Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#474810 Σόρι τεράστια παράλειψη από μέρους μου.
Ξέχασα the mighty Zoro, Πανίκα... :s_crazy

Για το δεύτερο που λες το να είναι κάποιος αθλητής ή ηθοποιός δεν σημαίνει ότι δεν είναι σοβαρός ή αξιοπρεπής.
Και κορδελιάστρα θα μπορούσε να είναι κάποια και να γίνει σοβαρή πολιτικός.

Αντίθετα η Ζωζώ με την πλούσια μόρφωση είναι κλινική περίπτωση για ψυχιατρείο.
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#474818 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#474820 Έβγαλε ποτέ κανένα λογύδριο στη Βουλή επιπέδου ταξίαρχος Στάθης Θεοχάρης;
Μίλα σκουλήκι της αντιπολίτευσης αλλιώς θα σε λιώσω;

Ρωτάω επειδή ξέρω ατομίδια με διπλώματα και παπλώματα που έχουν κάνει φοβερά ξεφτιλίκια εντός Βουλής.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#474822 Οι κυβερνήσεις είναι ο καθρέφτης μας, καραγκιόζηδες εμείς καραγκιόζηδες αυτοί ( αλλά με φράγκα που τους δίνουμε εμείς ) κανείς σοβαρός δεν μπλέκει με το ποδόσφαιρο και την πολιτική, και αν ξεφύγει και κανείς για λίγο και ασχοληθεί τρώει πόρτα σαν ξένο σώμα αφού απορρίπτεται μετά βδελυγμίας από τους υπόλοιπους που είναι χωμένοι μέχρι τα μπούνια στο σύστημα της κλεψιάς, της απάτης, του ψεύδους, της συγκάληψης και λοιπά συμβαίνοντα τραγελαφικά που όμως κοστίζουν σε εμάς πολλαπλώς.

Αυτοί ζωάρα, τους φτύνεις και κοιτάνε αν βρέχει αρκεί να πέφτει το μηνιάτικο και κανένα τσάμπα γεύμα σε κανένα ταβερνείο.

To θέμα καθαρίστηκε από δημοσιεύσεις που δεν προσφέρουν τίποτε στην συζήτηση.[mod]
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#478467 Πρώην βουλευτής και υπουργός καταδικάστηκε για «πληρωμένη» ερώτηση στη Βουλή

Και αυτό είναι το πραγματικό πρόβλημα της ελληνικής πολιτικής. Όχι που οι πολιτικοί είναι διεφθαρμένοι, αλλά που είναι φτηνιάρηδες
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#478471
Corto Maltese έγραψε:Πρώην βουλευτής και υπουργός καταδικάστηκε για «πληρωμένη» ερώτηση στη Βουλή

Και αυτό είναι το πραγματικό πρόβλημα της ελληνικής πολιτικής. Όχι που οι πολιτικοί είναι διεφθαρμένοι, αλλά που είναι φτηνιάρηδες
Πω,πολιτικός και δημοσιογράφος, διπλή εκπαίδευση στις εξυπηρετήσεις με το αζημίωτο

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
#478506
Corto Maltese έγραψε:Πρώην βουλευτής και υπουργός καταδικάστηκε για «πληρωμένη» ερώτηση στη Βουλή

Και αυτό είναι το πραγματικό πρόβλημα της ελληνικής πολιτικής. Όχι που οι πολιτικοί είναι διεφθαρμένοι, αλλά που είναι φτηνιάρηδες


Οχι ακριβως. Το προβλημα της ελληνικης πολιτικης ειναι οτι υπαρχουν μονο φτηνιαρηδες πλεον. Ακομα και την τιμημενη δεκαετια :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry ειχαμε τον Τσουμπακα, αλλα ηταν η κωμικη νοτα, ενα διαλλειμα για κατουρημα και ξαναγεμισμα του ποτηριου με Ουζου 12 για να απολαυσουμε την Μεγαλη Αρμαδα.

:s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry :s_cry


Ποιος Μιχελακης τωρα , αυτοι ειναι οι αυτοφωρακηδες της Μεταπολιτευσης. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#479482 Ρε σεις, είχατε πάρει χαμπάρι την ιστορία με τον Ψωμιάδη και την διαφήμιση της Jumbo; Εγώ σήμερα πήρα πρέφα τι έγινε, από διάφορα άρθρα. Επειδή σπάνια γυρνάω στην κανονική τηλεόραση και είμαι κολλημένος στο VodafoneTV, ιδού για όσους το έχασαν:
http://www.protagon.gr/epikairotita/443 ... 4341557137
Εικόνα
Πόσα πήρε ο Παναγιώτης Ψωμιάδης για να εμφανιστεί ως Ζορό σε αποκριάτικη διαφήμιση των Jumbo υπό τους ήχους μιας διασκευής-παρωδία του ύμνου της Νέας Δημοκρατίας; Ποιος είναι πίσω από το πολυσυζητημένο σποτ; Και γιατί τελικά αποσύρεται το διαφημιστικό; Μια διαφήμιση που ξαφνικά έγινε θέμα μικροπολιτικής.

Ο Κωνσταντίνος Μπογδάνος έχει την απάντηση:


Και έσπευσε λέει η ΝΔ να διαμαρτυρηθεί και η διαφήμιση κατέβηκε! Αντί να λένε ευχαριστούμε για την τσάμπα διαφήμιση, τσίμπησαν το τρολάρισμα!
:s_hang :s_rofl

Εντωμεταξύ, το twitter του Μπογδάνου (γενικώς), χαρίζει άπειρο γέλιο! :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#479527 Προσωπικά χάρηκα (διόρθωση: καύλωσα) με τη διαφήμιση Πανίκα επειδή πήρε έναν-έναν όλους τους ψηφοφόρους του και τους κατούρησε στη μάπα.

Όλους όμως.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#479656
Corto Maltese έγραψε:Πρώην βουλευτής και υπουργός καταδικάστηκε για «πληρωμένη» ερώτηση στη Βουλή

Και αυτό είναι το πραγματικό πρόβλημα της ελληνικής πολιτικής. Όχι που οι πολιτικοί είναι διεφθαρμένοι, αλλά που είναι φτηνιάρηδες


http://www.telegraph.co.uk/news/politic ... itics.html

http://www.independent.co.uk/news/uk/po ... 82661.html

Αυτά μόνο στην Ελλάδα. :x

constantinosbogdanos έγραψε:Άλλες απορίες;

Το τηλεφωνάκι της κοπελιάς δεξιά, το έχουμε; :oops:

Επί του θέματος τώρα, υπενθυμίζω ότι ο Πανίκας πλέον δεν είναι ενεργός πολιτικός. Οπότε τα civilian καραγκιοζιλίκια του με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Για σύγκριση, ορίστε τι κάνουν πρώην πολιτικοί εδώ στο νησί:

Εικόνα


Απεναντίας, είναι ασυγχώρητος για την ευθύνη του (το μερίδιο που του αναλογεί, καθώς για να φτάσουμε σε αυτό το χάλι μεσολάβησαν πολλά και πολλοί) σε αυτό το περιβαλλοντικό έγκλημα:
https://www.vice.com/gr/article/kza5bv/ ... -korwneias

ή για τα περιβόητα 45άρια ή για τότε που χάριζε πρόστιμα σε βενζινάδες κλπ. Πράγματα επιζήμια για το κοινό και ποινικά κολάσιμα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#479691 Χιλιάρικο; Ε έλεος! Για χιλιάρικο δεν κάνεις ούτε τον κλακαδόρο σε παράσταση.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#479990 Ωρα για τον ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΓΛΙΤΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ (=κατορθωμα, οχι μλκιες)



:s_roses :s_roses

Μολις το φερνει στην δημοσιοτητα η ΕφΣυν, ερχεται η ΤΑΠΑ απο τον Αdonnie:

Εικόνα

:s_roses :s_roses

Αλλα επειδη το ΣΤΑ ΙΣΑ συνοδευεται παντα απο το ΝΑ ΞΑΝΑΦΑΝΕ--->

Εγώ τότε εξέφραζα τις θέσεις του τότε κόμματος μου, ως είχα υποχρέωση να κάνω και ως με είχαν διατάξει τότε οι ψηφοφόροι μου. Παραιτήθηκα από υπουργός και βουλευτής, πήγα σπίτι μου, πούλαγα βιβλία, μετά με εξέλεξαν οι βουλευτές της Νέας Δημοκρατίας, με σταυρό, έχοντας πλήρη γνώση του τι έλεγα πριν, άρα περσινά ξινά σταφύλια είναι η απάντηση», δήλωσε ο κ. Γεωργιάδης.


Αδωνις: Εχω ωριμάσει ως προς τη φρασεολογία

:s_roses :s_roses :s_roses

Η ξεφτιλα δεν ειναι να εχεις ψηφισει Ψωμιαδη. :s_roses :s_roses Η ξεφτιλα ειναι να νομιζεις οτι εισαι συνειδητοποιημενος ψηφοφορος οταν το ριχνεις στον Αδωνisch. :s_roses :s_roses
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#479998 Λοιπόν. Είδα ολόκληρο το βίντεο (αλήθεια :s_yes ).

Θεωρώ ότι μπορούμε να κάνουμε ένα εξωδικαστικό συμβιβασμό στα 100 έουροζ/δευτερόλεπτο εν είδει ψυχικής οδύνης, ΤΣΑΜΠΑ στο δίνω. :)
Ούτε δεκαχίλιαρο για τόσο εκτεταμένα μόραλ ντάματζηζ. Υπόψιν, κανονικά θα έπρεπε να σε χρεώσω διπλή ταρίφα και για το μεταμεσονύκτιο του θέματος.

Πολιτικό σχόλιο εντός σπόϊλερτ

Εικόνα