Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#569972 Έκανα μία κουβαδιά και πλήρωσα κάρτα η οποία δεν υπάρχει πλέον. Τι γίνεται με αυτά τα χρήματα? Δε θα βρουν προορισμό και θα γυρίσουν πίσω. Το σύστημα την έβγαλε επιτυχή τη συναλλαγή. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#570089 ειμαι γραμμένος σε κάποιες εταιρίες δημοσκοπήσεων.
Εκτός του οτι κανω την πλάκα μου, μου στέλνουν και κατι επιταγές επιβραδευσης.

Αυτη η εταιρια δεν με πληρωσε ποτε, ειχαν ζητησει paypal πριν λιγες εβδομαδες, τους εδωσα paypal και ΑΦΜ, αλλά τωρα μου ζητησαν κι αυτα:
Πολλά μου φαίνονται, κάνω λάθος;
Geia sas,

Sas euxaristoume gia to kataxwrhmeno aithma plhrwmhs.
Tha thelame na oloklhrwsoume th plhrwmh sas me enan diaforetiko tropo kai gi'auto tha thelame th vohtheia sas. Tha oloklhrwsoume tos plhrwmhs mesw tou trapezikou sas logariasmou. Me auto to tropo, den tha exete comision kai h plhrwmh tha oloklhrwnete me sigouria kai sthn wra ths. Opote tha xreiastoume ta parakatw stoixeia: onoma, epitheto, dieuthinsh karoikias OLOKLHRH( ean auth den einai oloklhrh endexetai h plhrwmh na gurisei), arithmo thlefwnou, arithmo tautothtas, A. F. M, PayPal, IBAN kai Swift Code.

To iban kai to Swift Code sas parakaloume na ta sumplhrwsete dipla sto PayPal sto idio pedio. Anamesa sto PayPal kai sto iban tha sas parakaloume na ta xwrisete me mia katheti grammh"|".

Me ektimhsh,
H omada Daedalus Online!

τι ειναι το Swift Code;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#570091
bebes έγραψε:τι ειναι το Swift Code;

ο κωδικός της τράπεζας

Τον αριθμό ταυτότητας δεν θα τον έδινα ούτε με σφαίρες όμως
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 06 Μαρ 2019, 22:55, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#570092 https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ ... stima-dias
Άβαταρ μέλους
By bill33
#570095 Εγώ είμαι σε άλλες τρεις ,από τις δύο έχω πληρωθεί , συμπληρώσει πόντους και τα έβαλαν στο PayPal. Questia είναι η μία που δεν έχω συμπληρώσει πόντους ακόμα ,ενώ έχω πληρωθεί από την jtnpanel ,αργούν όμως ένα μήνα να τα βάλουν,καθώς και από την mobrog που τα βάζει σχεδόν αμεσως. Δεν είναι τα πολλά λεφτά,κάτι 5ευρα ,αλλά είναι πιο πολλά από το τίποτα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#570098
bebes έγραψε:ειμαι γραμμένος σε κάποιες εταιρίες δημοσκοπήσεων.
Εκτός του οτι κανω την πλάκα μου, μου στέλνουν και κατι επιταγές επιβραδευσης.

Αυτη η εταιρια δεν με πληρωσε ποτε, ειχαν ζητησει paypal πριν λιγες εβδομαδες, τους εδωσα paypal και ΑΦΜ, αλλά τωρα μου ζητησαν κι αυτα:
Πολλά μου φαίνονται, κάνω λάθος;
Geia sas,

Sas euxaristoume gia to kataxwrhmeno aithma plhrwmhs.
Tha thelame na oloklhrwsoume th plhrwmh sas me enan diaforetiko tropo kai gi'auto tha thelame th vohtheia sas. Tha oloklhrwsoume tos plhrwmhs mesw tou trapezikou sas logariasmou. Me auto to tropo, den tha exete comision kai h plhrwmh tha oloklhrwnete me sigouria kai sthn wra ths. Opote tha xreiastoume ta parakatw stoixeia: onoma, epitheto, dieuthinsh karoikias OLOKLHRH( ean auth den einai oloklhrh endexetai h plhrwmh na gurisei), arithmo thlefwnou, arithmo tautothtas, A. F. M, PayPal, IBAN kai Swift Code.

To iban kai to Swift Code sas parakaloume na ta sumplhrwsete dipla sto PayPal sto idio pedio. Anamesa sto PayPal kai sto iban tha sas parakaloume na ta xwrisete me mia katheti grammh"|".

Me ektimhsh,
H omada Daedalus Online!

τι ειναι το Swift Code;


Μεινε μακρια.
Ακου greeklish.
Ακου τα παντα ολα απο προσωπικα στοιχεια.
Τι λενε ρε; Σοβαρα; :lol:

Για να ψαχνεσαι μετα πως βρεθηκες με αγορασμενο Tonale; :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#570109
bill33 έγραψε:Δεν είναι τα πολλά λεφτά,κάτι 5ευρα ,αλλά είναι πιο πολλά από το τίποτα.

Ή αλλιώς, 5% περισσότερο σε σχέση με το μηδέν.


< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#570145
bebes έγραψε:ειμαι γραμμένος σε κάποιες εταιρίες δημοσκοπήσεων.
Εκτός του οτι κανω την πλάκα μου, μου στέλνουν και κατι επιταγές επιβραδευσης.

Αυτη η εταιρια δεν με πληρωσε ποτε, ειχαν ζητησει paypal πριν λιγες εβδομαδες, τους εδωσα paypal και ΑΦΜ, αλλά τωρα μου ζητησαν κι αυτα:
Πολλά μου φαίνονται, κάνω λάθος;
Geia sas,

Sas euxaristoume gia to kataxwrhmeno aithma plhrwmhs.
Tha thelame na oloklhrwsoume th plhrwmh sas me enan diaforetiko tropo kai gi'auto tha thelame th vohtheia sas. Tha oloklhrwsoume tos plhrwmhs mesw tou trapezikou sas logariasmou. Me auto to tropo, den tha exete comision kai h plhrwmh tha oloklhrwnete me sigouria kai sthn wra ths. Opote tha xreiastoume ta parakatw stoixeia: onoma, epitheto, dieuthinsh karoikias OLOKLHRH( ean auth den einai oloklhrh endexetai h plhrwmh na gurisei), arithmo thlefwnou, arithmo tautothtas, A. F. M, PayPal, IBAN kai Swift Code.

To iban kai to Swift Code sas parakaloume na ta sumplhrwsete dipla sto PayPal sto idio pedio. Anamesa sto PayPal kai sto iban tha sas parakaloume na ta xwrisete me mia katheti grammh"|".

Me ektimhsh,
H omada Daedalus Online!

τι ειναι το Swift Code;


Εγώ δεν θα απαντούσα... Αν δεν τους φτάνει το paypal, να πάνε να τα βάλουνε στον κώλο τους. :rtfm: :inlove:

Swift code είναι ο κωδικός (αναγνωριστικό) της τράπεζας στο διεθνές διατραπεζικό σύστημα SWIFT, που χρησιμοποιείται για διεθνείς μεταφορές χρημάτων. :s_wink Πχ της Εθνικής είναι ETHNGRAA (αν θυμάμαι καλά, έχει πάνω από 5 χρόνια να το χρησιμοποιήσω).



Υ.Γ.: Σωστά θυμόμουν! :s_dance :s_dance Εδώ οι κωδικοί όλων των Ελληνικών τραπεζών
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#570147
bill33 έγραψε:Δεν είναι τα πολλά λεφτά,κάτι 5ευρα ,αλλά είναι πιο πολλά από το τίποτα.


Ο σύλλογος τραπεζών μόλις ανακοίνωσε ότι κάθε post στο τοπικ Τραπεζικές απορίες θα χρεώνεται με 5 ευρώ. :lol:
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#570150
Deleted User 1 έγραψε:Έκανα μία κουβαδιά και πλήρωσα κάρτα η οποία δεν υπάρχει πλέον. Τι γίνεται με αυτά τα χρήματα? Δε θα βρουν προορισμό και θα γυρίσουν πίσω. Το σύστημα την έβγαλε επιτυχή τη συναλλαγή. :hmmm:

Αγαπητέ κύριε ,

Αναφορικά με το ζήτημα που σας απασχολεί, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι παρέχεται η δυνατότητα υποβολής αιτήματος ακύρωσης της πληρωμής πιστωτικής κάρτας άλλης τράπεζας, επικοινωνώντας με την υπηρεσία WInbank Phone Banking καλώντας στο 182838/ 2103288000. Οι αρμόδιοι συνάδελφοι θα είναι στη διάθεση σας, προκειμένου να σας δώσουν τις κατάλληλες κατευθύνσεις.

Εναλλακτικά η παραπάνω ενέργεια μπορεί να πραγματοποιηθεί μέσω οποιουδήποτε υποκαταστήματος της Τράπεζας Πειραιώς σας εξυπηρετεί.

Κρίνεται σκόπιμο να σας γνωστοποιήσουμε ότι, στο πλαίσιο των διατάξεων του Νόμου 2789/2000, σχετικά με το αμετάκλητο μιας εντολής, η Τράπεζα Πειραιώς εκτελεί τις οδηγίες των πελατών της για ακύρωση, καταβάλλοντας κάθε δυνατή προσπάθεια. Η συγκεκριμένη ενέργεια φέρει προμήθεια της τάξεως των 15€, η οποία εισπράττεται ανεξαρτήτως του αποτελέσματος, ενώ για κάθε επιπλέον μήνυμα της ίδιας υπόθεσης, εισπράττονται τα εκάστοτε ισχύοντα έξοδα αποστολής μηνύματος και τυχόν επιπλέον έξοδα που θα απαιτηθούν από άλλες τράπεζες.

Μέσω της ιστοσελίδας της Τράπεζας και καθώς η τιμολογιακή πολιτική υπόκειται σε μεταβολές, μπορείτε να ενημερώνεστε ανά πάσα στιγμή σχετικά από το Τιμολόγιο προμηθειών, σύμφωνα με την κάτωθι απεικόνιση. Επιπλέον, η εν λόγω τιμολογιακή πολιτική είναι αναρτημένη σε κάθε κατάστημα της Τράπεζας, ώστε να είναι εύκολη και άμεση η ενημέρωση που παρέχεται για τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της Τράπεζας.




:s_whiteflag
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#570162 τα λάθη πληρώνονται , έτσι πάει συνήθως. Κάποιες φορές μάλιστα πληρώνονται ακριβά.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#570183 εμένα πάντως στη eurobank λάθος πληρωμή για την οποία τους πήρα καπάκια τηλέφωνο μου την ακύρωσαν άμεσα χωρίς λοιπό δράμα