Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#9712 Ξέρετε ποιο είναι το ποσό που κρατάει η εθνική για έμβασμα? Πχ θέλω να στείλω χρήματα από μια στοιχηματική εταιρία στην κάρτα μου. Είναι στάνταρ ποσό ή πηγαίνει με ποσοστό?
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#10254 Αν ακυρώσουμε δέσμευση χρημάτων από το Paypal (δεν έγινε ποτέ η αγορά) σε πόσες μέρες επιστρέφει ως Διαθέσιμο Υπόλοιπο στον τραπεζικό λογαριασμό;
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#10263
funkyreverend έγραψε:Αν ακυρώσουμε δέσμευση χρημάτων από το Paypal (δεν έγινε ποτέ η αγορά) σε πόσες μέρες επιστρέφει ως Διαθέσιμο Υπόλοιπο στον τραπεζικό λογαριασμό;


Η διαθεσιμότητα στο Paypal μπορεί να είναι θέμα λεπτών (σε δική μου ακύρωση "γύρισαν" σε κανά τέταρτο περίπου). Από εκεί και πέρα είναι θέμα επικοινωνίας με την τράπεζα, μπορεί να πάρει και 2-3 μέρες...
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#10267 Ωραία, γιατί ήδη έχω 9 μέρες και όταν ρώτησα στη λατρεμένη μου Πειραιώς, η υπάλληλος μου είπε ότι δεν ξέρει για το Paypal συγκεκριμένα αλλά για αντίστοιχη φάση χρεωστικής/πιστωτικής το λογιστικό υπόλοιπο έγινε διαθέσιμο μετά από 15 εργάσιμες.
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#10271
funkyreverend έγραψε:Ωραία, γιατί ήδη έχω 9 μέρες και όταν ρώτησα στη λατρεμένη μου Πειραιώς, η υπάλληλος μου είπε ότι δεν ξέρει για το Paypal συγκεκριμένα αλλά για αντίστοιχη φάση χρεωστικής/πιστωτικής το λογιστικό υπόλοιπο έγινε διαθέσιμο μετά από 15 εργάσιμες.


15 ? :s_crazy

Στο λογαριασμό που έχω συνδέσει (Alpha) δεν έχω δει πάνω από 4-5 μέρες για οποιαδήποτε κίνηση με το Paypal...τεςπα, μπορεί να έχει να κάνει με την τράπεζα....
Άβαταρ μέλους
By bill33
#12986
funkyreverend έγραψε:Ωραία, γιατί ήδη έχω 9 μέρες και όταν ρώτησα στη λατρεμένη μου Πειραιώς, η υπάλληλος μου είπε ότι δεν ξέρει για το Paypal συγκεκριμένα αλλά για αντίστοιχη φάση χρεωστικής/πιστωτικής το λογιστικό υπόλοιπο έγινε διαθέσιμο μετά από 15 εργάσιμες.

Αργει γιατί ο αρμόδιος υπάλληλος είναι όλο στο ebay και αγοράζει μπλούζες και παπούτσια. :shifty:
Άβαταρ μέλους
By funkyreverend
#12991 Μόλις 13 ημέρες (10 εργάσιμες) και επανήλθε το 1ο ποσό. Άντε να δούμε το 2ο τώρα.

Ευτυχώς δεν τα χρειάστηκα άμεσα, αλλιώς τα Note δεν θα είχαν πρόσβαση στο ιντερνετ με εντολή κουτσούνας.
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#17587 Μου κατατέθηκε ποσό 119.97 σε λογαριασμό μου και βλέπω τα κάτωθι.
ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ (ΔΙΑΣ) και B/O ΟΓΑ-ΕΝΙΑΙΟ ΕΠΙΔ.ΣΤΗΡΙΞΗΣ ΤΕΚΝ.

Υποπτεύομαι ότι πρόκειται για κάποιο επίδομα που παίρνω επειδή έχω ένα παιδί. Δε θυμάμαι να έχω κάνει κάποια κίνηση. Ποιος μου το δίνει όμως και γιατί εμφανίζεται σαν μισθοδοσία;
Σημειώνω ότι εδώ και 2+ χρόνια είμαι σε άδεια άνευ αποδοχών οπότε και δεν πληρώνομαι μισθό. Μήπως ανακαλύψανε ότι θα έπρεπε παρόλα αυτά να μου δίνουν κάτι ή είναι κάποιο αναδρομικό;
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#17622 Θέλω να βγάλω μια κάρτα για αγορές από το ίντερνετ.
Τί τύπου,δηλαδή πώς λέγονται μιας και δεν τα γνωρίζω (π.χ. χρεωστική,προπληρωμένη κλπ.) και από ποιά τράπεζα;
Πόσες μέρες θέλει για να βγει;
Άβαταρ μέλους
By JasonLouk
#17629 H prepaid στην πειραιώς βγαίνει άμεσα με 5 ευρώ. +5 ευρώ για κωδικούς web-banking αν θελήσεις.
Άβαταρ μέλους
By Cosmonaut21
#17635 Άμεσα ε? Τέλεια :thumbsup: .Έχει τίποτα όρους όπως ελάχιστο υπόλοιπο ή προμήθειες; Και κυρίως,τί χαρτιά χρειάζεται να έχω μαζί μου;