Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#471933 Εικόνα

John Young, RIP.

Bonus: https://www.youtube.com/watch?feature=y ... uv6TVv0r44
Άβαταρ μέλους
By krom
#482081 Εικόνα

Αύριο στις 8.30
Ο πιο δυνατός πύραυλος μετά τον Saturn, 3πλή ταυτόχρονη προσγείωση για τα πρώτα στάδια, tesla roadster σε ηλιακή τροχιά
Άβαταρ μέλους
By drdino
#482451 Εικόνα

Απίστευτο, σαν να βλέπεις επεισόδιο Thunderbirds :lol: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By cmarin
#482461 Πράγματι, αυτό ήταν πολλά βήματα εμπρός για την επαφή μας με το διάστημα...

Ωστόσο, το μοτο μου "don't panic", που βρίσκεται για δεταετίες στην υπογραφή μου και το το κρατάω από τα 18 μου που διάβασα το "The Hitchhiker's Guide to the Galaxy" και βέβαια υπάρχει στην πρώτη σελίδα του ηλεκτρονικού οδηγού του διαστήματος, είναι κι ΕΔΩ!!!! (για να μην χαθεί το tesla μάλλον :yahoo: )



Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By markvag
#482476 Η SpaceX έχει πολλά @@ :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:


Η εικόνα του αυτοκινήτου σε τροχιά με το don't panic είναι όλα τα λεφτά! :metalo:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#482499 Αυτό που περιμένω είναι το James Webb space telescope, θα βλέπει τρελά πράγματα! Και ένα αντίστοιχο της ESA, που το όνομα μου διαφεύγει, που θα βλέπει και στο ορατό μήκος κύματος του φωτός!

Θεωρώ πως αυτά τα δύο τηλεσκόπια (συν μερικά ακόμα επίγεια) θα μας αποκαλύψουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα την επόμενη δεκαετία +

Μέχρι τότε ελπίζω πως ο Elon θα έχει κόψει καμιά βόλτα στη Mare Boreum ή κάπου στη γειτονιά.... :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Govus
#482556
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#482559
Govus έγραψε:
Για μισο, ΓΙΑ ΜΙΣΟ! ΤΙ, Η ΓΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ;
Άβαταρ μέλους
By italakias
#482577
kubiak έγραψε:
Govus έγραψε:
Για μισο, ΓΙΑ ΜΙΣΟ! ΤΙ, Η ΓΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΠΕΔΗ;

Η γη ειναι επιπεδη και μας κυβερνουν δημοκρατες.