Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#739852
George_Prix έγραψε:- Με εχει ξετρελανει αυτο με τις unlimited disposable virtual cards. Μηδενικο αγχος ακομα και σε χακαρισμενο σαιτ να βαλεις τετοια καρτα, εφοσον καταστρεφεται μετα τη χρηση και ρισκαρεις μονο το ποσο της συγκεκριμενης συναλλαγης.

αυτό το έχει και η Εθνική .
Άβαταρ μέλους
By babakos
#739866
Dimitris_P έγραψε:H R έστειλε τις προάλλες email ότι καταργεί την ταξιδιωτική ασφάλιση στα απλά/free προγράμματα από το 2022 :x

Μήπως να ενεργοποιήσω εκείνη τη "νέα" alpha bank aegean ?


Δεν νομίζω οτι ειχε ποτέ δωρεάν την ταξιδιωτική ασφάλιση στα απλά προγράμματα (Free) η Revolut.
Eννοείς οτι δεν σου δινει καν την επιλογή να την αγοράσεις στο free πακέτο ;
Τελευταία επεξεργασία από babakos και 03 Δεκ 2021, 20:35, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By babakos
#739867
George_Prix έγραψε:
babakos έγραψε:@George_Prix υποθετω εχεις premium συνδρομή στην Revolut. Εχει κανένα benefit αξιο λόγου για το οποίο να έχουμε άποψη ;


Εχει καμποσους λογους να την προτιμησεις, οποτε διαβασε καλυτερα τι λενε οι ιδιοι. Εγω απο τη μερια μου εχω μερικους λογους που με βολευει η καρτα, οποτε θεωρω οτι αξιζει η συνδρομη.

- Μπορω να σηκωσω μεχρι 800 ευρω απο το ΑΤΜ χωρις να εχω χαρατσι 2%, ενω με την απλη το χαρατσι αρχιζει πανω απο τα 200 ευρω.
- Με εχει ξετρελανει αυτο με τις unlimited disposable virtual cards. Μηδενικο αγχος ακομα και σε χακαρισμενο σαιτ να βαλεις τετοια καρτα, εφοσον καταστρεφεται μετα τη χρηση και ρισκαρεις μονο το ποσο της συγκεκριμενης συναλλαγης.
- Εχει ενα συστημα savings (metal cashback) που σου επιστρεφει κατι ψιλα σε καθε συναλλαγη που κανεις. Οσο πιο πολυ χρησιμοποιεις την καρτα, τοσο περισσοτερα σου επιστρεφει. Εμενα με προχειρους υπολογισμους μου επιστρεφει το μεγαλυτερο μερος της συνδρομης, οποτε μονο για τα υπολοιπα οφελη τα δινω με μεγαλη μου χαρα.
- Κι αν εισαι και φιγουρατζης σαν εμενα, αλλη φαση η χρυση η καρτα και μαλιστα μεταλλικη. Με το χρυσο ψαρωνουν οι περισσοτεροι κι αν τυχει και την πιασει κανενας στο χερι, αμεσως λεει "τιντουτο" απο το βαρος του μεταλλου :s_cool

"Βρακι δεν εχει ο κωλος μου, γαριφαλο στ΄αυτι μου" που λενε :s_tongue


Ναι .. αυτά λιγο πολύ γνωστά ειναι. Τo cashback ειναι ενδιαφέρον αλλά τα ποσά ειναι αρκετά χαμηλά. Νομίζω πάντως οτι αν μπορούσε να στήσει ενα καλό προγραμμα rewards και ενδεχομένως εαν έδινε savings accounts με καποιο επιτόκιο (όπως νομιζω δινει στο UK) θα μπορούσε να δώσει ενα κίνητρο για να μεταβεί καποιος σε συνδρομητικά πακέτα. Υποθέτω δεν εχει την συνδρομητική βάση και τα "πατήματα" για να το κανει στην Ελληνική αγορά
Ως εχει, εγώ (για τις δικές μου ανάγκες) δεν βλέπω κάποιο σοβαρό benefit σε premium πακέτα

Υποψιν virtual disposable κάρτες εχει και στο δωρεάν πακέτο
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#739883
babakos έγραψε:Υποψιν virtual disposable κάρτες εχει και στο δωρεάν πακέτο


Δε θυμαμαι ποσες, αλλα μετρημενες στα δαχτυλα. Κι εγω με το δωρεαν πακετο ξεκινησα, γλυκαθηκα με τις virtual disposable και τις ρουφηξα ολες μονορουφι. Ετσι μου πουλησαν μετα τη χρυση με το "unlimited" :innocent:
Άβαταρ μέλους
By bill33
#739888
George_Prix έγραψε:
babakos έγραψε:@George_Prix υποθετω εχεις premium συνδρομή στην Revolut. Εχει κανένα benefit αξιο λόγου για το οποίο να έχουμε άποψη ;


Εχει καμποσους λογους να την προτιμησεις, οποτε διαβασε καλυτερα τι λενε οι ιδιοι. Εγω απο τη μερια μου εχω μερικους λογους που με βολευει η καρτα, οποτε θεωρω οτι αξιζει η συνδρομη.

- Μπορω να σηκωσω μεχρι 800 ευρω απο το ΑΤΜ χωρις να εχω χαρατσι 2%, ενω με την απλη το χαρατσι αρχιζει πανω απο τα 200 ευρω.
- Με εχει ξετρελανει αυτο με τις unlimited disposable virtual cards. Μηδενικο αγχος ακομα και σε χακαρισμενο σαιτ να βαλεις τετοια καρτα, εφοσον καταστρεφεται μετα τη χρηση και ρισκαρεις μονο το ποσο της συγκεκριμενης συναλλαγης.
- Εχει ενα συστημα savings (metal cashback) που σου επιστρεφει κατι ψιλα σε καθε συναλλαγη που κανεις. Οσο πιο πολυ χρησιμοποιεις την καρτα, τοσο περισσοτερα σου επιστρεφει. Εμενα με προχειρους υπολογισμους μου επιστρεφει το μεγαλυτερο μερος της συνδρομης, οποτε μονο για τα υπολοιπα οφελη τα δινω με μεγαλη μου χαρα.
- Κι αν εισαι και φιγουρατζης σαν εμενα, αλλη φαση η χρυση η καρτα και μαλιστα μεταλλικη. Με το χρυσο ψαρωνουν οι περισσοτεροι κι αν τυχει και την πιασει κανενας στο χερι, αμεσως λεει "τιντουτο" απο το βαρος του μεταλλου :s_cool

"Βρακι δεν εχει ο κωλος μου, γαριφαλο στ΄αυτι μου" που λενε :s_tongue

oταν λες την χρυσή εννοεις αυτή που λεει 24κ με τα 59.99€?
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#739890
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
babakos έγραψε:@George_Prix υποθετω εχεις premium συνδρομή στην Revolut. Εχει κανένα benefit αξιο λόγου για το οποίο να έχουμε άποψη ;


Εχει καμποσους λογους να την προτιμησεις, οποτε διαβασε καλυτερα τι λενε οι ιδιοι. Εγω απο τη μερια μου εχω μερικους λογους που με βολευει η καρτα, οποτε θεωρω οτι αξιζει η συνδρομη.

- Μπορω να σηκωσω μεχρι 800 ευρω απο το ΑΤΜ χωρις να εχω χαρατσι 2%, ενω με την απλη το χαρατσι αρχιζει πανω απο τα 200 ευρω.
- Με εχει ξετρελανει αυτο με τις unlimited disposable virtual cards. Μηδενικο αγχος ακομα και σε χακαρισμενο σαιτ να βαλεις τετοια καρτα, εφοσον καταστρεφεται μετα τη χρηση και ρισκαρεις μονο το ποσο της συγκεκριμενης συναλλαγης.
- Εχει ενα συστημα savings (metal cashback) που σου επιστρεφει κατι ψιλα σε καθε συναλλαγη που κανεις. Οσο πιο πολυ χρησιμοποιεις την καρτα, τοσο περισσοτερα σου επιστρεφει. Εμενα με προχειρους υπολογισμους μου επιστρεφει το μεγαλυτερο μερος της συνδρομης, οποτε μονο για τα υπολοιπα οφελη τα δινω με μεγαλη μου χαρα.
- Κι αν εισαι και φιγουρατζης σαν εμενα, αλλη φαση η χρυση η καρτα και μαλιστα μεταλλικη. Με το χρυσο ψαρωνουν οι περισσοτεροι κι αν τυχει και την πιασει κανενας στο χερι, αμεσως λεει "τιντουτο" απο το βαρος του μεταλλου :s_cool

"Βρακι δεν εχει ο κωλος μου, γαριφαλο στ΄αυτι μου" που λενε :s_tongue

oταν λες την χρυσή εννοεις αυτή που λεει 24κ με τα 59.99€?


Να σου πω την αληθεια κι εγω ειδα την τελευταια "προταση" που μου κανανε για να αγορασω τη συγκεκριμενη καρτα (24κ με τα 59.99€) και μπερδευτηκα. Δεν ξερω αν ειναι ιδια σε ποιοτητα με τη δικια μου (επισης μεταλλικη χρυση τη διαφημιζανε αλλα δε θυμαμαι για 24κ χρυσο) κι αν εχει τα λοιπα πλεονεκτηματα που δινουν στο προγραμμα μου. Οπτικα παντως στη φωτο αυτη που διαφημιζουν τωρα, δειχνει πιο γυαλιστερη απο τη δικια μου :s_cry :tomato:

Το προγραμμα που εχω λεγεται Metal plan κι εχει συνδρομη 135 ευρω το χρονο.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#739891
George_Prix έγραψε:
bill33 έγραψε:
George_Prix έγραψε:
babakos έγραψε:@George_Prix υποθετω εχεις premium συνδρομή στην Revolut. Εχει κανένα benefit αξιο λόγου για το οποίο να έχουμε άποψη ;


Εχει καμποσους λογους να την προτιμησεις, οποτε διαβασε καλυτερα τι λενε οι ιδιοι. Εγω απο τη μερια μου εχω μερικους λογους που με βολευει η καρτα, οποτε θεωρω οτι αξιζει η συνδρομη.

- Μπορω να σηκωσω μεχρι 800 ευρω απο το ΑΤΜ χωρις να εχω χαρατσι 2%, ενω με την απλη το χαρατσι αρχιζει πανω απο τα 200 ευρω.
- Με εχει ξετρελανει αυτο με τις unlimited disposable virtual cards. Μηδενικο αγχος ακομα και σε χακαρισμενο σαιτ να βαλεις τετοια καρτα, εφοσον καταστρεφεται μετα τη χρηση και ρισκαρεις μονο το ποσο της συγκεκριμενης συναλλαγης.
- Εχει ενα συστημα savings (metal cashback) που σου επιστρεφει κατι ψιλα σε καθε συναλλαγη που κανεις. Οσο πιο πολυ χρησιμοποιεις την καρτα, τοσο περισσοτερα σου επιστρεφει. Εμενα με προχειρους υπολογισμους μου επιστρεφει το μεγαλυτερο μερος της συνδρομης, οποτε μονο για τα υπολοιπα οφελη τα δινω με μεγαλη μου χαρα.
- Κι αν εισαι και φιγουρατζης σαν εμενα, αλλη φαση η χρυση η καρτα και μαλιστα μεταλλικη. Με το χρυσο ψαρωνουν οι περισσοτεροι κι αν τυχει και την πιασει κανενας στο χερι, αμεσως λεει "τιντουτο" απο το βαρος του μεταλλου :s_cool

"Βρακι δεν εχει ο κωλος μου, γαριφαλο στ΄αυτι μου" που λενε :s_tongue

oταν λες την χρυσή εννοεις αυτή που λεει 24κ με τα 59.99€?


Να σου πω την αληθεια κι εγω ειδα την τελευταια "προταση" που μου κανανε για να αγορασω τη συγκεκριμενη καρτα (24κ με τα 59.99€) και μπερδευτηκα. Δεν ξερω αν ειναι ιδια σε ποιοτητα με τη δικια μου (επισης μεταλλικη χρυση τη διαφημιζανε αλλα δε θυμαμαι για 24κ χρυσο) κι αν εχει τα λοιπα πλεονεκτηματα που δινουν στο προγραμμα μου. Οπτικα παντως στη φωτο αυτη που διαφημιζουν τωρα, δειχνει πιο γυαλιστερη απο τη δικια μου :s_cry :tomato:

Το προγραμμα που εχω λεγεται Metal plan κι εχει συνδρομη 135 ευρω το χρονο.

Πολλά,αλλά εσυ ξερεις.
Εγω στην monese πληρώνω 50€ τον χρόνο για to classic https://monese.com/gb/en/pricing και με έχει βολέψει .Για φυσική κάρτα δεν με νοιάζει και πολύ γιατί πληρωνω σχεδόν παντού με το κινητό.Ελλάδα είχα πρόβλημα μονο σε κάτι παλιά πος της Εθνικής.

Εχω και ρεβολουτ και έχω πάρει και την AJ glow card γιατί την μπλε μωβ την έχω αφήσει στην σύζυγο μην και συμβεί κάτι στην €monese που της έχω εφήσει για κύρια κάρτα.Αλλά αυτή στο δωρεάν πρόγραμμα.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#739893
babakos έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:H R έστειλε τις προάλλες email ότι καταργεί την ταξιδιωτική ασφάλιση στα απλά/free προγράμματα από το 2022 :x

Μήπως να ενεργοποιήσω εκείνη τη "νέα" alpha bank aegean ?


Δεν νομίζω οτι ειχε ποτέ δωρεάν την ταξιδιωτική ασφάλιση στα απλά προγράμματα (Free) η Revolut.
Eννοείς οτι δεν σου δινει καν την επιλογή να την αγοράσεις στο free πακέτο ;


Δεν είναι free η ταξιδιωτική ασφάλιση, νομίζω 1.5€/άτομο/ημέρα ήταν.

Αυτό έστειλαν τις προάλλες

Από τις 30 Ιανουαρίου 2022, δεν θα είμαστε πλέον σε θέση να σας παρέχουμε ιατρική κάλυψη στο εξωτερικό και η κάλυψη που σας παρέχεται στα πλαίσια αυτού του προϊόντος θα παύσει να ισχύει.

Παρόλο που εργαζόμαστε πολύ σκληρά για να δημιουργούμε προϊόντα που θα αγαπήσουν οι πελάτες μας, ορισμένες φορές μπορεί να προκύψουν δυσκολίες. Ενημερωθήκαμε ότι δεν είναι δυνατή η λειτουργία ενεργοποίησης και απενεργοποίησης της ασφάλισης ενώ βρίσκεστε στο εξωτερικό στις επιθυμητές παραμέτρους. Συνεπώς, βρεθήκαμε στη δυσάρεστη θέση να λάβουμε την απόφαση να αποσύρουμε το εν λόγω προϊόν από την εφαρμογή μας και να το επαναφέρουμε σύντομα σε μια βελτιωμένη έκδοση.

Ζητούμε συγγνώμη για την αναστάτωση που σας προκαλεί ενδεχομένως αυτή η απόφαση. Ελπίζουμε ότι θα παραμείνετε πιστοί στην επωνυμία μας.

Σε περίπτωση που θα εξακολουθείτε να χρειάζεστε ταξιδιωτική ασφάλιση μετά τις 30 Ιανουαρίου 2022, μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση στα προγράμματα Premium ή Metal.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#740857 πριν λιγο μου ηρθε μειλ απο την eurobank και στην περιγραφη εγραφε μηνυμα απο τον διευθυνοντα συμβουλο.
Εφαγε σβου ακαριαιο,και σβου και απο το καδο. :twisted:
προσοχη παιδες!!
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#740859 Ήρθε κι εμένα προχθές, αλλά δεν ήταν σπαμ, έγραφε κάτι βλακείες για την πορεία τους. Δεν πρόσεξα ωστόσο να είχε κανά ύποπτο λινκ, δεν πάτησα κάτι.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743884 Το app της Αλφα παλια ζητουσε αποτυπωμα για να μπεις, που ειναι το βολικοτερο για μενα. Εδω και καιρο ζηταει το 4ψηφιο ΡΙΝ, ενω στις ρυθμισεις παραμενει η επιλογη χρησης του αποτυπωματος. Το οποιο ΡΙΝ ειναι 4 κλικ και μαλιστα με σημαδεμα στα νουμερακια, δηλαδη πολυ πιο αβολο/αργο απο το αποτυπωμα.

Και σε αλλους μονο με ΡΙΝ παιζει πλεον?
Άβαταρ μέλους
By BARHonda
#743887 Για ξαναπήγαινε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής να δεις εάν το έχεις ενεργοποιημένο το TouchID ή όπως αλλιώς το έχει το κινητό σου (android ή apple?)

Για βάλε ένα screenshot της εφαρμογής με το που την ανοίγεις (login)
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#743891
George_Prix έγραψε:Το app της Αλφα παλια ζητουσε αποτυπωμα για να μπεις, που ειναι το βολικοτερο για μενα. Εδω και καιρο ζηταει το 4ψηφιο ΡΙΝ, ενω στις ρυθμισεις παραμενει η επιλογη χρησης του αποτυπωματος. Το οποιο ΡΙΝ ειναι 4 κλικ και μαλιστα με σημαδεμα στα νουμερακια, δηλαδη πολυ πιο αβολο/αργο απο το αποτυπωμα.

Και σε αλλους μονο με ΡΙΝ παιζει πλεον?


Οχι. Εχει κανονικά αποτύπωμα.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#743895
Ove20 έγραψε:
George_Prix έγραψε:Το app της Αλφα παλια ζητουσε αποτυπωμα για να μπεις, που ειναι το βολικοτερο για μενα. Εδω και καιρο ζηταει το 4ψηφιο ΡΙΝ, ενω στις ρυθμισεις παραμενει η επιλογη χρησης του αποτυπωματος. Το οποιο ΡΙΝ ειναι 4 κλικ και μαλιστα με σημαδεμα στα νουμερακια, δηλαδη πολυ πιο αβολο/αργο απο το αποτυπωμα.

Και σε αλλους μονο με ΡΙΝ παιζει πλεον?


Οχι. Εχει κανονικά αποτύπωμα.


Thanks! Σουταρισα και ξαναπερασα το αππ. Ολα καλα τωρα :s_smile