Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#480117
corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Θα μπορούσε να γίνει με ονομαστικές επιταγές, αλλά ποιός τρέχει...

corsair έγραψε:
Dimitris_P έγραψε:Πάνω σ'αυτό να προσθέσω ότι η Revolut ανακοίνωσε πρόσφατα ότι θα επιτρέπει και πληρωμές από τρίτους, όχι απαραίτητα από δικό σου λογαριασμό

ΞιφΝού καμία σχέση :)


εεε οχι και προσφατα... εχει αρκετο καιρο... βασικα απο τοτε που εδωσε ατομικα iban ισχυει.


Το έχω δει αλλά δεν το έχω δοκιμάσει. Θες να μου μεταφέρεις μερικά γιούρος για δοκιμή; :innocent:


Αμέ, πόσα σε λειπουν? :s_wink

Εγω εχω κανει απο third party σε μενα και επαιξε μια χαρα...


Έκανα κι εγώ, μια χαρά και πιο γρήγορα νομίζω από το να έκανα topup με τον παλιό τρόπο, Δευτέρα έστειλα σήμερα ήρθαν :iconcool:

btw ήρθε σε κανέναν η contactless που έλεγαν;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#480640 Ενας φιλος μου με μια 1060..Βγαζει το χαρτζηλικι του. Με ψηνει να μπω και γω αλλα δεν ψηνομαι..
ethereum
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#482184 3 στις 5 φορές σε εντολή μεταφοράς από Eurobank πρέπει να πατήσω τουλάχιστον 2η φορά αποστολή κωδικού με sms για να έρθει. Μόνο σε μένα συμβαίνει?
Άβαταρ μέλους
By bebes
#482229
Dimitris_P έγραψε:3 στις 5 φορές σε εντολή μεταφοράς από Eurobank πρέπει να πατήσω τουλάχιστον 2η φορά αποστολή κωδικού με sms για να έρθει. Μόνο σε μένα συμβαίνει?

μου συμβαίνει κι εμενα αρκετές φορες κι οχι μονο ΕΥΡΟΒΑΝΚ αλλα και ΠΕΙΡΑΙΩΣ.
Αναρωτιέμαι μηπως δεν πατάω καλά το "κουμπάκι" :lol:
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#482483 Πειραι@ς τράπεζα. Πάγια εντολή για αυτόματη εξόφληση πιστωτικής δεν έγινε εξόφληση, 5/2. Υπόλοιπο υπήρχε, εντολή ακύρωσης δεν έγινε πως μπλοκαρισε το σύστημα κάνεις δεν ξέρει... Έγινε και σε άλλους πελάτες Θα το τακτοποιησουν μου είπαν σήμερα, λογικά χωρίς έξτρα χρέωση στον πελάτη. Θα έχω θέμα με κάποιους λογαριασμούς πχ NovA?
Πειραιώς ακούει? .. :)

< Note >
Άβαταρ μέλους
By dekouk
#482628 Έτσι εξηγείται.... Μου είπαν ότι το τακτοποίησαν, δηλαδή εκτελέστηκε η πάγια εντολή σήμερα χωρίς φυσικά δική μου επιβάρυνση... Πολύ θα ήθελα να μάθω το σκάλωμα που έφαγε το όλο σύστημα...

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#483214 Υπάρχει τρόπος να δω το ιστορικό μεταφορών μιλίων από την aegean visa της alpha στο miles + bonus? πχ η τάδε αγορά έφερε x μίλια, η άλλη y κοκ.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#485634
Dimitris_P έγραψε:Ήρθε τελικά η πρώτη contactless. Παραμένει η cute συσκευασία :iconcool:


Θέλω ν΄αλλάξω το PIN. Στην εφαρμογή δεν υπάρχει η δυνατότητα, αλλά λέει μπορείς να το αλλάξεις σε οποιδήποτε ΑΤΜ. Πήγα σε ATM της eurobank αλλά δεν υπήρχε η δυνατότητα :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#485649 Ποιά εφαρμογή λες ότι δεν είχε την δυνατότητα αλλαγής pin;;