Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#441985
GTS έγραψε:Παντως προσφατα διαβασα μια πολυ κακη εμπηρεια με Ηertz Αγγλια που σε βαζει σε σκεψη αν αξιζει να παρεις αμαξι ή καλυτερα τα ΜΜΜ.


...διαβάζεις και τέτοια άρθρα όπως το παρακάτω που συνέβη εκεί που συνήθως πίνω έναν καφέ τα πρωινά:
Ατύχημα με λεωφορείο εντός Θεσσαλονίκης

...και δεν ξέρεις αν πρέπει να ξαναβγείς ποτέ από το σπίτι.

https://www.youtube.com/watch?v=z5Otla5157c
Άβαταρ μέλους
By markvag
#441989
funkyreverend έγραψε:...διαβάζεις και τέτοια άρθρα όπως το παρακάτω που συνέβη εκεί που συνήθως πίνω έναν καφέ τα πρωινά:
Ατύχημα με λεωφορείο εντός Θεσσαλονίκης



:hmmm: Επέστρεψες στα πάτρια εδάφη αγαπητέ εν χριστώ αδερφέ;; :hmmm: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#442071 Είμαστε για επιστροφές στην Ελλάδα; Δες πόσα εγκλήματα και αυτοκτονίες γίνονται καθημερινά, βγαίνεις έξω "καλώς τα παιδιά" σου λένε, 3-0.

Αλλά και έξω, τα πράγματα είναι άσ'τα να πάνε. Τρομοκρατικά σε κάθε πλατεία μικρή-μεγάλη, σε σταθμούς μετρό και στάσεις τραμ δεν τολμώ να πάω γιατί αυταναφλέγονται εξτρεμιστές. Αυτοκτονίες και πιοτί 1οι οι βόρειοι συστηματικά, η Ελβετία έχει τη μάστιγα, το φασισταριό τύπου Μιράγκε που έβγαλαν λεφτά και παίρνουν σκυλιά που τρομάζουν τους νοικοκύρηδες μετανάστες. στις ΗΠΑ δεν υπάρχει υγεία και ο ρατσισμός πλέον χτυπάει και τον λευκό συντηρητικό 40αρη. Η Αυστραλία είναι πολύ κοντά στην Β.Κορέα, η Νέα Ζηλανδία έχει στεγαστική φούσκα, δεν μπορούν οι kiwi να γυρίσουν σπίτι τους γιατί δεν έχουν λεφτά. Λατινική Αμερική και Νότια Αφρική δεν φοράνε ρολόι γιατί τους κόβουν το χέρι από το λαιμό, Νιγηρία κοιτάς τις σακούλες σκουπιδιών να δεις ποιος ήταν θύμα ξεκαθαρίσματος λογαριασμών χθες βράδυ. Ινδία βρωμάει κάρυ και τεστάρουν νέες λοιμώξεις. Σαουδική Αραβία επέτρεψαν τις γυναίκες να πάρουν το τιμόνι, πού να κυκλοφορήσεις πλέον;
Άβαταρ μέλους
By markvag
#442107 :s_shout :s_shout :s_shout

:s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl :s_rofl

Τουλάχιστον επέστρεψε δημήτριος στο φόρουμ ο παπάς! :lol: :metalo:

Αν και, δεν είμαι σίγουρος πως κατάλαβα... μπορεί να επέστρεψε και στην ελλάδα... :hmmm: :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#442112 funkyreverend για μια στιγμη τρομαξα πως γυρισες .

Λεω στα παιδια σπουδαστε εσεις και εχω εγω εναν καλο ανθρωπο στην αγγλια που θα σας βρει καλες δουλειες .
Τι γινεται για περιβαλλοντολόγους εχουμε τιποτα καλο;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#442123
drdino έγραψε:Yπάρχουν και ειδικές ασφάλειες για αυτό μόνο και συμφέρουν πολύ σε σχέση με αυτά (τα γαμισιάτικα) που πληρώνεις στο ντεσκ.

Κατά τα άλλα, καταστροφολογία.

Το αλατοπίπερο του φόρουμ. :inlove:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#442136 Otso, ντροπή ρε συ, το data entry σου έχει κενά. Γρήγορα να προσλάβεις έναν software developer να τα καλύψει γιατί τώρα έχασες εμένα, αύριο μπορεί να κάνεις καμιά ξερή με τον elvet που πλέον λέγεται Ανέστης. Και στο τέλος να σου τζαμάρει το ραντάρ ο τοποτηρητής της Δυτικής Ελλάδας.

Συγγνώμη για το hijacking του θέματος.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#442314 Την ώρα που το ελληνικό κυνοβουλιο στεναζει για το μείζον θέμα της αλλαγής φύλου, σε μια ήσυχη γωνιά της πόλης το αφεντικό τρελάθηκε :

http://www.kathimerini.gr/929516/article/oikonomia/epixeirhseis/h-eurobank-poylhse-kokkina-daneia-15-dis-eyrw-sthn-intrum

Ισχυρές τράπεζες αφού. Εκεί στην Συγγρού, κοντά στο Intercontinental ντε, όλα καλά; :s_bye

Capitalism 1.01. :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#442332 Αυτά δεν είχαν κάποια ιδιαίτερη εξασφάλιση οπότε οι τράπεζες ήθελαν ανέκαθεν να τα διώξουν αλλά κανείς δεν τα ακούμπαγε.
Παίζει να έχουν ανοίξει και σαμπάνιες με το 3% οι δικιές μας.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#442334 Κάτσε τώρα, εκείνος ο Μαύρος Βράχος αλλιώς μας τα λεγε :shifty:
Τωρα ανοίγουν σαμπάνιες για 45 μύρια; :s_laughat

Α ρε Αρτεμιε Ψωρρα, ούτε για να σου καταθέσουν το ΚΙΝΟ δεν τους έχεις αυτούς. :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By otso
#442363
funkyreverend έγραψε:Otso, ντροπή ρε συ, το data entry σου έχει κενά. Γρήγορα να προσλάβεις έναν software developer να τα καλύψει γιατί τώρα έχασες εμένα, αύριο μπορεί να κάνεις καμιά ξερή με τον elvet που πλέον λέγεται Ανέστης. Και στο τέλος να σου τζαμάρει το ραντάρ ο τοποτηρητής της Δυτικής Ελλάδας.

Συγγνώμη για το hijacking του θέματος.


Λαικο παιδι ειμαι , να σου πω οτι καταλαβα θα ειναι ψεμα . Αν θελει ας ριξει μεταφραση με πμ ο Μανωλης Ανέστης .
Άβαταρ μέλους
By PeterPan
#449172 Τί δυνατότητες υπάρχουν για να πάρει κανείς, έστω κ σε κλειστά, τόκους 4-5% ; Να τις ξεχάσουμε εκείνες τις εποχές;
Σε funds? Μιλώ κ για επενδύσεις εκτός Ελλάδας


< >
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#449183 Σε funds, δεν παίρνεις τόκους. Παίρνεις αποδόσεις άρα αναλαμβάνεις ρίσκο με πιθανότητα να πάρεις μύδια. :)

Υπάρχουν άπειρα Αμοιβαία Κεφάλαια για τέτοιες αποδόσεις που ζητάς. Σε Hedge funds (ή Fund of Funds) μάλλον δεν είσαι διατεθειμένος για τα ελάχιστα buy in, γιατί πιθανότατα δεν θα ρώταγες εδώ αν ήσουν :lol:

Πορθεσμιακή που να δίνει τόσο, δεν ξέρω. Αλλά και να έδινε είναι σημάδι ότι πρέπει να του...δίνεις από αυτή την τράπεζα.
inb4 τράπεζες αζερμπαϊτζάν με 20%.
Τελευταία επεξεργασία από pierce21 και 31 Οκτ 2017, 18:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#449185
PeterPan έγραψε:Τί δυνατότητες υπάρχουν για να πάρει κανείς, έστω κ σε κλειστά, τόκους 4-5% ; Να τις ξεχάσουμε εκείνες τις εποχές;
Σε funds? Μιλώ κ για επενδύσεις εκτός Ελλάδας


https://tsig.gr/lang-el/foreign-bank-de ... montenegro

Έχει εγγύηση καταθέσεων 50κ ευρω .