Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#461965 Άλλη μια απόδειξη πως μας κυβερνάνε οι άπλυτοι: :x :(
http://www.capital.gr/politiki/3259416/ ... exi-tsipra

Είναι πόθεν έσχες αυτό για πρωθυπουργό;
Ούτε σοβαρά σπίτια, ούτε λεφτά, ούτε αμάξια μια παμπάλαια μηχανή σε κάνα υπόγειο υποθέτω, ακαμάτης! :rtfm:
Και η "σύζυγος" , έτσι την γράφει το site, σε εισαγωγικά, και πολύ σωστά αφού ΔΕΝ , επαναλαμβάνω, ΔΕΝ έχουν παντρευτεί άλλα είναι με σύμφωνο συμβίωσης ( :lipsealed: ), οπότε δεν είναι κανονική σύζυγος, από αυτές που άπαξ και βάλουν την κουλούρα, θα φέρνουν τις παντόφλες σαν γυρίζει ο άντρας στο σπίτι από τον κάματο της δουλειάς, θα έχει το σπίτι παστρικό, τα παιδιά τακτοποιημένα και θα είναι με το χαμόγελο. Ετούτη, η Περιστέρα λέγω, ΔΕΝ δικαιούται να αποκαλείται σύζυγος και πολύ σωστά το capital.gr χρησιμοποιεί τα εισαγωγικά.
Η "σύζυγος" λοιπόν, άλλη άχρηστη, ένα οικόπεδο όλο κι όλο κι αυτό από γονική παροχή, και πού; Στην Λούτσα αδελφές μου, στην Λούτσα! :tomato:
Quelle decadense. Quel domage. Quel catastrophe! Mon Dieu! :s_cry



Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ελπίδα, η χώρα είναι καταδικασμένη! :s_cry



Μόνη ελπίδα ο Κυριάκος (που να μου κόβει ο θεός ποστ και να του δίνει χρόνια στην εξουσία! :s_yes ), να φέρει επιτέλους στην κυβέρνηση τους σωστούς, τους άριστους, τους αστούς, και να διώξει τους άπλυτους.
:s_yes

Αρκετά, ως εδώ. :s_bye




:s_wacko
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#461987 Οφείλω να διορθώσω το παραπάνω ποστ. :help:
ΌΧΙ, ΔΕΝ είναι όλοι άπλυτοι. Κάποιοι έχουν και λεφτά:
http://www.capital.gr/oikonomia/3259421 ... utokinitou
:s_shout

Από τους πλούσιους του ελληνικού κοινοβουλίου εμφανίζεται ο πρόεδρος των ΑΝΕΛ Πάνος Καμμένος με συνολικά εισοδήματα από κάθε πηγή 243.501 ευρώ. Από κοινού με την σύζυγό του έχει 274.000 ευρώ.

Από αυτά τα 70.777 ευρώ είναι από τη βουλευτική του αποζημίωση ενώ από ακίνητη περιουσία έχει εισόδημα επιπλέον 47.724 ευρώ. Ως έσοδο από εκποίηση περιουσιακών στοιχείων έλαβε 125.000 ευρώ εκ των οποίων τα 100.000 ευρώ προέρχονται από πώληση αυτοκινήτου και τα υπόλοιπα από πώληση φουσκωτού.

Το ίδιο έτος το 2015 αγοράζει νέο σκάφος με 45.000 ευρώ.

Οι τραπεζικές καταθέσεις του κ. Καμμένου ανέρχονται σε 129.182,09 ευρώ, 0,95 βρετανικές λίρες, 16,99 δολάρια ΗΠΑ και της συζύγου του σε 19.496,02 ευρώ.

Στη δήλωση πόθεν έσχες ο κ. Καμμένος και η σύζυγός του δηλώνουν ιδιοκτησία ή συμμετοχή σε 14 ακίνητα ενώ σε πέντε ακίνητα εμφανίζονται δικαιούχα τα παιδιά τους.

Το ΙΧ που πούλησε ο κ. Καμμένος έναντι 100.000 ευρώ είναι 5.547 κ.ε., στην κατοχή του διατήρησε άλλο ΙΧ 5.967 κυβικών, ενώ η σύζυγός του δήλωσε ιδιοκτήτρια Ι.Χ 1969 κυβικών.

Ο κ. Καμμένος δήλωσε μέτοχος της οικογενειακής επιχείρησης Η.ΚΑΜΜΕΝΟΣ Α.Ε με κεφάλαιο εισφοράς 163.900 ευρώ

:vava:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#462006 Βούτυρο στο ψωμί των απανταχού λαϊκιστών τα πόθεν έσχες... ο coolio (btw η γουάϊφ δεν εμφάνισε την οφφσόρ δραστηριότητά της) ξέρωγω καλώς έχει περιουσία γιατί καλός δεξιός, ο chuckalauto όμως κακώς έχει χαρτοφυλάκιο και λοιπά χρηματοοικονομικά καλούδια (ΔΥΑΔΟΣΤΑΙ), γιατί κακός αριστερός. Αυτά τα λένε και τα γράφουν δήθεν νεοφιλελέ τύποι οι οποίοι θα έπρεπε να ξέρουν ότι στον καπιταλισμό αυτές οι πρακτικές είναι η νόρμα, συνεπώς ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ κάνουν οι άνθρωποι και κινούνται όπως κινούνται (προφανώς αναφέρομαι σε νόμιμες δραστηριότητες).
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#462009
ενώ η σύζυγός του απέκτησε ΙΧ 1.200 κ.ε. το 2013 έναντι 14.000 ευρώ


:hmmm:
Ibiza? Polo?
Λόγος να χαλαστεί ο ΗΦ με τη Μπέτυ;
Άβαταρ μέλους
By pik.
#462012
Anonymous Founder έγραψε:Άλλη μια απόδειξη πως μας κυβερνάνε οι άπλυτοι: :x :(
http://www.capital.gr/politiki/3259416/ ... exi-tsipra

Είναι πόθεν έσχες αυτό για πρωθυπουργό;
Ούτε σοβαρά σπίτια, ούτε λεφτά, ούτε αμάξια μια παμπάλαια μηχανή σε κάνα υπόγειο υποθέτω, ακαμάτης! :rtfm:
Και η "σύζυγος" , έτσι την γράφει το site, σε εισαγωγικά, και πολύ σωστά αφού ΔΕΝ , επαναλαμβάνω, ΔΕΝ έχουν παντρευτεί άλλα είναι με σύμφωνο συμβίωσης ( :lipsealed: ), οπότε δεν είναι κανονική σύζυγος, από αυτές που άπαξ και βάλουν την κουλούρα, θα φέρνουν τις παντόφλες σαν γυρίζει ο άντρας στο σπίτι από τον κάματο της δουλειάς, θα έχει το σπίτι παστρικό, τα παιδιά τακτοποιημένα και θα είναι με το χαμόγελο. Ετούτη, η Περιστέρα λέγω, ΔΕΝ δικαιούται να αποκαλείται σύζυγος και πολύ σωστά το capital.gr χρησιμοποιεί τα εισαγωγικά.
Η "σύζυγος" λοιπόν, άλλη άχρηστη, ένα οικόπεδο όλο κι όλο κι αυτό από γονική παροχή, και πού; Στην Λούτσα αδελφές μου, στην Λούτσα! :tomato:
Quelle decadense. Quel domage. Quel catastrophe! Mon Dieu! :s_cry



Δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ελπίδα, η χώρα είναι καταδικασμένη! :s_cry



Μόνη ελπίδα ο Κυριάκος (που να μου κόβει ο θεός ποστ και να του δίνει χρόνια στην εξουσία! :s_yes ), να φέρει επιτέλους στην κυβέρνηση τους σωστούς, τους άριστους, τους αστούς, και να διώξει τους άπλυτους.
:s_yes

Αρκετά, ως εδώ. :s_bye




:s_wacko

ψυχολογικες ντοπες στον εαυτο σου κανεις;
Η πιστευεις οτι ενας ανθρωπος με ρολοι 25χιλιαρικα εχει αυτα που βλεπεις εκει;

αλλα ναι ξερω,καλυτερα αυτος που μου τα παιρνει χοντρα και μου διαλυει την ζωη να ᾽᾽φαινεται ᾽᾽οτι δεν εχει τιποτα παρα να έχει.
νοοτροπια ομολογω πολυ μπροστα απο την εποχη της...
πρωτοπορος :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#462015 Καμία σχέση βασικά. Είπα να γράψω ένα χιουμοριστικό κειμενάκι όταν διάβασα το "σύζυγος" με εισαγωγικά.
Προσωπικά δεν θέλω να με ξανακυβερνήσει ο Τσίπρας, ούτε βέβαια και για κανένα λόγο ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
:ninja:
Στις προσεχείς εκλογές, δυστυχώς η επιθυμία μου δεν θα πραγματοποιηθεί: θα βγει κάποιος εκ των δύο. Αλλά στο μέλλον μπορούμε να ελπίζουμε σε κάτι διαφορετικό (δεν νομίζω, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία).

Το έχεις πει και το έχεις ξαναπεί, αλλά κι εγώ θα το ξαναπώ: δεν είμαι υποχρεωμένος να διαλέξω μεταξύ του Τσίπρα ή του Μητσοτάκη. Υπάρχουν και άλλες επιλογές, υπάρχει και η παραλία.
:s_howdy
Άβαταρ μέλους
By pik.
#462017
Anonymous Founder έγραψε:Καμία σχέση βασικά. Είπα να γράψω ένα χιουμοριστικό κειμενάκι όταν διάβασα το "σύζυγος" με εισαγωγικά.
Προσωπικά δεν θέλω να με ξανακυβερνήσει ο Τσίπρας, ούτε βέβαια και για κανένα λόγο ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
:ninja:
Στις προσεχείς εκλογές, δυστυχώς η επιθυμία μου δεν θα πραγματοποιηθεί: θα βγει κάποιος εκ των δύο. Αλλά στο μέλλον μπορούμε να ελπίζουμε σε κάτι διαφορετικό (δεν νομίζω, αλλά η ελπίδα πεθαίνει τελευταία).

Το έχεις πει και το έχεις ξαναπεί, αλλά κι εγώ θα το ξαναπώ: δεν είμαι υποχρεωμένος να διαλέξω μεταξύ του Τσίπρα ή του Μητσοτάκη. Υπάρχουν και άλλες επιλογές, υπάρχει και η παραλία.
:s_howdy

εδω που τα λεμε δεν παμε μαζι καμμια παραλια ρε HF να πιουμε καμμια μπυρα να σε φερω και στο Borgo panigale να τελειωνουμε. :)
Αφου στο τελος μαλλον οποιος και να βγει ᾽᾽αυτο που ειναι να γινει θα γινει και δεν μπορει να μην γινει.᾽᾽ :)

βαρεθηκα και να στην λεω ωρε. :lol: :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#462018 Το έχεις πει και το έχεις ξαναπεί, αλλά κι εγώ θα το ξαναπώ, η επιλογή της συνειδητής άρνησης ψήφου ΔΕΝ είναι επιλογή. Είναι εκχώρηση σε τρίτο να ψηφίσει για εσένα! :s_yes
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#462027 πολλα μπραβο που αφησαν τον προεδρο να κανει εξωτερικη πολιτικη μπροστα σε ολο τον κοσμο για να φαει διαγαλαξιακη ταπα απο τον ερντογαν....

καλα αρχισαμε μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#462029
Νίκος Παππάς έγραψε:Το έχεις πει και το έχεις ξαναπεί, αλλά κι εγώ θα το ξαναπώ, η επιλογή της συνειδητής άρνησης ψήφου ΔΕΝ είναι επιλογή. Είναι εκχώρηση σε τρίτο να ψηφίσει για εσένα! :s_yes

Συνειδητό είναι: δεν γουστάρω να μου ξαναπεί κανένας πως φταίει η δική μου ψήφος (και όχι η δική του) για κάτι.
Ή αλλιώς γιατί μπορεί να μην γουστάρω να κάνω χιλιόμετρα να ψηφίσω (πρέπει να πάρω τα δικαιώματά μου από τα Γιάννενα πια, αλλά βαριέμαι... :lipsealed: ).

Γενικώς, η σωστή θέση είναι να ψηφίζεις. Έστω λευκό ή άκυρο. Αλλά από το να ψηφίζεις κάτι που δεν γουστάρεις/θες, ναι, είναι πολύ καλύτερη η παραλία.

@pik
Δεν ξέρω αν το λες ειρωνικά ή σοβαρά, πάντως με το υπάρχον πολιτικό σκηνικό, μπορώ να συμφωνήσω απόλυτα στο:
pik. έγραψε:Αφου στο τελος μαλλον οποιος και να βγει ᾽᾽αυτο που ειναι να γινει θα γινει και δεν μπορει να μην γινει.᾽᾽ :)

Για τα υπόλοιπα, εγώ πίνω καφέ και με αυτούς που μου την λένε, δεν έχω θέμα κανένα. Ούτε κρατάω και κακίες (εκτός από 1-2 περιπτωσάρες που έχουν πάρει πόδι από εδώ μέσα γιατί ήταν αλήτες, με κανέναν άλλο δεν θα είχα ποτέ πρόβλημα, όσο και να διαφωνώ μαζί του.)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#462030
Anonymous Founder έγραψε:Συνειδητό είναι: δεν γουστάρω να μου ξαναπεί κανένας πως φταίει η δική μου ψήφος (και όχι η δική του) για κάτι.

Ειμαι σε θεση να γνωριζω :shifty: οτι μετα τις εκλογες, οποτε γινουν, ο χαμενος θα κατηγορει ολους εσας που δεν ψηφισατε οτι αν ειχατε ψηφισει δεν θα εβγαινε αυτος που βγηκε :lol: :lol:

Οποτε σκεψου ξανα! Ποιος θελεις να σε κατηγορει; Ο νικητης η ο ηττημενος? :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#462031
cabala10 έγραψε:πολλα μπραβο που αφησαν τον προεδρο να κανει εξωτερικη πολιτικη μπροστα σε ολο τον κοσμο για να φαει διαγαλαξιακη ταπα απο τον ερντογαν....

καλα αρχισαμε μνημονια μεχρι να σβησει ο ηλιος

Γι' αυτό εδώ μιλάς;
http://www.protothema.gr/greece/article ... proedriko/

Έχω πέσει κάτω από τα γέλια με τα σχόλια, κάποιοι λένε πως χάνουμε την Θράκη μετά από αυτό! :s_wacko :s_hang

cabala10, μην ανησυχείς ρε συ, δεν θα γίνει τίποτε, ο Ερντογάν λέει τις ανοησίες του για τα δικά του χάπατα.
:s_biggrin

Το λέω για να σε καθησυχάσω, να κοιμηθείς σαν άνθρωπος! :s_crazy :s_thumbsup