Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#479346 dbekooooo

Λοιπόν. Κάθε χριστουγενοκατάσταση τα lidl βγάζουν κάτι ξύλινα παιδικά παιχνίδια (τραινάκια, σιδηρόδρομοι, κουζίνα, πάγκος εργαλείων κλπ) τα οποία ομολογουμένως είναι αρκετά καλά. Τσιμπήσαμε μερικά. Γενικά φέρνουν λίγα κομμάτια και εξαφανίζονται μετά από λίγο.

Με τα πολλά καταφέρνει και διαλύει ένα τραινάκι :lol:
Στο χαρτάκι σου γράφουν το site που μπορείς να παραγγείλεις ανταλλακτικά και ένα σχετικό mail. Στη σελίδα δεν το είχε.
Στέλνω mail στα lidl, ναι για σας, χάλασα ένα τραινάκι και θέλω να παραγγείλω άλλο. Μου ζητάνε τα στοιχεία μου.
Μετά από λίγες μέρες με παίρνουν τηλέφωνο, επιβεβαιώνουν το κομμάτι και διεύθυνση, ωραία ναι σας στο στέλνουμε με courier από γερμανία θα είναι τότε σπίτι σας.
Ούτε κουβέντα για αποδείξεις, εγγυήσεις, κόστος, πως χαλασε, τι έγινε, να τους δώσω το άλλο πίσω κλπ. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#479351
mjacob έγραψε:Ούτε κουβέντα για αποδείξεις, εγγυήσεις, κόστος, πως χαλασε, τι έγινε, να τους δώσω το άλλο πίσω κλπ. :s_roses

Conclusion : Αγαπάμε Lidl ! :lol:

YΓ : Για αυτό όταν ακούω-διαβάζω : <<Θα αγοράσω αυτό γιατί έχει .... ΕΓΓΥΗΣΗ>> -> :s_rofl

Στην Ελλάδα, ούτε που το κοιτάζω σε οποιοδήποτε προιόν, για να αποτελεί στοιχέιο "πρόκρισης" αγοράς.
Είμαι σίγουρος 90% ότι .... εγώ θα έφταιγα που χάλασε ! :roll:
ΡΕ ΟΥΣΤ ! :rant:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#479360 :omg:

Τα είχα δει κι εγώ τα παιχνίδια και μου φάνηκαν καλή (και φτηνή) φάση, αλλά δεν εισακούστηκα και πηγαμε και πήραμε μια γαμωπυραμίδα playmobil 70 ευρώ ξέρω γω :help:
Επίσης είχε πάει μια μέρα η άλλη και πήρε κάτι κοτομπουκιές, που μου είπε ότι ήταν γαμάτες :hmmm: Τις έχετε δοκιμάσει ή υπερβολές; (δεν πρόλαβα να δοκιμάσω)
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#479361 Οι κοτομπουκιες δεν ειναι κατι φοβερο, σαν τις αλλες πιο φτηνες ομως

Ο βραστηρας που πηρα με 13€ στην Μαυρη Παρασκευη ειναι μια χαρα αν και κανει λες και τσιγαριζεις μακαρονια :lol: μεχρι να ανεβασει θερμοκρασια
Άβαταρ μέλους
By g8777
#479371 Το εχουμε ξαναγραψει, τα Λιντλ ειναι αιωνες μπροστα σε τετοια θεματα. :s_thumbsup

Εεπ, τα παιδικα του παιχνιδια ειναι αξιολογοτατα (οπως και των ΙΚΕΑ) αλλα εκει που θα ΞΕΖΟΥΡΛΑΘΟΥΝ ειναι οταν τους παρετε την παιδικη σκηνη που βγαζει κατα καιρους. :metalo:

Παιδικη ειπα :adminpower: , οχι για τα σκατογατα σου. :x
Άβαταρ μέλους
By mjacob
#479373 @Asimov
τα ξύλινα παιχίδια είναι αρκετά καλά. (made in germany, μην τα πάρεις δώρο στο dimviii)
Και τα πλαστικά που έχει είναι καλούτσικα.

Εγώ από φαγώσιμα lidl αυτά που έχω πετύχει και θεωρώ αρκετά νόστιμα είναι τα ξηροκάρπια που έχει, alesto or something. Ειδικά κάτι ψημένα φυστίκια σένα πλαστικό κουτάκι είναι :s_shout :s_shout
Επίσης κάτι ταλιατέλες με σκόρδο που είχε/έχει (δεν ξέρω) γαμούσαν. Καβάτζωσα μερικά πακέτα στις γιορτές γιατί δεν ξέρω αν ήταν γιορτινά ή γενικώς.

Α, και τα γάντια μιας χρήσης που έχει, τα κλασσικά λευκά latex, είναι χαλαρά τα πιο χοντρά & ανθεκτικά που παίζει να βρεις σε σουπερμάρκετ. Πλησιάζουν νιτριλιου.
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#479384
mjacob έγραψε:dbekooooo

Λοιπόν. Κάθε χριστουγενοκατάσταση τα lidl βγάζουν κάτι ξύλινα παιδικά παιχνίδια (τραινάκια, σιδηρόδρομοι, κουζίνα, πάγκος εργαλείων κλπ) τα οποία ομολογουμένως είναι αρκετά καλά. Τσιμπήσαμε μερικά. Γενικά φέρνουν λίγα κομμάτια και εξαφανίζονται μετά από λίγο.

Με τα πολλά καταφέρνει και διαλύει ένα τραινάκι :lol:
Στο χαρτάκι σου γράφουν το site που μπορείς να παραγγείλεις ανταλλακτικά και ένα σχετικό mail. Στη σελίδα δεν το είχε.
Στέλνω mail στα lidl, ναι για σας, χάλασα ένα τραινάκι και θέλω να παραγγείλω άλλο. Μου ζητάνε τα στοιχεία μου.
Μετά από λίγες μέρες με παίρνουν τηλέφωνο, επιβεβαιώνουν το κομμάτι και διεύθυνση, ωραία ναι σας στο στέλνουμε με courier από γερμανία θα είναι τότε σπίτι σας.
Ούτε κουβέντα για αποδείξεις, εγγυήσεις, κόστος, πως χαλασε, τι έγινε, να τους δώσω το άλλο πίσω κλπ. :s_roses


Το ίδιο είχα πάθει με την βαλβίδα της χύτρας, τους το είπα και μου είπαν στείλτε mail στη Γερμανία στην εταιρία της χύτρας, πράγματι το έστειλα και τους περιέγραψα το πρόβλημα και σε λίγες ημέρες που ήρθε ολόκληρη η βαλβίδα στο σπίτι, ούτε πολλά λόγια, ούτε τίποτα, μόνο ζήτησαν φωτό της απόδειξης αγοράς.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#479385 Τα χτυπήσαμε κι εμείς τα ξύλινα τρενάκια, κλπ. Και τους έχουμε ήδη βγάλει τα μάτια (οι μπάρες των διαβάσεων έσπασαν). Μήπως στείλω κι εγώ κανένα mail... Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By markvag
#479429
Asimov έγραψε::omg:

Τα είχα δει κι εγώ τα παιχνίδια και μου φάνηκαν καλή (και φτηνή) φάση, αλλά δεν εισακούστηκα και πηγαμε και πήραμε μια γαμωπυραμίδα playmobil 70 ευρώ ξέρω γω :help:


Είναι πολύ ποιοτικά. Πήρα κι εγώ τρενάκι για τον μικρό + expansion pack για τις γραμμές και με κανένα 35-40άρι (δεν θυμάμαι, Χριστούγεννα του 2016 τα πήρα) έχεις τρενάκι με γραμμές που πιάνουν ένα μεγάλο χαλί. :s_yes Και καλή ποιότητα, όχι βλακείες.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#479450 Επειδή τα παιδιά μας είναι μεγάλα, σας επαναφέρω :rtfm: στα τρόφιμα:

Εικόνα
Ηταν σε προσφορά (40% -> τελική 2,99€) και είπα να δοκιμάσω.
Πολύ καλά, αλλά ....... :
Τα Σπιτικά τρίγωνα (Χρυσή Ζύμη) και τα Αρχοντικά τριγωνάρια (Alfa) έχουν τη μισή τιμή (σύγκριση/τιμή κιλού και πάντα σε προσφορές) και δεν υστερούν γευστικ.
Ίιιιιισως το φύλλο στα "Ζαγορίσια" είναι λίγο καλύτερο, αλλά η γέμιση ... ίιιιισως να είναι και χειρότερη.
Εχω γράψει κριτική για τα "τρίγωνα-τριγωνάρια" Xρυσής Ζύμης -Alfa , καθόσον είναι εξαιρετικά και δεν διαπιστώθηκε κάποια αξιόλογη διαφορά μεταξύ τους, ώστε να προτείνω το ένα απ΄τα δύο.

Αυτό που ως "ΖΑΓΟΡΙΣΙΟ" δε συγκρίνεται , είναι το φύλλο για πίτες. Απέχει παρασάγγας απ΄το οποιοδήποτε "επόμενο".
Άβαταρ μέλους
By xenos
#479453 +1 στα ξύλινα παιχνίδια του. :s_thumbsup :s_yes