Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#487871 Επίσης παρεξηγημένο είναι το φυστικοβούτυρο....
Που απλά γ@μ@ει.

Βέβαια κανείς μας δεν έχει γράψει για τις θερμίδες που έχουν όλα αυτά. Ταχίνια, χαλβάδες κλπ
Άβαταρ μέλους
By xenos
#487874
kyr80 έγραψε:Επίσης παρεξηγημένο είναι το φυστικοβούτυρο....
Που απλά γ@μ@ει.


Εγώ που έχω δοκιμάσει πάντως δεν μου άρεσε. :oops:

kyr80 έγραψε:Βέβαια κανείς μας δεν έχει γράψει για τις θερμίδες που έχουν όλα αυτά. Ταχίνια, χαλβάδες κλπ


Που είναι άπειρες νομίζω, ε; :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#487876
xenos έγραψε:
kyr80 έγραψε:Επίσης παρεξηγημένο είναι το φυστικοβούτυρο....
Που απλά γ@μ@ει.


Εγώ που έχω δοκιμάσει πάντως δεν μου άρεσε. :oops:

kyr80 έγραψε:Βέβαια κανείς μας δεν έχει γράψει για τις θερμίδες που έχουν όλα αυτά. Ταχίνια, χαλβάδες κλπ


Που είναι άπειρες νομίζω, ε; :hmmm:
Γύρω στις 600 τα 100 γραμμάρια

< >
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#487882
belgarion έγραψε:
Που είναι άπειρες νομίζω, ε; :hmmm:
Γύρω στις 600 τα 100 γραμμάρια

< >[/quote]
Περισσότερες από τη σοκολάτα :inlove:
Και μπορείς να φας και μεγάλη ποσότητα :help:
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#487889 Τουλάχιστον 660 - 690 ανάλογα την παραγωγή κ το είδος (π.χ. απλό, ολικής άλεσης ταχίνι κτλ). Το αιώνιο μπακαδάκι που κουβαλάω , πρέπει να είναι τα βραδυνά νυχτο περπατήματα. 2 + 2 κουταλιές ταχίνι + μέλι, ποτηρι γάλα κ ύπνο :oops: :eat:

Εδιτ. Γέμιζέεεε..

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#487982
JimClark έγραψε:Τουλάχιστον 660 - 690 ανάλογα την παραγωγή κ το είδος (π.χ. απλό, ολικής άλεσης ταχίνι κτλ). Το αιώνιο μπακαδάκι που κουβαλάω , πρέπει να είναι τα βραδυνά νυχτο περπατήματα. 2 + 2 κουταλιές ταχίνι + μέλι, ποτηρι γάλα κ ύπνο :oops: :eat:

Εδιτ. Γέμιζέεεε..

Εικόνα

Τι μέλι "Σίθων" ρε μλκα;;;;;;;;;(σορρυ για το μλκα, αλλά το θέλεις....)

Είσαι στην πηγή του μελιού και αγοράζεις τα ετοιματζίδικα;;;;;; :thumbsdown:

Έλα την άλλη φορά από το χωριό να σε στείλω σε παραγωγό σοβαρό. Και θα το πάρεις και πιο φθηνά.
Άβαταρ μέλους
By fot
#487991 Και ψωμί τοστ; Δεν τρώγεται ...


< >
Άβαταρ μέλους
By italakias
#487993
dimik έγραψε:Θα έβαζα original βουτυράκι Κερκύρας

Αλειφετε αυτο το βουτυρο στο ψωμι τοστ;
Μαλλον οχι.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#488003 Άμα ζεσταθεί λίγο σε θερμοκρασία δωματίου ναι. Αλλιώς πάλι αλείφεται, αλλά με ζόρι (και μάλλον θα διαλύσεις το ψωμάκι :lol: , αλλά χαλάλι για τη γεύση)

Προτιμώ κανονικό βούτυρο, προσωπικά το σεργαλ.
Άβαταρ μέλους
By Andreasdik
#488006 Είχα πάει μια φορά πρίν χρόνια στα Lidl και δεν ξαναπάτησα γιατί απογοητεύτηκα τελείως.
Την περασμένη εβδομάδα ξαναπήγα λόγω μιας προσφοράς για μια εργαλειοθήκη που είχε και επ' ευκαιρίας ψώνισα και διάφορα άλλα είδη.

Ή κάτι δεν είχα καταλάβει την προηγούμενη φορά ή υπήρξε στο μεσοδιάστημα εντυπωσιακή βελτίωση.

Την μεγαλύτερη εντύπωση μου έκαναν τα φρούτα / λαχανικά που είναι πολύ καλά.
Πήρα και ένα σκορδόψωμο ψυγείου που το ψήνεις μόνος σου και ήταν πεντανόστιμο!!
Στην σύζηγο άρεσαν και τα γαλακτοκομικά ΓΑΛΠΟ (εγώ δεν τρώω γενικώς).
Άβαταρ μέλους
By lemon3
#488011
kyr80 έγραψε:Επίσης παρεξηγημένο είναι το φυστικοβούτυρο....
Που απλά γ@μ@ει.


Είχα δοκιμάσει από φοιτητής, σκέτο δεν μου έκανε εντύπωση. Αλλά όταν ανακάλυψα τον συνδυασμό με μαρμελάδα, ήταν για καμιά 10αρια μέρες πρωινό, μεσημεριανό και βραδινό :lol:

Επίσης άκρως εθιστικά είναι τα γλυκά reese's (κυκλοφορούν στις ΗΠΑ) με συνδυασμό φυστικοβούτυρου και σοκολάτας, κόλαση!

Πλέον δεν μπορούμε να τα κάνουμε αυτά γιατί θα παρουμε 5 κιλά σε μια βδομάδα... :(
Άβαταρ μέλους
By markvag
#488014 Φυστικοβούτυρο + μαρμελάδα;;; Πρέπει να έχει κάπου 35εκ. θερμίδες το γραμμάριο... :lol: :lol: