Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#493236 Και της σοκολάτας του Σκλαβενίτη ήταν υπερτίμια.

Περί χαλβά, έχω να καταθέσω τούτο:

Χαλβάς Κυργίων
http://www.hellenicproducers.gr/index.p ... urer_id=43

Είναι δίπλα απ το χωριό μου στη Δράμα, απ ό,τι βλέπω μπορεί να αγοραστεί σε διάφορα μέρη.

Κάτι χαλβάδες δραπετσώνας απλά τους κατουράει :s_yes
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#493286
elteo έγραψε:Από lidl τα κρουασάν του "φούρνου" του δεν αξίζουν σε καμία περίπτωση. Ούτε για τον σκύλο μου.
Αντιθέτως του Σκλαβενίτη κάτι τυποποιημένα βουτύρου σε κουτί με πολύ κοντινή ημερομηνία λήξης (όχι τα κλασσικά του περιπτέρου) ήταν πολύ αξιοπρεπή.


+1 για του Σκλαβενιτη.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#493287
rx8_drifter έγραψε:Κάτι χαλβάδες δραπετσώνας απλά τους κατουράει :s_yes


κατεβασε ταχυτητα. :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#493304 Αγοράστηκαν αυτές που είναι με διαφορά οι καλύτερες που έχω βρει.

Επιφανές μέλος τις βρίσκει λέει στο Σκλαβενίτη -εγώ πάλι που είμαι πελάτης δεν τις έχω βρει εκεί ποτέ. Τις πήρα από αυτόν που άνοιξε στη Βουλιαγμένης δίπλα στις αντιπροσωπείες (στην πρώην Vodafone για όποιον γνωρίζει) ο οποίος έχει γενικά πολύ πράμα και ποικιλία από κρέατα και καλή ποιότητα σε ό,τι έχω δοκιμάσει. Πχ χτες πήρα μια μαριναρισμένη τηγανιά κοτόπουλο που βγήκε ΠΟΛΥ καλή (ο δε συνδυασμός με τις πιτουλες Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#493308
Asimov έγραψε:Αγοράστηκαν αυτές που είναι με διαφορά οι καλύτερες που έχω βρει.

Επιφανές μέλος τις βρίσκει λέει στο Σκλαβενίτη -εγώ πάλι που είμαι πελάτης δεν τις έχω βρει εκεί ποτέ. Τις πήρα από αυτόν που άνοιξε στη Βουλιαγμένης δίπλα στις αντιπροσωπείες (στην πρώην Vodafone για όποιον γνωρίζει) ο οποίος έχει γενικά πολύ πράμα και ποικιλία από κρέατα και καλή ποιότητα σε ό,τι έχω δοκιμάσει. Πχ χτες πήρα μια μαριναρισμένη τηγανιά κοτόπουλο που βγήκε ΠΟΛΥ καλή (ο δε συνδυασμός με τις πιτουλες Ε-Ξ-Α-Ι-Ρ-Ε-Τ-Ι-Κ-Ο-Σ)

Προλαβαινεις να ξαναπαρεις, βαλε και μερικα κεμπαπ και ερχομαστε να δοκιμασουμε :eat: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#493310
Asimov έγραψε:Αγοράστηκαν αυτές που είναι με διαφορά οι καλύτερες που έχω βρει.


αυτες δεν ειναι καθολου καλες.Στην επομενη συναντηση,θυμησε μου να σου φερω απο εναν που φτιαχνει πιττες στο Μπουρναζι.
Ακομα πιο ωραια τα μικρα πιττακια που φτιαχνει. :eat:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#493325 @ Asimov : Πολύ καλά σου λέει το .... επιφανές μέλος! Τις έχει ο Σκλαβενίτης και μάλιστα πρίν 20 ημέρες είχε 1+1 δώρο.
Τις βρήκα στο κατάστημα Κηφισίας (μετά τη Λ. Αλεξάνδρας , πρώην μεγαλο-CRF) και πήρα για δοκιμή, λόγω προσφοράς.
ΟΚ, καλές και λίαν αφράτες, αλλά μάλλον για πιό ... ντελικατέσεν φάσεις. Διαφέρουν απο τις cult :lol: πίτες που χρειάζεσαι για σουβλάκι.

@ dmviii : Μικρά (σουβλακο)πιτάκια, έχει πολύ καλά και δικά του (economy)i το Market-in .
Συσκευασία περί τα 15 τεμ. περί το 1,5€ !
<<Μέσα στην κρίση, είναι η λύση!>> :lol:

BTW : Εντός ολίγου, ψήνεται μιά τυρόπιτα Ζαγορίσια -> http://www.zagorisio-filo.gr/products/% ... F%84%CE%B1

Θα επανέλθω για ενημέρωση.
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#493345
dimviii έγραψε:
rx8_drifter έγραψε:Κάτι χαλβάδες δραπετσώνας απλά τους κατουράει :s_yes


κατεβασε ταχυτητα. :rtfm:


Με πρώτη ρελαντί είμαι, δεν έχω κάν τουρμπισει :shifty:

Όσοι ψάχνονται για κρεοπωλείο εμπιστοσύνης στην Αθήνα, ας περάσουν μια βόλτα απο εδώ

https://tseligasvonitsas.gr/index.php/% ... E%B1%CF%82

Εχει τις δικές του μονάδες στην Βονιτσα, ειδικά τα χοιρινά του είναι το κάτι άλλο. Απ τους καλύτερους επαγγελματίες που υπάρχουν και το λέω ενεκα οικογενιακής εμπειρίας μιας κι ο φάδερ ήταν γεωπόνος για καμιά 20ετία στην περιοχή και τους ξέρει όλους :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#493710 Για ΙΩΝΙΑ δεν ξέρω. Το καλύτερο που έχω αγοράσει από τα ευρείας κυκλοφορίας είναι το NISSA , ελαιόλαδο Λέσβου .
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#493959 Δημήτρη να σε χρίσουμε επίσημο ανταποκριτή Lidl :s_tongue

Εγώ περιμένω να βγάλει σεντόνια με λάστιχο να βάλω στο νέο κρεβάτι, έχει ωραία σετάκια. Κάτι πήρε το μάτι μου για την Πέμπτη
Άβαταρ μέλους
By elteo
#494139 Εχει δοκιμάσει κανείς το χούμους του Υφαντή; Το έψαχνα στο Σκλαβενίτη αλλά μόνο τυροκαυτερές είχε και τζατζίκια.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#494184 Εγώ...

Πουλάνε και τρώνε γενικά πολύ χούμους εδώ και του υφαντή ήταν κατηγορία ψιλοχαλια.

Αλλά από το ολότελα φαντάζομαι θα είναι καλύτερο.

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#494221 Φυστικοβούτυρο ακούω τη μία, χούμους την άλλη.

Βρε, American bar το κάνατε δω μέσα; :lol:
Άβαταρ μέλους
By mirage
#494224 Το χουμους τι σχεση εχει με Αμερικαν μπαρ;

< >