Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By elteo
#529100 Ναι γιατί στο tesco θα κάνουν ουρά τα βρετανάκια για να πάρουν πορτοκάλι. :lol:
Άβαταρ μέλους
By otso
#529104 ο mjacob ψωνιζει σε γκουρμε μαγαζια τα οποια εχουν δοκιμαστει και εγκριθει απο γευσιγνωστες και οπου η σχεση μπακαλη πελατη ειναι προσωπικη και ιερη . φυσικο ο μαγαζατορας να προσφερει φρουτα στο παιδι και σμουθις στους μεγαλους.
φανταζεσαι η υπαλληλος του λιντλ να μοιραζε φρουτα στα παιδια ; θα ειχε απολυθει παραυτα , ασε που οι γιουφτοι θα ειχαν 1χιλιομετρο ουρα.
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#529106
Scotch έγραψε:Σε ελληνικό SM; Γενικά αυτοί που προσφέρουν είναι αυτοί στα τυριά και στα αλλαντικά. Στα φρούτα δεν μου έχει προφέρει κανείς ποτέ (ούτε έχει ζητήσει και ποτέ παιδί... αν ήταν στα γλυκά θα ζητούσε σίγουρα ).

< >
και στα τυριά (αλλαντικα συνήθως Οχι γιατί υποτίθεται οτι δεν πολυ πρπει να τρώνε κι ολας), αλλά φρουτα πάντα. Θα δείχνει βέβαια κι αυτός και θα ζηταει :lol:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#529114 Σημερα το πρωι σε αλυσιδα αρτοποιηματων...Κυρια με το γυιο της περιμενει στη σειρα της να εξυπηρετηθει. Ο πιτσιρικας κανει βαριεστημενος βολτα στις βιτρινες του μαγαζιου και την ωρα που χαζευει στα μπισκοτα ερχεται η υπαλληλος να εξυπηρετησει καποιον αλλο πελατη και αυθορμητα τον ρωταει ποιο κουλουρακι του αρεσει και του το προσφερει....Κερδισε δυο πελατες..Τον πιτσιρικο και εμενα.....
Άβαταρ μέλους
By elteo
#529116 Πολλοί το κάνουν όταν βλέπουν μικρά παιδιά.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529136
mjacob έγραψε:και στα τυριά (αλλαντικα συνήθως Οχι γιατί υποτίθεται οτι δεν πολυ πρπει να τρώνε κι ολας), αλλά φρουτα πάντα. Θα δείχνει βέβαια κι αυτός και θα ζηταει :lol:


+ 1

Συμβαίνει συχνά.
Άβαταρ μέλους
By otso
#529151 οχι μονο δεν μου εχει συμβει , αλλά και ουτε το εχω δει ποτε να συμβαινει.
δεν το αμφισβητω , ιδιως αν το παιδι εχει εκπαιδευτεί απο την οικογενεια
και η οικογενεια ελκει καταγωγη απο αιγυφτιους.
Άβαταρ μέλους
By Γιώργης
#529183 Στον Σκλαβενίτη μας δίνουν πάντα μπανάνα ή γλειφιτζούρι, σε άλλα σουπερ μαρκετ ποτέ.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529285
otso έγραψε:οχι μονο δεν μου εχει συμβει , αλλά και ουτε το εχω δει ποτε να συμβαινει.
δεν το αμφισβητω , ιδιως αν το παιδι εχει εκπαιδευτεί απο την οικογενεια
και η οικογενεια ελκει καταγωγη απο αιγυφτιους.



:dizzy:
Άβαταρ μέλους
By DAP
#529297 Μαντευω τσιπουρα.....Πολλα καραφακια.....

Και το λογοπαιγνιο για αιγυφτιους αποτυχημενο μιας και εχουμε πολλες οικογενειες ξεριζομενων Αιγυπτιοτων που ειναι Ελληνες κανονικοι σαν τον οτσο.....
Άβαταρ μέλους
By bill33
#529305
DAP έγραψε:Μαντευω τσιπουρα.....Πολλα καραφακια.....

Και το λογοπαιγνιο για αιγυφτιους αποτυχημενο μιας και εχουμε πολλες οικογενειες ξεριζομενων Αιγυπτιοτων που ειναι Ελληνες κανονικοι σαν τον οτσο.....

Παρών.Ο πατέρας μου γεννήθηκε και μεγάλωσε στο Κάιρο,ο παππούς ήταν απο Πάρο και η γιαγιά απο Καβάλα ,έκαναν οικογένεια στην Αίγυπτο.Ο παππούς έμπορος/χασάπης και η γιαγιά μαγείρισσα στο παλάτι.Ο πατέρας έφυγε απο εκεί για Βραζιλία περίπου το 1960 (μετά Νότιο Αφρική και Ελλάδα).
Παράπονο του πατέρα μου :παντού με έλεγαν ο Ελληνας,εδώ με λένε ο ξένος.
Άβαταρ μέλους
By otso
#529307
DAP έγραψε:Μαντευω τσιπουρα.....Πολλα καραφακια.....

Και το λογοπαιγνιο για αιγυφτιους αποτυχημενο μιας και εχουμε πολλες οικογενειες ξεριζομενων Αιγυπτιοτων που ειναι Ελληνες κανονικοι σαν τον οτσο.....
Άβαταρ μέλους
By otso
#529309 edit mod. Αναίτια επίθεση. Δεν είναι όλοι υποχρεωμένοι να ανέχονται/δέχονται τους τρόπους σου.+warn.[mod]
Άβαταρ μέλους
By DAP
#529315
otso έγραψε:οχι μονο δεν μου εχει συμβει , αλλά και ουτε το εχω δει ποτε να συμβαινει.
δεν το αμφισβητω , ιδιως αν το παιδι εχει εκπαιδευτεί απο την οικογενεια
και η οικογενεια ελκει καταγωγη απο αιγυφτιους.


Αμα γραφεις τετοιες παπαριες (και μετα κανεις κολοτουμπα και λες οτι το εγραψες ειδικα για εναν εδω μεσα !!!!! ) παντα θα σου γραφω και θα σου λεω τα στραβα σου......Ετσι γιατι σε συμπαθω..... :s_roses
Άβαταρ μέλους
By markvag
#529321
bill33 έγραψε:Παράπονο του πατέρα μου :παντού με έλεγαν ο Ελληνας,εδώ με λένε ο ξένος.


Αυτό μου το είπαν και κάποιοι Πόντιοι που ήρθαν από τη Γεωργία πριν καμιά 25-30 χρόνια. Εκεί μας έλεγαν Έλληνες (υποτιμητικά πάντα) και εδώ μας λένε Ρώσους, τελικά τι είμαστε;;; :x