Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#472408 η κλασική αριστερή πολιτική θα ήταν να σε πείσουν ότι το μη αριστερό είναι αριστερό και γίνεται για το καλό του λαού

αυτό που κάνουν οι συριζαίοι και σου λένε δεν ακολοθούμε αριστερά μέτρα γιατί μας αναγκάζουν είναι απλά παραονοϊκό :lol:

αν και πλέον νομίζω αλλάζουν τακτική και το παίζουν ότι όλα πάνε καλά, πέφτει η ανεργία, κάνουμε δουλειά για το καλό του λαού κ.ο.κ. που άντε όντως μπορείς να το πεις προπαγάνδα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα

ο πάκης με τόσες προσλήψεις τι είναι πάντως; πέρα από αριστερός approved? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#472409 @markvag
Το είπα, δεν το είπα; :s_dance
Ούτε δείγμα από @@, κλασικός αριστερός. :s_yes
Μόλις σε καταλάβαμε, άλλαξες κατευθείαν στυλάκι. :svivhaha:
Η υπογραφή σου όμως είναι εκεί να θυμίζει τα αίσχη σου, ενώ και το foniko_sou_vla_ki, δεν είναι και κάνας χθεσινός για να μην ξέρει τι μέρος του λόγου είσαι. :s_hang
Και οι πέτρες ξέρουν πως είσαι και σημαίνον στέλεχος στο γνωστό παρεάκι (όχι αυτό που πηγαίνει στο γνωστό συνεργείο, στο άλλο :rtfm: ). :protest:
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#472413
Anonymous Founder έγραψε:Και οι πέτρες ξέρουν πως είσαι και σημαίνον στέλεχος στο γνωστό παρεάκι (όχι αυτό που πηγαίνει στο γνωστό συνεργείο, στο άλλο :rtfm: ). :protest:

Mέχρι τα ουράνια σώματα
με πομπούς και με κεραίες
φτιάχνουν οι Έλληνες κυκλώματα
κι ιστορία οι παρέες

:rtfm: :rtfm: :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#472429
QsisVTS έγραψε:η κλασική αριστερή πολιτική θα ήταν να σε πείσουν ότι το μη αριστερό είναι αριστερό και γίνεται για το καλό του λαού

αυτό που κάνουν οι συριζαίοι και σου λένε δεν ακολοθούμε αριστερά μέτρα γιατί μας αναγκάζουν είναι απλά παραονοϊκό

αν και πλέον νομίζω αλλάζουν τακτική και το παίζουν ότι όλα πάνε καλά, πέφτει η ανεργία, κάνουμε δουλειά για το καλό του λαού κ.ο.κ. που άντε όντως μπορείς να το πεις προπαγάνδα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα

ο πάκης με τόσες προσλήψεις τι είναι πάντως; πέρα από αριστερός approved? :hmmm:
Το νεο αφήγημα θα είναι "υπομονη, έρχεται η καθαρή έξοδος από τα μνημόνια, τότε θα δείτε τι σημαίνει αριστερή κυβέρνηση (με ταξικό πρόσημο)"

< >
Άβαταρ μέλους
By foniko_sou_vla_ki
#472430
Anonymous Founder έγραψε:@markvag
Το είπα, δεν το είπα; :s_dance
Ούτε δείγμα από @@, κλασικός αριστερός. :s_yes
Μόλις σε καταλάβαμε, άλλαξες κατευθείαν στυλάκι. :svivhaha:
Η υπογραφή σου όμως είναι εκεί να θυμίζει τα αίσχη σου, ενώ και το foniko_sou_vla_ki, δεν είναι και κάνας χθεσινός για να μην ξέρει τι μέρος του λόγου είσαι. :s_hang
Και οι πέτρες ξέρουν πως είσαι και σημαίνον στέλεχος στο γνωστό παρεάκι (όχι αυτό που πηγαίνει στο γνωστό συνεργείο, στο άλλο :rtfm: ). :protest:

Δεν έχω ιδέα τι μέρος του λόγου είναι ο markvag, το μόνο που ξέρω είναι ότι δηλώνει αριστερός (?? και γι αυτό δεν είμαι σίγουρος).
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#472435
belgarion έγραψε:
QsisVTS έγραψε:η κλασική αριστερή πολιτική θα ήταν να σε πείσουν ότι το μη αριστερό είναι αριστερό και γίνεται για το καλό του λαού

αυτό που κάνουν οι συριζαίοι και σου λένε δεν ακολοθούμε αριστερά μέτρα γιατί μας αναγκάζουν είναι απλά παραονοϊκό

αν και πλέον νομίζω αλλάζουν τακτική και το παίζουν ότι όλα πάνε καλά, πέφτει η ανεργία, κάνουμε δουλειά για το καλό του λαού κ.ο.κ. που άντε όντως μπορείς να το πεις προπαγάνδα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα

ο πάκης με όσες προσλήψεις τι είναι πάντως; πέρα από αριστερός approved? :hmmm:
Το νεο αφήγημα θα είναι "υπομονη, έρχεται η καθαρή έξοδος από τα μνημόνια, τότε θα δείτε τι σημαίνει αριστερή κυβέρνηση (με ταξικό πρόσημο)"

< >

ναι όταν θα εφαρμοστούν τα επιπλέον μέτρα που έχουν ψηφίσει τότε θα παιχτεί και αυτή η κασέτα αν δεν πάνε σε εκλογές πριν από αυτό..

αν και βέβαια όπως μου έλεγε ένα γνωστό μου κομματόσκυλο που τα παρακολουθεί (σχετικές έρευνες κλτ) αυτά ο κόσμος οριέται και τα ποσοστά πέφτουν όταν ψηφίζονται τα μέτρα όχι όταν εφαρμόζονται... άρα όταν θα του μειωθεί του άλλου ο μισθός θα το δεχτεί αδιαμαρτύρητα το rant το έχει ήδη εκφράσει όταν ψηφίστηκαν
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#472437
QsisVTS έγραψε:
belgarion έγραψε:
QsisVTS έγραψε:η κλασική αριστερή πολιτική θα ήταν να σε πείσουν ότι το μη αριστερό είναι αριστερό και γίνεται για το καλό του λαού

αυτό που κάνουν οι συριζαίοι και σου λένε δεν ακολοθούμε αριστερά μέτρα γιατί μας αναγκάζουν είναι απλά παραονοϊκό

αν και πλέον νομίζω αλλάζουν τακτική και το παίζουν ότι όλα πάνε καλά, πέφτει η ανεργία, κάνουμε δουλειά για το καλό του λαού κ.ο.κ. που άντε όντως μπορείς να το πεις προπαγάνδα που δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα

ο πάκης με όσες προσλήψεις τι είναι πάντως; πέρα από αριστερός approved? :hmmm:
Το νεο αφήγημα θα είναι "υπομονη, έρχεται η καθαρή έξοδος από τα μνημόνια, τότε θα δείτε τι σημαίνει αριστερή κυβέρνηση (με ταξικό πρόσημο)"

< >

ναι όταν θα εφαρμοστούν τα επιπλέον μέτρα που έχουν ψηφίσει τότε θα παιχτεί και αυτή η κασέτα αν δεν πάνε σε εκλογές πριν από αυτό..

αν και βέβαια όπως μου έλεγε ένα γνωστό μου κομματόσκυλο που τα παρακολουθεί (σχετικές έρευνες κλτ) αυτά ο κόσμος οριέται και τα ποσοστά πέφτουν όταν ψηφίζονται τα μέτρα όχι όταν εφαρμόζονται... άρα όταν θα του μειωθεί του άλλου ο μισθός θα το δεχτεί αδιαμαρτύρητα το rant το έχει ήδη εκφράσει όταν ψηφίστηκαν
Ξέρεις τι λες τώρα, οτι ο κόσμος ωρύεται οταν ασχολούνται τα κανάλια, τα κόμματα κλπ, και όταν δεν τους ξεσηκώνει κανένας δεν τρέχει κάστανο...

< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#472438 το δράμα βέβαια είναι ότι κάνω ορθρογραφικά και τυπογραφικά :rant:

κατά τα άλλα ναι όπως το λες..
Άβαταρ μέλους
By markvag
#472440
QsisVTS έγραψε:η κλασική αριστερή πολιτική θα ήταν να σε πείσουν ότι το μη αριστερό είναι αριστερό και γίνεται για το καλό του λαού


Ε... κάπου τα μπερδεύεις... Δεν είπε κανείς πως ο σύριζα ακολουθεί αριστερή πολιτική. :rtfm: :lol:

QsisVTS έγραψε:ο πάκης με τόσες προσλήψεις τι είναι πάντως; πέρα από αριστερός approved? :hmmm:


Το άχρηστος πολιτικάντης σου κάνει; :lol:


Anonymous Founder έγραψε:@markvag
Το είπα, δεν το είπα; :s_dance
Ούτε δείγμα από @@, κλασικός αριστερός. :s_yes
Μόλις σε καταλάβαμε, άλλαξες κατευθείαν στυλάκι. :svivhaha:
Η υπογραφή σου όμως είναι εκεί να θυμίζει τα αίσχη σου, ενώ και το foniko_sou_vla_ki, δεν είναι και κάνας χθεσινός για να μην ξέρει τι μέρος του λόγου είσαι. :s_hang


:shifty: :shifty: :shifty:

Anonymous Founder έγραψε:Και οι πέτρες ξέρουν πως είσαι και σημαίνον στέλεχος στο γνωστό παρεάκι (όχι αυτό που πηγαίνει στο γνωστό συνεργείο, στο άλλο :rtfm: ). :protest:


H μισθοδοσία καθυστέρησε όμως αυτό το μήνα πολυχρονεμένε! :rtfm: :shifty:

Γιατί καλή η αριστερή καρδιά, αλλά το δεξιό στομάχι θέλει να φάει. :rtfm:


foniko_sou_vla_ki έγραψε:Δεν έχω ιδέα τι μέρος του λόγου είναι ο markvag, το μόνο που ξέρω είναι ότι δηλώνει αριστερός (?? και γι αυτό δεν είμαι σίγουρος).


Το είπα πριν, απολιτίκ νεοφιλελές. :rtfm: :s_yes
Άβαταρ μέλους
By 224v
#472515 Οι εννοιες "αριστερος" "προοδευτικος" στην Ελλαδα εχουν ξευτιλισθει μεχρι εκει που δεν παιρνει. Ο καθε ενας ΝΟΜΙΖΕΙ οτι ειναι κατι απο αυτα αλλα στην πραξη δεν ειναι (στον τροπο που ζει, που εκτιμαει αλλους, που ψηφιζει...)
Ετσι λοιπον το λεχθεν, "ετσι ειναι αν ετσι νομιζετε" ισχυει απολυτως και δεν αξιζει κανεις να προσπαθει να πεισει τον αλλο για το αντιθετο...
Αριστερη η Περιστερα, αλλα Αριστερη και η Ζωιτσα που την απεταξε απο φιλη πριν ο αλεκτωρ λαλησει τρις!!! (κριμα τα χρονια που ξοδεψαν στους αγωνες μαζυ).
Αυτο ειναι αριστερη ηθικη και προοδευτικη ενεργεια.... Καποιοι θα ψηφισουν την μια, και καποιοι θα ψηφισουν την αλλη, ομως ολοι αυτοι θα ΝΟΜΙΖΟΥΝ οτι ειναι αριστεροι και προοδευτικοι και ενεργουν συμφωνα με αριστερη ιδεολογια... :yahoo:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#472560 Εικόνα

Τζι μάζεψε τον Ασίμοφ!
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#472582 Εικόνα

Το ελληνάκι έγραψε:Αγωνιστική αριστερά vs. Αριστερά εξουσίας.


:s_yes
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#472587 Ντομινατρίς, μπορεί και τέσσερεις.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#472602

:s_shout :s_shout :s_shout :s_shout :s_shout