Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#655424 Ετοιμο το video και απο τον αγωνα στην πιστα Barcelona GP.
Ακομα πιο επεισοδιακος αγωνας και με εγκαταλειψεις αυτη τη φορα.
Enjoy....

https://youtu.be/tjKwali9AAY

Ο G.P μπηκε δυνατα...!! Εχουμε πολεμο.... :yahoo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#655451
Tsardas έγραψε:Αγωνας που, ποτε , πως;;; Μολις πηρα νεα τιμονιερα


Μαζευομαστε μερικοι φιλοι και κανουμε πρωταθληματακι GT3 σε Assetto Corsa για PC. Καθε Πεμπτη βραδυ συνηθως οι αγωνες, γυρω στις 11 ξεκιναμε με Qualify. Εχουμε ηδη κανει 3 αγωνες αν θυμαμαι καλα. Χρειαζεσαι PC, Assetto Corsa, Discord και οτι αλλο θα στο στειλουμε μεσω Simsync. Ουσιαστικα κανεις αυτο που λεει ο G.P. Διαλεγεις οχημα GT3, κανεις προπονηση και μου λες οταν εισαι ετοιμος. GT3 απο Kunos, οχι καποιο custom, πχ οχι Lexus, Acura, και οχι GTE, δηλαδη οχι Corvette, Ford GTE, Vantage GTE...
Επομενος αγωνας Silverstone GP.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#655484
timkoul έγραψε:Ο G.P μπηκε δυνατα...!! Εχουμε πολεμο.... :yahoo: :metalo:


Απο συγκομιδη ποντων δε γινοταν να παω καλυτερα! Αλλα δε γελιεμαι, θελω πολυ δουλεια ακομα για να σας πολεμησω στα ισια!!!

Οπως και να 'χει, challenge accepted :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#655617 Μπραβο ρε παιδες. George εσυ και ο Αλονσο τετοια προσαρμοστικοτητα!!!

μπες και εδω
https://www.asrformula.com/simulator/assetto-corsa/ και κατεβασε την πραγματικη σου αγαπη....
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#655649
Geo f1 έγραψε:Μπραβο ρε παιδες. George εσυ και ο Αλονσο τετοια προσαρμοστικοτητα!!!

μπες και εδω
https://www.asrformula.com/simulator/assetto-corsa/ και κατεβασε την πραγματικη σου αγαπη....


Προσαρμοστικοτητα στο τιμονι και απροσαρμοστος σε ολα τ' αλλα :s_tongue

Αυτο το site εφτιαξε που εφτιαξε τις φορμουλες, δε μπορουσε να φτιαξει και μια McLaren MP4/4? btw εγω ειμαι ψοφιος για F1 αλλα δε θελω να μπλεξω τα παιχνιδια εφοσον παιζουμε assetto corsa τωρα. Διαφορετικη οδηγηση το καθε παιχνιδι και τελικα μπλεκεις τα μπουτια σου αν τα παιζεις εναλλαξ. Ήδη απο Gran Turismo σε Assetto ακομα ζοριστηκα να συντονιστω.

Και ενα τελευταιο, για οσους το σκεφτονται στην ακρη του μυαλου τους. Just do it. Εγω δεν εχω ξοδεψει καλυτερα λεφτα στη ζωη μου. Αισθανθηκα μαλακας που ενω ηξερα το γουστο, αργησα τοσο πολλα χρονια να το κανω και μαλιστα τελικα το εκανα εντελως απο σποντα επειδη ετυχε να αγορασουμε ενα PS4 και γλυκαθηκα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#655650 Αυτα που σου ποσταρα ειναι μονοθεσια για το παιχνιδι assetto corsa. Ειναι mods. Τα κατεβαζεις και τα βαζεις στον αντιστοιχο φακελο του παιχνιδιου και παιζεις. Δεν ειναι αλλο παιχνιδι.Οτι φορμουλες σου ειχα δειξει παλια ειναι για το εν λογω παιχνιδι. Καποια ειναι pay mods και αλλα free.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#655651
Geo f1 έγραψε:Αυτα που σου ποσταρα ειναι μονοθεσια για το παιχνιδι assetto corsa. Ειναι mods. Τα κατεβαζεις και τα βαζεις στον αντιστοιχο φακελο του παιχνιδιου και παιζεις. Δεν ειναι αλλο παιχνιδι.Οτι φορμουλες σου ειχα δειξει παλια ειναι για το εν λογω παιχνιδι. Καποια ειναι pay mods και αλλα free.


Το οδηγικο στυλ δεν αλλαζει δηλαδη απο GT3 σε F1? Ειναι το ιδιο πραγμα οδηγικα, απλα με διαφορετικη εμφανιση? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#655653 Και βεβαια αλλαζει. Μην μπερδευεσαι.
Το παιχνιδι ειναι 1.
Εχει πχ 50 αυτοκινητα και 15 πιστες.
Τα Mods ειναι απειρα.
Εγω εχω 600 αυτοκινητα πχ και 300 πιστες που εχω κατεβασει.
Τη μια παιρνω πχ ενα καρτακι και παιζω. Μετα παιρνω ενα μονοθεσιο 2019 . Μετα 1979 κλπ.
Επιλογες.
Αν εσυ βεβαια θες να επικεντρωθεις στα GTE οκ πασο. Απλα εχει πολλα να δεις στο παιχνιδι. Δλδ να παρεις μια Μιναρντι του 1991 και να την τρεξεις στην Αδελαιδα... :inlove:

Ο καμπαλα θα στα εξηγησει καλυτερα που ειναι μεντορας
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#655659
George_Prix έγραψε:
Geo f1 έγραψε:Αυτα που σου ποσταρα ειναι μονοθεσια για το παιχνιδι assetto corsa. Ειναι mods. Τα κατεβαζεις και τα βαζεις στον αντιστοιχο φακελο του παιχνιδιου και παιζεις. Δεν ειναι αλλο παιχνιδι.Οτι φορμουλες σου ειχα δειξει παλια ειναι για το εν λογω παιχνιδι. Καποια ειναι pay mods και αλλα free.


Το οδηγικο στυλ δεν αλλαζει δηλαδη απο GT3 σε F1? Ειναι το ιδιο πραγμα οδηγικα, απλα με διαφορετικη εμφανιση? :hmmm:

σαφως ειναι ΣΙΜ τι περιμενεις? να παρεις το φιατακι και να στριβει σαν τρενο? :lol:
το μονο κακο που βρισκω τωρα πια ειναι πως υπαρχουν μοντς για καθε τι απο αεροσκαφη μεχρι καραβια... και θα σου παρει λιγη ωρα μεχρι να βρεις τι γουσταρεις...
Άβαταρ μέλους
By timkoul
#655661
Geo f1 έγραψε:Μπραβο ρε παιδες. George εσυ και ο Αλονσο τετοια προσαρμοστικοτητα!!!

μπες και εδω
https://www.asrformula.com/simulator/assetto-corsa/ και κατεβασε την πραγματικη σου αγαπη....


Χεχε, μπορει και να πει και κανα 'GP2 engine' στο discord ...!!!! :s_biggrin