Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#517382
21 quadra έγραψε:
REALZEUS έγραψε:Κατά πάσα πιθανότητα μόλις πέρασε ο Τσίπρας και η συνοδεία του πάνω από το σπίτι μου. Δύο CH-47 της Α.Σ. με κατεύθυνση προς το αεροδρόμιο Μακεδονία (oh, the irony ), σε ύψος περίπου 200 ποδών, με καθοδική πορεία.


Εντός τριετίας να βρείτε νέο όνομα αγαπητέ για το αεροδρόμιο σας, μετά θα ακολουθήσουν ασφαλιστικά μέτρα, μπορείτe να το πείτε και με σύνθετη ονομασία Alex Tsipras / Νik Kotzias.
Αυτό είναι ευκολακι. Θα γυρισει στο παλιό όνομα του, δλδ Μίκρα. Και για να το θυμάμαι εγώ έτσι δεν πανε πολλά χρόνια από τοτες.
Άβαταρ μέλους
By pipinos1976
#517387
Zorz έγραψε:Πολύ γαμάτος αυτός ο Τσίπρας πάντως. Κατά τον Χατζόπουλο, ελέγχει από την ακροδεξιά (σόρρυ, τον πατριωτικό εθνικιστικό σύνδεσμο-κατασκήνωση "Τα χρυσαύγουλα" ) μέχρι την ακροαριστερή ανομία (Το flash mob "Ο Ρουβίκωνας" *). Τέτοιο σουξέ ούτε ο Ντίνος Ηλιόπουλος στον Δράκο πια. :superman:

Τουλάχιστον οι συνάδελφοι συνέλαβαν επιτέλους τον Σώρρα (τώρα που ο Μπαρμπαρούσης το γύρισε σε κλέφτης-αρματωλός στον Βάλτο της Αιτωλοακαρνανίας, η χρησιμότητα του πρώην σφίχτερμαν τελείωσε :iconcool: ).


ΥΓ: για τον φορουμίτη πιυ αναρωτιέται για τα drones και ελικόπτερα που πετάνε τριγύρω του, ένα χίντ:



:ninja:



*το ότι τα ταγάρια του Ρουβίκωνα έχουν κάνει δρώμενα και εναντίον της κυβέρνησης, ακόμα και κατάληψη σε γραφεία του ίδιου του Συριζα μάλλον μας διαφεύγει. Αλλά ποιος τη γαμεί τη πραγματικότητα...


Ευτυχώς που το είδα. Έχουμε και λέμε:

1. Ο δικός σου δεν ελέγχει τίποτε. Να μου πεις για την πρεσβεία ότι τους ελέγχει όλους να το δεχτώ.

2. Ο Σώρρας, που έπιασαν οι συνάδελφοί σου, ήταν ευκαιρία για αντιπερισπασμό. Όσο λιγότερος ο ντόρος γύρω από την συμφωνία τόσο το καλύτερο. Ήταν καλή ευκαιρία για μείωση του χρόνου στα δελτία ειδήσεων.

3. Ο Ρουβίκωνας, ελεγχόμενος κι αυτός (άμεσα ή έμμεσα) κάνει και καμιά επίθεση για τα μάτια του κόσμου, για να φανεί δήθεν αμερόληπτος. Αφού έχουν κοινό κέντρο εντολών...

Για να πιστέψει άνθρωπος αυτά που γράφεις είναι: α) αφελής, β) συνάδελφος στον ίδιο σκοπό, γ) εντελώς ανενημέρωτος, δ) βλάκας.

Ευχαριστώ.

* Για το drone τα πράγματα είναι δεδομένα. Παρανομούσε και, όσο και να κάνεις ειρωνίες και λοιπές προπαγάνδες, δεν γλυτώνεις από την πραγματικότητα. Ήταν ευκαιρία για δοκιμή και γενική παρακολούθηση. Απλά σας έπιασα στα πράσα.
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#517403
EDDIE_147 έγραψε:Τα ταγαρια που πάνε να ξεπλύνουν την κοπριά του Καμμένου δεν με εκπλησσουν, αλλά τέτοια αμπαλιαση από σένα δεν την περίμενα τζη. :(

Δεν έχει καμία σημασία αν ο Μπαρμπαμητρουσης θα μπει φυλακή ή στο Δαφνί.
Αυτό είναι μια τεχνική λεπτομέρεια.
Αυτό που έχει σημασία είναι ότι υπάρχει κοινό που είναι πανέτοιμο να χλαπακιασει βλακείες περί Μακεδονίας και περί 'αναγκης'(?) για να επέμβει ο στρατός.
Και ο Χίος και ο Μπαρμπαμητρουσης δεν θα έκαναν τις βλακείες που κάνουν αν δεν είχαν κοινό να πουλήσουν.
Θα μπορούσε πάντως η ΧΑ να κινηθεί πιο έξυπνα.
Να βγάλει ας πούμε πρωτοσέλιδο στην κομματική της εφημερίδα ότι ο Τσίπρας είναι δικτάτορας και να καυλωνουν από rant τα χρυσαυγουλα.
:whistlink:

Θέλει πολλά χρόνια για να ξεπλυθεί η σκατιλα που πλημμύρισε τη χώρα το 2010.


O μπούλης κοπριά ? :( Σου μοιάζει κόπρος αυτός ο τύπος εν ώρα ψήφισης πρότασης μομφής?
Τι θα πει ανέβηκε τάβλα στο βήμα ? Ανάγκη είχε, δικαιολογήθηκε κ απο το προεδρείο
(Βούτσης θεός ρε πστ μου , λες και βγήκε ως sidekick του Τζακ Λέμον είναι :lol: )

Εικόνα

Τέσπα, σε πιο ουσιώδη απο τα καραγκιοζιλίκια των τελευταίων ημερών

Ενα από τα επιτεύγματα που παρουσιάζει ο κ. Ζάεφ για τον ένα χρόνο του στην πρωθυπουργία είναι η αύξηση των επενδύσεων. Σχεδόν οι μισές επενδύσεις (περί το 45%) που έχουν γίνει στην ΠΓΔΜ τα τελευταία χρόνια είναι από την Τουρκία. Αν διανοηθεί κάποιος το πόσο μικρό είναι το μέγεθος της οικονομίας της ΠΓΔΜ (περί τα 9 δισ. ευρώ), αντιλαμβάνεται ότι η Αγκυρα, με σχετικά λίγα χρήματα, παγιώνει την παρουσία της σε μια περιοχή όπου άλλοτε δεν είχε ιδιαίτερο συμφέρον. Το πρόβλημα για την ηγεσία της ΠΓΔΜ δεν είναι τα χρήματα των Τούρκων, αλλά οι πιέσεις που τα συνοδεύουν. Μόλις πριν από λίγες ημέρες, ο πρέσβης της Τουρκίας στα Σκόπια ζητούσε στην κεντρική πλατεία της πόλης το κλείσιμο των σχολείων που η Αγκυρα θεωρεί «γκιουλενικά», παροτρύνοντας τους γονείς να πάρουν τα παιδιά τους από αυτά τα ιδρύματα.


http://www.kathimerini.gr/969838/articl ... hs-poreias
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#517418
georgetz έγραψε:O μπούλης κοπριά ? Σου μοιάζει κόπρος αυτός ο τύπος εν ώρα ψήφισης πρότασης μομφής?
Τι θα πει ανέβηκε τάβλα στο βήμα ? Ανάγκη είχε, δικαιολογήθηκε κ απο το προεδρείο
(Βούτσης θεός ρε πστ μου , λες και βγήκε ως sidekick του Τζακ Λέμον είναι )


Αν άκουγες αυτά που έλεγε η ΝΔ, θα έπινες λιγότερο εσύ; :lol:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#517428 μολις μου το εστειλε ο g

καπου στο 2.35 και μετα...
Άβαταρ μέλους
By DAP
#517435 Αραγε αν δεν υπηρχε τηλεοραση και ραδιοφωνο θα πεταγαν τις ιδιες κορωνες ολοι αυτοι εκει μεσα;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#517472
georgetz έγραψε:
Ενα από τα επιτεύγματα που παρουσιάζει ο κ. Ζάεφ για τον ένα χρόνο του στην πρωθυπουργία είναι η αύξηση των επενδύσεων. Σχεδόν οι μισές επενδύσεις (περί το 45%) που έχουν γίνει στην ΠΓΔΜ τα τελευταία χρόνια είναι από την Τουρκία. Αν διανοηθεί κάποιος το πόσο μικρό είναι το μέγεθος της οικονομίας της ΠΓΔΜ (περί τα 9 δισ. ευρώ), αντιλαμβάνεται ότι η Αγκυρα, με σχετικά λίγα χρήματα, παγιώνει την παρουσία της σε μια περιοχή όπου άλλοτε δεν είχε ιδιαίτερο συμφέρον. Το πρόβλημα για την ηγεσία της ΠΓΔΜ δεν είναι τα χρήματα των Τούρκων, αλλά οι πιέσεις που τα συνοδεύουν. Μόλις πριν από λίγες ημέρες, ο πρέσβης της Τουρκίας στα Σκόπια ζητούσε στην κεντρική πλατεία της πόλης το κλείσιμο των σχολείων που η Αγκυρα θεωρεί «γκιουλενικά», παροτρύνοντας τους γονείς να πάρουν τα παιδιά τους από αυτά τα ιδρύματα.

Εγώ είμαι της άποψης να παρατείνουμε τη διαμάχη μέχρι να γίνει εντελώς Τουρκία η Σεβέρνα. Τότε θα δικαιωθούμε 1000% Αντί να λύσουμε το θέμα και να στείλουμε άφθονο χρήμα όταν εδώ είχαμε περίσσευμα τώρα κάνουμε διαπιστώσεις λες και τα γεγονότα έρχονται σαν τις θεομηνίες.

Νομίζω ότι εδώ πρέπει όλοι μαζί να κουνήσουμε τα κεφάλια μας προβληματισμένοι.
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#517480 https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 8974876654