Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By JarnoT
#585445 Θενκς!
Έτυχε να είμαι στα πάτρια για εκλογές, χωρίς βιβλιάριο προφανώς, και απ' τη συγκεκριμένη τράπεζα που θέλω χωρίς κάρτα.
Θα επιβεβαιώσω αύριο :-)
Άβαταρ μέλους
By markvag
#585447 Εννοείται πως μπορείς, το έχω κάνει αρκετές φορές. Κι εγώ, εκτός από 1 λογαριασμό, νομίζω πως δεν έχω καν βιβλιάρια... :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#585498
sargus έγραψε:Μόλις μου ήρθε μειλ από την Πειραιώς ότι μου κράτησαν προμήθεια 6 ευρώ για την ανανέωση της χρεωστικής μου κάρτας :dizzy: .
Τι είναι πάλι αυτό ρε παιδιά; Πότε έγινε; :help:
Τι άλλο θα χρειαστούν οι τράπεζες από εμάς; Νεφρό; Τα παιδιά μας ίσως;
Καλά πάμε...


Μπήκα πριν λίγο να δω κάτι και είδα ότι μ'έχουν χρεώσει κι εμένα 6€ για νέα κάρτα ως αντικατάσταση ληγμένης.

Επίσης βλέπω
Πληροφορίες Λογαριασμού
Κατάσταση: Ανενεργό :omg:

Τι σημαίνει αυτό;
Άβαταρ μέλους
By 224v
#585652 Τελικα τα χρηματα εφτασαν εχθες.... 3 μερες εργασιμες στη Ν.Υορκη... λογικο μου φαινεται..
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#588025 Έχω κάποιες λίρες στη revolut. Επειδή όμως δεν θα πάω σύντομα Αγγλία μήπως συμφέρει να κάνω μεγάλη μετατροπή σε ευρώ και να χρησιμοποιούνται κατευθείαν αυτά σε συναλλαγές για να μην υπάρχουν απώλειες στις μετατροπές;
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#588035
Dimitris_P έγραψε:Έχω κάποιες λίρες στη revolut. Επειδή όμως δεν θα πάω σύντομα Αγγλία μήπως συμφέρει να κάνω μεγάλη μετατροπή σε ευρώ και να χρησιμοποιούνται κατευθείαν αυτά σε συναλλαγές για να μην υπάρχουν απώλειες στις μετατροπές;


https://www.bloomberg.com/quote/GBPEUR:CUR

Η £ αυτή τη στιγμή είναι σχετικά χαμηλά σε σχέση με το €. Το θέμα είναι σε τι ισοτιμία πήρες τις λίρες και το αν είναι σοβαρό ποσό που να αξίζει να ασχοληθείς.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#588040 Πώς βρέθηκαν οι λίρες; Έγινε πληρωμή από UK ή τις μετέτρεψες από άλλο νόμισμα;
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#588045
drdino έγραψε:Πώς βρέθηκαν οι λίρες; Έγινε πληρωμή από UK ή τις μετέτρεψες από άλλο νόμισμα;
Από UK, δεν υπήρχε προηγούμενη μετατροπή
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#588364 Αν δεν έχει αρκετό από το σωστό νόμισμα τότε θα πάρει από άλλο που να επαρκεί.
Αν δεν σου λείπουν/χρειάζονται αυτές οι λίρες μπορείς αν τις αφήσεις να κάθονται.
Υποτίθεται ότι οι μετατροπές είναι στη διατραπεζική ισοτιμία και δεν έχεις απώλεια. Η όποια απώλεια ή κέρδος έχει να κάνει μόνο με το αν η λίρα έχει ανέβει ή κατέβει σε σχέση με το ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By pierce21
#588545 Έχει κανείς θέμα με την ΕΤΕ σήμερα; Έφαγαν άκυρο κάρτες σε διάφορες περιστάσεις. :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#588548 2 φορές χρησιμοποίησα πιστωτική για contactless αγορές χωρίς πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#588568
pierce21 έγραψε:Έχει κανείς θέμα με την ΕΤΕ σήμερα; Έφαγαν άκυρο κάρτες σε διάφορες περιστάσεις. :hmmm:


Oχι σε 5 συναλλαγές σε POS Εθνικής.