Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607453 https://el.wiktionary.org/wiki/θαλασσοδάνειο

θαλασσοδάνειο ουδέτερο

1.(κυριολεκτικά) το ναυτοδάνειο
2.(μεταφορικά) (ειρωνικά) δάνειο που, για διάφορους λόγους, δεν πρόκειται να επιστραφεί
Άβαταρ μέλους
By drdino
#607454 Ξέρω τι είναι το θαλασσοδάνειο, δεν μπορώ να απαντήσω στη σύνδεσή του με τις ερωτήσεις που σου κάνανε.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607455 επειδή μοιράσανε λεφτά στα φιλαράκια τους και καήκανε, πρέπει να υποστώ ανάκριση εγώ για τα ψίχουλα που στο κάτω-κάτω είναι δικά μου;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#607458
mousatos έγραψε:επειδή μοιράσανε λεφτά στα φιλαράκια τους και καήκανε, πρέπει να υποστώ ανάκριση εγώ για τα ψίχουλα που στο κάτω-κάτω είναι δικά μου;
Ε μη τα βάζεις στην τράπεζα. Οι όροι, δυστυχώς, αυτοί είναι.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607459 οι όροι είναι άχρηστοι από τη στιγμή που μπορώ να βγάζω με την κάρτα 3 χιλιάρικα τη μέρα.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#607461
mousatos έγραψε:επειδή μοιράσανε λεφτά στα φιλαράκια τους και καήκανε, πρέπει να υποστώ ανάκριση εγώ για τα ψίχουλα που στο κάτω-κάτω είναι δικά μου;
Τα παραλες ή μου φαίνεται; Να έλεγες ότι σε παρακολουθούν από χθες με τα ελικόπτερα να το καταλάβω αλλά να σε ρωτάει ο τραπεζικός τι και πως οκ δεν είναι τραγικό,ας έβγαζες δύο φορές από 4999 να μην χτυπάνε οι συναγερμοι του Στουρνάρα.




< G (5S) >
Άβαταρ μέλους
By drdino
#607463 + ελέγχου για διάφορες απάτες σε άτομα ευαίσθητων ομάδων.

Μουσάτε, νομίζω υπερβάλλεις λίγο. Από την άλλη βέβαια, ελικόπτερα πάνω από το σπίτι σου και ανάκριση στον γκισέ μαζί είναι λίγο περίεργο. Δες λίγο έξω από το παράθυρο, βλέπεις τπτ τύπους με βαλιτσάκια;
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#607481
mousatos έγραψε:οι όροι είναι άχρηστοι από τη στιγμή που μπορώ να βγάζω με την κάρτα 3 χιλιάρικα τη μέρα.
Ε, γιατί δεν έβγαλες;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607482 τα ήθελα όλα σήμερα
αν είναι μάγκες ας πάνε να ρωτήσουν τον Μαρινάκη που τα βρίσκει.
Άβαταρ μέλους
By melos86
#607497 Τι παει να πει τι θα τα κανεις τα λεφτα ΣΟΥ?? Προσαναμα για να ψησω σουβλακια!!!!
Γιατι ποτε καμια τραπεζα δεν ρωταει τι και πως αν πας να τους αφησεις λεφτα?? Μου φαινεται απλα συνηθισαν να μην δινουν λεφτα και τους αρεσε....
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#607498
melos86 έγραψε:Τι παει να πει τι θα τα κανεις τα λεφτα ΣΟΥ?? Προσαναμα για να ψησω σουβλακια!!!!
Γιατι ποτε καμια τραπεζα δεν ρωταει τι και πως αν πας να τους αφησεις λεφτα?? Μου φαινεται απλα συνηθισαν να μην δινουν λεφτα και τους αρεσε....
Τι εννοείς δεν ρωτάει; Προφανώς ρωτάει και όταν κάνεις κατάθεση. Ειδικά τέτοια κατάθεση.
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#607503 Είχε η τράπεζα να δώσει έτσι τέτοια λεφτά χωρίς προειδοποίηση? Wow

don't blame the marketing
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#607504 είναι οι μέρες που πληρώνουν τις συντάξεις . είχε πλακώσει το μισό ΚΑΠΗ.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#607506
melos86 έγραψε:Τι παει να πει τι θα τα κανεις τα λεφτα ΣΟΥ?? Προσαναμα για να ψησω σουβλακια!!!!
Γιατι ποτε καμια τραπεζα δεν ρωταει τι και πως αν πας να τους αφησεις λεφτα?? Μου φαινεται απλα συνηθισαν να μην δινουν λεφτα και τους αρεσε....
Το ίδιο οφείλει να γίνεται και στην κατάθεση.