Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#602458 Έχω γράψει πάρα πολλές φορές εδώ μέσα (στο αντίστοιχο θέμα για Δημοσιογραφία κυρίως) για το κατάντημα του τύπου. Δεν το διαπίστωσα τώρα.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602589 σήμερα πήγα να πάθω έμφραγμα.. πάω να κάνω κατάθεση σε μηχάνημα και όπως βάζω λεφτά σε ένα 50αρικο μου πετάει έλεγχος για πλαστό σταματάει τη συναλλαγή και μου λέει να πάω σε υπάλληλο

πάω σε υπάλληλο κατακόκκινος και λέω μου λέει αυτό, έρχομαι λέει (βαριεστημένα, μάλλον θα το είχε δει πολλές φορές το έργο ήταν και πρωί πρωί)

έρχεται πατάει κάτι πράγματα το φτύνει πίσω βάζει τα νουμερά του στο μηχάνημα, το βγάζει φωτοτυπία γράφω επάνω όλα τα στοιχεία μου υπογραφές, τηλ, κτλ.. και μου λέει περίμενε να πάω να το ελέγξω σύμφωνα με τους κανονισμούς της τράπεζας της ελλάδας και κάτι παράξενα..

περιμένω σκάει μετά από κάποια ώρα (εγώ εν τω μεταξύ να είμαι ετοιμάζομαι ψυχολογικά να δίνω καταθέσεις :lol: και τα χασιμότα μου να πολλαπλασιάζονται ) μου λέει ήταν οκ είχε πάρει υγρασία, εν τω μεταξύ μου έχει τύχει να μου φτύνει πίσω χαρτονομίσματα και να τα ξαναβάζω (είχα μάθει όμως το κόλπο να τα βάζω σωστά και δεν μου το κάνει πλέον), αλλά πρώτη φορά αυτό

τεσπά μου δίνει ένα άλλο 50αρικο δικό τους και μου λέει συνέχισε να κάνεις ο,τι έκανες..

συνεχίζω και φεύγω
Άβαταρ μέλους
By DAP
#602591 Και τα στοιχεια σου πανω στη φωτοτυπια του πενηνταρικου παραμενουν στη διαθεση της τραπεζας; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602592 ναι, αλλά έτσι κι αλλιώς έχουν τα πάντα μου σε αυτή τη τράπεζα (και όλα σχεδόν τα λεφτά μου) , δεν τους είμαι άγνωστος και στο μηχάνημα είχα βάλει την κάρτα μου πριν ξεκινήσω τη συναλλαγη , δεν θα υπήρχε πιθανότητα να μην ήμουν εγώ

απλά ακολούθησαν κάποιο πρωτόκολλο; τι να σου πω; :s_dunno

αν έβλεπε πρόβλημα και μετά τον έλεγχο που έκανε η ιδια (σε κάποιο άλλο σημείο της τράπεζας δεν είδα πού πήγε όσο ώρα έλειπε, το μόνο που είπε είναι ότι πάει να το ελέγξει) φαντάζομαι ότι δεν θα μου έδινε άλλο που ήταν οκ στο μηχάνημα
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 04 Σεπ 2019, 10:50, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#602593 πρόσεχε γιατί θα βρεις το μπελά σου . φωνάζουν αστυνομία και πας δικαστήριο .
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602594
mousatos έγραψε:πρόσεχε γιατί θα βρεις το μπελά σου . φωνάζουν αστυνομία και πας δικαστήριο .

έχω διαβάσει σχετικά θέματα, για αυτό ήμουν αγχωμένος

αλλά μου είπε ότι είμαι οκ..ήταν καλό, απλά είχε υγρασία δεν πιστεύω πως είχε λόγο να μου πει κάτι άλλο από αυτό που διαπίστωσε και να φωνάξει μετά την αστυνομία , πόσο μάλλον να μου δώσει και άλλο για να συνεχίσω την κατάθεσή μου

ας τη φωνάξει δηλαδή, λεφτά για δικηγόρους έχουμε.. :roll:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#602596 Καπνιζεις; Για να σου φερνουμε τη σωστη μαρκα.Μην παθει και ο λαιμος σου.... :lol: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602618 Λοιπόν ξαναπήγα στη τράπεζα να ζητήσω διευκρινίσεις και με ρώτησε η τύπισσα τι ζώδιο ειμαι
Άβαταρ μέλους
By drdino
#602621 Έχει προτιμήσεις ο Μπάμπης ο Σουγιάς;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#602622 είμαι σίγουρος ότι θα το έβαζε και αυτό πάνω στη φωτοτυπία

αν και ο βαθύτερος λόγος ήταν για να μου πει ότι οι κριοί δεν είναι χέστηδες :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#602648 Αξιότιμε κύριε μουσάτε,

Σας ευχαριστούμε για την επικοινωνία. Σε συνέχεια, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, μέσω της υπηρεσίας του i-bank Internet Banking μπορείτε να διαβιβάσετε αγορά ή πώληση μετοχών του Χρηματιστηρίου Αξιών Αθηνών και του Χρηματιστηρίου Αξιών Κύπρου.


Για συναλλαγές σε ξένες αγορές, παρακαλούμε επικοινωνήστε με την Εθνική Χρηματιστηριακή, στο τηλέφωνο 2107720100 ή μπορείτε να επισκεφθείτε το site http://www.nbgsecurities.com.


Παραμένουμε στη διάθεση σας.



Με εκτίμηση,
Εθνική τράπεζα

Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#602673 Εθνική Τράπεζα σήμερα σε υποκατάστημα που έχουν αλλάξει διαρρύθμιση ώστε να μειωθούν τα ταμεία και να αυξηθούν τα γραφεία.
Μεγάλη ουρά στα γραφεία τα οποία δεν έχουν σύστημα προτεραιότητας με αποτέλεσμα να γράφουν χειρόγραφα νούμερα αλλά έτσι κανένα γραφείο δεν ήξερε ποιο ήταν το επόμενο νούμερο ούτε φώναζαν τουλάχιστον για να κρατείται η σειρά.
gogol bordelo :metalo:
Άβαταρ μέλους
By nEK
#602699 Γιατι στο winbang δεν φαινονται οι ιντερνετικες μου αγορες ή με καρτα, ως εξοδα για μειωση φορου? Τωρα το προσεξα.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#602704
saxon_747 έγραψε:Τι ποσό πληρώνετε συνδρομή οι κατέχοντες πιστωτική κάρτα;

Μηδέν. Τι εννοείς? Εκεί που έχεις λογαριασμό δε σου δίνουν πιστωτική και debit?

< 1 >