Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By fokion
#468271 Από οτι κατάλαβα είναι γενικό το πρόβλημα και δη σε χρεωστικές της Εθνικής είναι πιο έντονο οπως μου είπε ο βενζινάς μου....
Χωρις να λογίζεται ως στατιστικό στις 8,30 το πρωί η καρτα (εθνικη) πέρασε, στις 12,30 όχι...

Δειχνει "οι σερβερ" να εχουν φτασει στα ορια τους με e-banking + καρτες
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#468280 Εμένα η Εθνική μου εκτός που τρώει άκυρο όποτε θέλει,δε μου έχει περάσει γύρω στους 3000 πόντους τις τελευταίες 15 ημέρες.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#468302
foniko_sou_vla_ki έγραψε:Δεν ήξερα ότι τα ΑΤΜ δεν εργάζονται τις χρονιάρες μέρες.

Εμ, αριστερή κυβέρνηση ψήφισες. Τι περιμένεις;
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#470603 Από ότι φαίνεται, η στρατηγική "παίρνω τηλέφωνο και γκρινιάζω για τη συνδρομή" για να σου την χαρίσουν πιάνει ακόμα... :hmmm: :lol:

Πειραιώς MC Miles & More
Άβαταρ μέλους
By bebes
#470613
stavrosg έγραψε:Από ότι φαίνεται, η στρατηγική "παίρνω τηλέφωνο και γκρινιάζω για τη συνδρομή" για να σου την χαρίσουν πιάνει ακόμα... :hmmm: :lol:

Πειραιώς MC Miles & More

ναι, δουλευει αλλα οχι σε ολους.
Στην ΑLPHA πχ καθε χρονο μολις μου χρεωνουν τη συνδρομη στέλνω ενα φαξ οτι..."δεν επιθυμώ να την πληρώσω" και τον επόμενο μηνα αφαιρείται.

Πρόσφατα μου έβαλαν συνδρομή σε μια (χαζο)Eurobank, που μου την ειχαν δώσει σχεδον με το ζορι, και θυμήθηκαν τον 3ο χρονο να βάλουν συνδρομή.
Ζήτησα να την αφαιρέσουν, δεν εγινε δεκτο το αίτημα, οπότε την ακύρωσα και (ξανα)ζήτησα να μην πληρωθει η συνδρομή μιας και αφορα το 2018.
Μέγιστη Μ@λ@κοτράπεζα η Eurobank, έπεσα στην ανάγκη τους μιας και εξαγόρασε το ΤΤ που έχω το στεγαστικό μου.

Ο διευθυντης του υποκαταστηματος που εξυπηρετούμαι είναι φίλος. Του λεω οτι ζητανε συνδρομη 30€ για μια καρτα που εχει επιτοκιο 18,5%, ενω η ΑLPHΑ μου χαρίζει τη συνδρομη (50€) σε μια (χρυσή) καρτα με επιτοκιο 12%. Εκανε αιτημα στα κεντρικα αλλά απορριφθηκε. Απέριψα κι εγω την καρτα τους
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#470618 Τις κάρτες αυτές τις χρησιμοποιείτε γενικά ή κυρίως ξεκουράζονται;
Άβαταρ μέλους
By bebes
#470623
Scotch έγραψε:Τις κάρτες αυτές τις χρησιμοποιείτε γενικά ή κυρίως ξεκουράζονται;

προσωπικά προσπαθώ πολύ σκληρά να μην τις χρησιμοποιώ πλέον, αλλά ολο και κατι εχουν. Δόσεις εφορίας, τέλη κυκλοφοριας, καμιά ηλεκτρική συσκευή ή γκατζετάκι (όλα αυτα με δόσεις).
Το καλοκαίρι όμως η "χρυσή" μας ξελασπωνει στο εξωτερικο όπου δεν πιανουν οι χρεωστικες (μου εχει τυχει σε διαφορα βενζιναδικα με αυτοματο και διοδια), ή οταν πλέον αδειάζουν οι χρεωστικές :oops:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#470626 εγώ έχω κλείσει χρόνο με την πρώτη και μοναδική μου πιστωτική, αλλά συνδρομή δε μου έχει έρθει ακόμα :hmmm:
νομίζω ότι μου είχαν πει ότι πρέπει να ξοδεύω κάποιο ποσό για να μην χρεωθώ που το ξεπέρασα βεβαίως, αλλά θα πρέπει να ξαναρωτήσω για πιο αναλυτικά
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#470632 που φυσικά δεν διάβασα ποτέ :lol:

τελοσπάντων εγώ την καρτούλα τη δουλεύω, τελικά τη χρειάζομαι αρκετά και ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν έχω ξεφύγει ακόμα να έχω παρατράγουδα**

οπότε και να μου βάλουν συνδρομή θα την πληρώσω

**βέβαια για να μου δώσουν κάρτα εμένα με το εισόδημα που εμφανίζω και τέτοιο όριο έπρεπε να πάρουν το ελεύθερο να τραβάνε από καθέσεις.. άσχετα αν στη πράξη μεταφέρω λεφτά από τη μισθοδοσία μου από άλλη τράπεζα και καλύπτω κανονικά τις υποχρεώσεις μου. το πιο εύκολο για εμένα θα ήταν να μου έβγαζε κάρτα η αλφα που έχω τη μισθοδοσία η οποία ενώ στην αρχή μου ενέκρινε κάρτα στη συνέχεια μου έριξε άκυρο, οπότε πήγα εκεί που είχα το μαρούλι και πήρα και όριο της προκοπής
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#470646 Γιατί να βάλουν συνδρομή σε κάρτα έτσι ξαφνικά? Όταν είχε γίνει η έκδοση έλεγε ότι η συνδρομή είναι χάρισμα για Χ χρονική περίοδο που πλέον ξεπεράστηκε?

Η Alpha Bonus Visa πάντως που έχω από το 2013 και δήλωνε "χωρίς συνδρομή", εξακολουθεί να είναι δωρεάν. Η αλητεία είναι το 1€ το μήνα για τα alerts. :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#470653 η αλφα μου είχε πει ότι θα βάλει παντού αλλά μέχρι στιγμής δεν φαίνεται να το έχει κάνει

στη χρεωστική τους amex έχουν βέβαια το 10αρικο
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#470790 Ελα qsis για σενα είναι αυτό

Νέο κατάστημα e-branch στη Γλυφάδα

Η Τράπεζα Πειραιώς ανακοινώνει την έναρξη λειτουργίας του τέταρτου αυτοματοποιημένου ηλεκτρονικού καταστήματος (e-branch) στην περιοχή της Γλυφάδας, στην οδό Λαζαράκη 6. Το νέο e-branch που ξεκίνησε τη λειτουργία του από τα τέλη Δεκεμβρίου 2017, δίνει πλέον τη δυνατότητα σε ιδιώτες, επιχειρήσεις και ελεύθερους επαγγελματίες των νοτίων προαστίων, να πραγματοποιούν τις συναλλαγές τους με ταχύτητα, ευκολία και ασφάλεια κατά το διευρυμένο ωράριο λειτουργίας του τις καθημερινές, καθώς και το Σάββατο.

Όλοι οι πελάτες θα μπορούν να απευθυνθούν στο διαθέσιμο σε αυτό προσωπικό για οποιαδήποτε απορία, να ενημερωθούν για τις παρεχόμενες υπηρεσίες, να εκπαιδευτούν στη χρήση των μηχανημάτων & ψηφιακών υπηρεσιών της τράπεζας, καθώς και να βοηθηθούν σε κάθε τους συναλλαγή.

Μερικές από τις πρωτοποριακές υπηρεσίες του e-branch είναι:

Το "Ταμείο από Απόσταση", όπου ο πελάτης μπορεί να εκτελέσει, μέσω video κλήσης με έμπειρο ταμία της τράπεζας, τουλάχιστον το 90% των προσφερόμενων συναλλαγών κανονικού ταμείου, με την ίδια ευκολία και απλότητα
Άμεση έκδοση και παραλαβή prepaid gift card από το ειδικό μηχάνημα.
Απομακρυσμένη εγγραφή στο internet banking.
Χρήση των διαθέσιμων, στο κατάστημα, ηλεκτρονικών συσκευών (PC & tablets) για γνωριμία και εξοικείωση με τις ηλεκτρονικές υπηρεσίες της Τράπεζας (digital corner)
Γνωριμία με προϊόντα και υπηρεσίες των διαφόρων συνεργατών της Τράπεζας (exhibition area)
Πραγματοποίηση συναντήσεων για παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών στον ειδικό χώρο του meeting room
Πραγματοποίηση συναλλαγών ATM & EasyPay σε εσωτερική ζώνη 24/7
Επιπλέον των παραπάνω, για τις επιχειρήσεις και ελεύθερους επαγγελματίες προσφέρονται:

Κατάθεση επιταγών στο "Ταμείο από απόσταση"
Άμεση καταμέτρηση και κατάθεση χαρτονομισμάτων
Άμεση καταμέτρηση και κατάθεση κερμάτων
Σημειώνεται ότι με μεγάλη αποτελεσματικότητα λειτουργούν ήδη τα τρία πλήρως αυτοματοποιημένα καταστήματα του δικτύου e-branch της Τράπεζας Πειραιώς στο Χαλάνδρι, στους Αμπελόκηπους και στο εκπτωτικό χωριό McArthurGlen, έχοντας μέχρι στιγμής επιτύχει να αναβαθμίσουν την ποιότητα και εξυπηρέτηση των πελατών, προσφέροντας μια "Σύγχρονη Τραπεζική Εμπειρία".

Τέλος, η Τράπεζα Πειραιώς έλαβε μια ιδιαίτερα σημαντική διάκριση για το νέο τύπου κατάστημα e-branch, "Highly Commended: Piraeus Bank - Remote cashier" στην κατηγορία " Best Use of IT in Retail Banking", στην τελετή απονομής των Banking Technology Awards που διεξήχθησαν στο Λονδίνο.