Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#351397 internet banking της τράπεζας Αττικής :lipsealed:

Κάνω log out και βγαίνω κανονικά. Ασυναίσθητα πατάω το go back για να με πάει στην προηγούμενη σελίδα-αυτή του λογαριασμού μου. Μου βγάζει μήνυμα σε παραθυράκι ο firefox:
To display this page, Firefox must send information that will repeat any action (such as a search or order confirmation) that was performed earlier. Accept or decline , κάπως έτσι. Πατάω accept και με βάζει μέσα κανονικά χωρίς να μου ζητήσει κωδικούς. :lipsealed:

Καπάκι το δοκιμάζω και στο site της Εθνικής όπου φυσικά δε με ξαναβάζει μέσα.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#351445
Dimitris_P έγραψε:Μόνο 200;; Ούτε για πλάκα

mousatos έγραψε:10-20 ευρώ πιο πάνω

256 το κομμάτι δίνει η τράπεζα της Ελλάδος και 250 ο ιδιώτης, πολύ καλά. Πήγα και κάτι αλυσίδες και
βραχιολάκια που πιάνουν πιο σοβαρά λεφτά απ ότι περίμενα. Με το σύνολο αγοράζω αμάξι και μου
μένει καβάτζα 1500 + 1000 όταν πουληθεί το scooter, άπλας θα είμαι :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#351453 250 είναι λίγο , αυτός για να τις αγοράσει από την τράπεζα της Ελλάδος πρέπει να δώσει 300+ και να τους πάει το εκκαθαριστικό του. Τον διευκολύνεις και πρέπει να πάρεις κάτι παραπάνω.
Γύρω στα 270 είναι μια καλή τιμή υποθέτω αν και δεν έχω ασχοληθεί με χρυσό. Αν είχα , δε θα τις έδινα 250 πάντως.
Άβαταρ μέλους
By bihlas87
#351471 25 και κάτι μπιχλιμπίδια που δεν τους φαίνεται με τίποτα ότι πιάνουν σχεδόν 1 χιλιάρικο.
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#351734
elteo έγραψε:30 λίρες bihla?

Αααααααχ. Bihla ρίξε ενα ΑΜΚΑ, κλειδαριθμο ότι έχεις ευκαιρο να μην παιδευομαστε στην υπηρεσία. Να σαι καλά! Καλές αγορές!

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#351736
JasonLouk έγραψε:
elteo έγραψε:30 λίρες bihla?

Αααααααχ. Bihla ρίξε ενα ΑΜΚΑ, κλειδαριθμο ότι έχεις ευκαιρο να μην παιδευομαστε στην υπηρεσία. Να σαι καλά! Καλές αγορές!

< >


Δικηγόρος του bihla;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#354777 Φτιάχνουμε μια ιρανική έκδοση ενός site και βλέπω πόσο αδύναμο νόμισμα είναι το IRR
πχ 35€ είναι περίπου 1.206.390 IRR
Πρέπει να είσαι εκατομμυριούχος εκεί για να πάρεις κάτι τέτοιας αξίας; Δηλαδή με 100IRR τι παίρνεις;
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#354781
Dimitris_P έγραψε:Φτιάχνουμε μια ιρανική έκδοση ενός site και βλέπω πόσο αδύναμο νόμισμα είναι το IRR
πχ 35€ είναι περίπου 1.206.390 IRR
Πρέπει να είσαι εκατομμυριούχος εκεί για να πάρεις κάτι τέτοιας αξίας; Δηλαδή με 100IRR τι παίρνεις;


Ένα @ :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#354787 Οπότε αν το ελάχιστο που πρέπει να ξοδέψει κάποιος για να πάρει το πιο φθηνό πράγμα, πχ μια βίδα, είναι 1000IRR (λέω εγώ τώρα, δεν τότε γιατί δεν κάνουν αναδιάρθρωση του νομίσματος; Τα 1000 να γίνουν 1 κλπ
Άβαταρ μέλους
By georgex72
#354809
Dodger έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Φτιάχνουμε μια ιρανική έκδοση ενός site και βλέπω πόσο αδύναμο νόμισμα είναι το IRR
πχ 35€ είναι περίπου 1.206.390 IRR
Πρέπει να είσαι εκατομμυριούχος εκεί για να πάρεις κάτι τέτοιας αξίας; Δηλαδή με 100IRR τι παίρνεις;


Ένα @ :iconcool:

Ευκαιρία!!!

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#354813
Dimitris_P έγραψε:Φτιάχνουμε μια ιρανική έκδοση ενός site και βλέπω πόσο αδύναμο νόμισμα είναι το IRR
πχ 35€ είναι περίπου 1.206.390 IRR
Πρέπει να είσαι εκατομμυριούχος εκεί για να πάρεις κάτι τέτοιας αξίας; Δηλαδή με 100IRR τι παίρνεις;


Αυτό δεν έχει καμία σημασία... Με 100 γιεν να δεις τι παίρνεις (=> 2 @@ :iconcool: :lol: )

Σημασία έχει 1) η κίνηση του νομίσματος (αυξάνεται η αξία του ή μειώνεται, η κάθε περίπτωση έχει τα δικά της + και -) και 2) το πόσα λεφτά παίρνεις, πχ: Αν θες 1000 ευρώ για να ζήσεις και παίρνεις 800 = @@, αν θέλεις 100.000.000.000 και παίρνεις 200.000.000.000 = όλα καλά. Και φυσικά παίζει ρόλο και ο πληθωρισμός (που δεν έχει ιδιαίτερη σχέση με το ακριβό ή φθηνό νόμισμα...) :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#354833 Με αυτά που διαβάζω, να ξέρετε ότι αν μου ζητήσει κανείς το e-mail μου και του πώ κατά λάθος pitt[arxidi]provider.gr θα φταίτε εσείς... :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#355227 Μπορεί να μου πει κάποιος γάτος πως προβλέπει την ισοτιμία Λίρας Αγγλίας-Ευρώ για το επόμενο 2βδόμαδο;

Επίκειται ταξίδι στο Λονδίνο και μίλησα με την τράπεζα μου (Alpha) για το αν υπάρχουν έξοδα στις συναλλαγές με κάρτα (όχι ανάληψη χρημάτων σε λίρες από ΑΤΜ). Και μου είπε ότι δεν υπάρχουν έξοδα, πέρα από το 3% της έγκρισης, το οποίο μετά το πέρας 15 ημερών, επανέρχεται στο λογαριασμό.
Οπότε δεν υπάρχει λόγος να μεταφέρω χρήματα στη Revolut, εκτός αν σήμερα είχε καμιά συγκλονιστική ισοτιμία (είναι στο 1.156).

Εδώ θέλω τη γνώμη του γάτου τώρα. Υπάρχει περίπτωση να πάμε στο 1.20-1.22 μέσα στο 15νθήμερο;
Μπα. Έτσι;