Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimik
#703108 Εζα Αταλάντης με κάνα 2 κιλά παϊδάκια αρνίσια γάλακτος

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#703112
Νίκος Παππάς έγραψε:Σαν αυτή δεν έχει. Αν την πινεις και στην χώρα της από βαρέλι, ακόμα καλυτερη. Εικόνα

Redmi Note 8 Pro
Πρέπει να είχα πιει στην Πράγα τέτοια συνοδεία με κότσι
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#703125
Dimitris_P έγραψε:https://images.app.goo.gl/CQ8BbgxUgs7Tx9nr8


Όπως είπε ο Mirage, μόνον αν είσαι Yankee... Η κανονική Budweiser είναι η τσέχικη! Από εκεί έφυγαν μετανάστες στις ΗΠΑ μερικά μέλη της φαμίλιας και έφτιαξαν ατό το νεροζούμι που πίνουν οι Γιανκηδες. Η original Budweiser είναι εξαιρετική μπύρα!!! :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#703149 Κοίτα να δεις, δεν ήξερα όλη αυτή την ιστορία και τον ντόρο, ήξερα μόνο τη διαφορά "Bud" και "Budweiser" που νόμιζα ότι ήταν απλώς μια "κόντρα" Ευρωπαίων και Αμερικανών, και ποτέ δεν το έψαξα παραπάνω.
Όσο ζεις μαθαίνεις
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#703160 Πριν 2 χρόνια , μιάς και μόνο όπου ειδικεύομαι ΜΕ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ, γράφω εμπειρίες και προτάσεις, είχα ρωτήσει για μπύρες που να μη θές >2-2,5€/500άρι μπουκάλι και αυτή η Budweiser, είχε ομόφωνα προταθεί και μάλιστα "μετ΄επιτάσεως", από 3-4 μέλη .
Δοκιμάστηκε και με τέτοια τιμή, κάθε χρόνο 2 φορές που τη δίνει ο ΑΒ (απο 40% έως 1+1 δώρο), φορτώνω για ειδικές περιστάσεις.
Τον άλλο καιρό, βολεύομαι και με του 1 €, κυρίως FIX - AMSTEL.

ΥΓ: Αν δε διαβάζουμε, παρότι είμαστε καθημερινά εδώ μέσα ή έχουμε ΠΟΛΥ ασθενή μνήμη, .... :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#703162 Αυξημένη ποσότητα μιρλας κυριακάτικα detected.

< 9T Pro >
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#703180 Δεν ξερω πως ακριβως προσδιοριζεται η "μιρλα", αλλα εγω την βλεπω ως επεφρασμενη ενοχληση απο το υφος της απαντησης στην προταση και οχι οπως η ευγενεια απαιτει για να πεις την γνωμη σου, χωρις ομως να θιξεις αυτον που προτεινε κατι.
Ακριβως φυσικα οπως ειναι και το περι μιρλας ανωτερω ποστ το οποιο δεν μπορω να ξερω αν γραφτηκε απο συνηθη ελλειψη ευγενειας ή σκοπιμως για να ενοχλησει ακομα περισσοτερο.



Πχ Μια και συνεβη και σε μενα κατι παρομοιο.
Καποια στιγμη προτεινα σε καποιον που ρωτουσε για καλο Αγιωργητικο, ενα κρασι Παπαϊωαννου Μικροκλιμα του 2006 το οποιο θεωρειται ενα απ τα καλυτερα ελληνικα κρασια αλλα και ενα απο τα πολυ καλα παγκοσμιως.
Καποιος του απαντησε, απαξιωντας να απευθυνθει σε μενα, οτι "για Παπαιωαννου το πολυ να εδινα μεχρι 8 ευρω και οχι 28", μιλωντας του μετα για "πολυ καλα" Αγιωργητικα του Καρφουρ των 3 ευρω.
Απλως εγω καταφερα να καταπιω την αγανακτηση και να μην ανταπαντησω.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#703187 "πήρα μια 4αδα αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Μου φάνηκε οριακά ξεζουμισμένη και θα τη χαρακτήριζα μπύρα του 1 ευρώ. όσο η προσφορά δηλαδή. "
"Δεν είμαι και Ο ειδικός στις μπύρες αλλά νομίζω από το Lidl με 1 ευρώ βρίσκεις παρόμοια. "

είπα να μην απαντήσω στον Y.V γιατί ο άνθρωπος έχει κόλλημα εναντίον μου αλλά δε νομίζω να θίγω τον Dimitris_P ή οποιονδήποτε άλλον εκφράζοντας τη γνώμη μου.

Στην Ελλάδα το 97% των προϊόντων που βγαίνουν σε τέτοια προσφορά είναι επειδή δεν πουλάνε . κανονικά δε θα αγόραζα .

Ένα κρασί μπορεί να κοστίζει 3 ευρώ και να τα αξίζει αυτά τα 3 ευρώ . 3 = 3
Αν ένα κρασί ζητάει 20 ευρώ νομίζω έχω το δικαίωμα να το χαρακτηρίσω ότι δεν τα αξίζει.
Κάποιοι φαίνεται δεν μπορούν να το καταλάβουν αυτό και θίγονται.
Τελευταία επεξεργασία από mousatos και 18 Απρ 2021, 13:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#703190 Δεν είμαστε υποχρεωμένοι να διαβάζουμε όλα τα θέματα ή να θυμόμαστε το κάθε post και δεν καταλαβαίνω γιατί εκνευριστηκες dbeko μου αφού δεν στην "είπε" κανείς, προσωπικές απόψεις εξέφρασαν.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#703196 και για να είμαστε ακριβείς για ένα διάστημα γούσταρα το white Riesling των 3e από τα lidl και θα το προτιμούσα στο τραπέζι μου από το Αγιωργητικο του Παπαϊωαννου .
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#703199 H μίρλα, αντικατοπτρίζει το επίπεδο ενός "διαδικτυακού καφενείου", που κάποιοι (μεν) έχουν πεί σε άλλους (δε) ότι είναι το φόρουμ αυτό, όπως όλα τα φόρουμζ, όταν έκαναν παρατηρήσεις για συμπεριφορές και μάλιστα κατάφορα εριστικές, όχι όπως η δική μου πχ, που δεν είναι (δα και τόσο) εκτός ορίων.
E, να μην κρατάμε λοιπόν με κόπο (όπως έγραψε και ο YV) τα προσχήματα καθημερινά, όπως προσπαθήσαμε επι σειρά ετών κάποιοι!
Θα πάθουμε και τίποτε .... ! :lol:
Αρα, προς τι η ενόχληση του καθενός?
Τζερτζελές να γίνεται παίδες, δε τρέχει κάστανο ! :s_wink

Πάμε παρακάτω...... :s_roses
Άβαταρ μέλους
By GTS
#703290 Αυτο που εχω παθει οταν πινω μπυρα απο μπουκαλι να μου φαινεται οτι δεν εχει καλη γευση, σαν να εχει αλλοιωθει. Ενω οταν επινα στο Λονδινο απο το βαρελι φαινονται πολυ ποιο φρεσκια και δροσερη σε γευση. Αυτο που μπορει να οφειλεται για τους γνωστες της μπυρας αν ξερουν;