαίνει ότι θα πάνε σπίτια τους. Έχουν ακόμα παρά πολλά πράγματα να κάνουν...


Μάθημα μπορείς να κάνεις σε έναν 15χρονο που τώρα μαθαίνει τον κόσμο, αλλά όχι σε έναν άνθρωπο που είχε επί 15 χρόνια καθημερινή επαφή με τις τράπεζες, ως επιχειρηματίας. Ξέρω πολύ καλά το ωράριο σας και μάλιστα έμπαινα από την πλαϊνή πόρτα εκτός ωραρίου, επειδή ήξερα τους διευθυντές σε όλες τις τράπεζες, όταν δεν σας προλάβαινα εντός του περιορισμένου ωραρίου σας. Για εμάς βέβαια το ωράριο συνέχιζε για πολλές ώρες μετέπειτα... Αυτά που λες πάντως να τα σκεφτείς όταν δεν θα προλάβεις την ΔΟΥ ή τον ΕΦΚΑ.

ΥΓ: Θα έπρεπε να διαμαρτύρεσαι για το ότι δουλεύεις 10 ώρες, αντί των νόμιμων 8.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#572988 Όταν ζορίζεσαι αρχίζεις τα περί μαθημάτων και λοιπών ιστοριών.

Να διαμαρτύρομαι για το δεκάωρο αλλά εσύ να μπαίνεις από την πλαϊνή πόρτα, μη σεβόμενος τα δικαιώματα των εργαζομένων...

ΥΓ. Είσαι και αριστερών πεποιθήσεων, κρίμα...
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#572989 Με είδες να ζορίζομαι; Κάτι λάθος είδες...

Ναι, όταν στις 14:30 έχετε κλείσει την κεντρική είσοδο και έρχομαι στις 14:32, με την ψυχή στο στόμα, για να μου δώσετε την κάρτα που αναγκαστικά μου αλλάζετε κάθε λίγα χρόνια και που δήθεν δεν μπορούσε να έρθει ταχυδρομικά (ενώ τα προηγούμενα 15-20 χρόνια έρχονταν κανονικά), τότε ΟΦΕΙΛΕΤΕ να με εξυπηρετήσετε. Μιλάω για την γελοία Πειραιώς που πάντα βγάζει προβλήματα (είχα λογαριασμό εκεί από την εποχή της Μακεδονίας-Θράκης, αλλιώς σιγά μην την πλησίαζα). Οι ΕΤΕ, Alpha και Eurobank είναι πολύ πιο συνεννοήσιμες. Ακόμα και οι μικρές συνεταιριστικές είναι πιο λογικές.

Κρίμα βασικά που υποστηρίζεις την εργοδοσία σου...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#573007 Οπα βρε Δια που ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ. Βασικα διαβαζοντας ποστς σου σε ολα τα τοπικα ειναι σαν να εχεις ζησει 3-4 ζωες και τωρα πας για την 5η. Τοση εμπειρια πια :lol:
Στρατιωτικος επιχειρηματιας εξωτερικα φεραρι φ1 γκομενες
Θα πω ειδικα για σενα στην πειραιως να σε εξυπηρετουμε μεχρι τις 5 και μηδενικη προμηθεια σε οτι κανεις
Κοτζαμ επιχειρηματιας :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#573008 Γραμμένους σας έχω πια στην Πειραιώς Γκεάκο. Άδειασα και τους 5 λογαριασμούς μου και στα παπάκια μου.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#573011 Ποιος σου είπε Δία ότι είμαι στην Πειραιώς;
Λάθος κάνεις.

Την εργοδοσία μου από προκύπτει ότι την υποστηρίζω?
Μια γνώμη για το ωράριο είπα...
Άβαταρ μέλους
By melos86
#573020 8-2.30 ειναι συνολικα 6.30 ωρες! Μεχρι τις 8 μενουν ακομα αλλες 2,5 ωρες συνολικα για να προετοιμαστει και να κλεισει το ταμειο της βαρδιας του ο εργαζομενος στο ταμειο!
Δεν καταλαβα σε τι εξυπηρετει ολο αυτο περαν της δυσκολιας των συναλλασομενων και πως ακριβως βοηθαει τους εργαζομενους η μειωση του ωραριου για την εξυπηρετηση των πελατων στις συνθηκες...

Γιατι αν καταφερει η εργοδοσια των τραπεζων να στειλει το μεγαλυτερο κομματι των πελατων σε αυτοματα η ηλεκτρονικα μεσα τοτε αυτο αυτοματως σημαινει αρκετες λιγοτερες θεσεις εργασιας! Και βλεπω εργαζομενος στα γραφεια να επιστρεφει στα ταμεια και να ειναι και ευχαριστημενοι!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#573025
Geo f1 έγραψε:εχουμε ωραιο ebanking :s_biggrin


Τώρα, μετά την αναβάθμιση, έστρωσε κάπως. Πέφτει όμως αρκετά συχνά.


melos86 έγραψε:αυτο αυτοματως σημαινει αρκετες λιγοτερες θεσεις εργασιας! Και βλεπω εργαζομενος στα γραφεια να επιστρεφει στα ταμεια και να ειναι και ευχαριστημενοι!


Καλός μου φίλος απήντησε αυτό ακριβώς σε τραπεζικό υπάλληλο:
- Υπάλληλος: Γιατί δεν το κάνατε online κύριε;
- Φίλος: Για να έχεις εσύ δουλειά!!!
- Υπάλληλος: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#573026
Geo f1 έγραψε:Ο τραπεζουπαλληλος εχει ωραριο 7:45 με 3:15 Δευτερα εως Πεμπτη και 7:45 με 2:45 την Παρασκευη.


Ούτε καν 8ωρο :s_omg
Άβαταρ μέλους
By melos86
#573029 7ωρο δευτερα με παρασκευη και 6.45 λεπτα την παρασκευη?? Και εμενα ακραιο μου φαινεται...
Και ενταξει, καταλαβαινω οτι κανενας δεν φευγει πριν τις 4 γιατι το βλεπω καθημερινα αλλα αυτος δεν ειναι λογος για μειωθει το ωραριο εξυπηρετησης των πελατων επειδη κανεις απο τις ομοσπονδιες σας δεν μπορει να τα βαλει με την εργοδοσια!!
Απο εκει και περα πραγματικα πιστευω οτι ειναι εις βαρος των τραπεζουπαλληλων αυτη τη αποφαση καθως δεν υπαρχει περιπτωση αυτο το μισαωρο να το κερδισουν οι εργαζομενοι, απλα αντι να εξυπηρετουν πελατες θα κανουν αλλη χαμαλοδουλεια και οπως προειπα μολις εκπαιδευτει ο καταναλωτης σε ηλεκτρονικα μεσα θα ερθουν μιεωσεις στις θεσεις εργασιας!
Προσωπικα τα τελευταια χρονια μονο καταθεσεις εκανα στο ταμειο και αυτες πλεον τις κανω καθημερινα στα εξυπνα ATMs χωρις ουρα και χαμενο χρονο στην αναμονη! Βεβαια στη συγκεκριμενη περιοχη τα δυο υποκαταστηματα εχει γινει ενα και οι ταμιες απο 5 συνολικα εχουν μεινει 2!
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#573063 Και ξαφνικά η Revolut μου στέλνει μήνυμα οτι ετοιμαζόμαστε για Brexit και τα διπλώματα οδήγησης δεν μπορούν πλέον να θεωρούνται ID, ξανά στείλτε έγγραφα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#573064
KiloMeater έγραψε:Και ξαφνικά η Revolut μου στέλνει μήνυμα οτι ετοιμαζόμαστε για Brexit και τα διπλώματα οδήγησης δεν μπορούν πλέον να θεωρούνται ID, ξανά στείλτε έγγραφα


Δε μιλαμε για απλα μηνυματα. Μετα απο 325321 μηνυματα που εχει στειλει για τον ιδιο λογο, θα ελεγα οτι η καταληλη λεξη ειναι SPAMαρει τους χρηστες :thumbsdown: