Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#678675 Σε s/m δεν πας Σάββατο και δεν πας μέρες που μπαίνουν μισθοί, συντάξεις κλπ.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#678676
Asimov έγραψε:Σε s/m δεν πας Σάββατο και δεν πας μέρες που μπαίνουν μισθοί, συντάξεις κλπ.

το ξέρω λόγω ανάγκης πήγα.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#678683
Geo f1 έγραψε:Δειτε και το eshop του Μασουτη. Καθε Σαββατο βαζουμε παραγγελια για παραλαβη Δευτερα.
Οτι δεν εχει απο την παραγγελια σε παιρνουν τηλεφωνο και προτεινουν αντικατασταση και οτι τους πεις.


Συμφωνώ.. Ειτε από το site τους είτε μέσω του BOX παραδιδουν συνήθως σε μια εργάσιμη μέρα.
Επίσης εχουν αρκετά ποιοτικά (για σουπερμάρκετ) κρεατικά αλλά δεν παιζουν πολλές προσφορες..
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#678696 Πάντως χθες αργά το βράδυ το mymarket είχε slot για σήμερα το μεσημέρι.
Είναι πολύ ομαλή η κατάσταση σε σχέση με την πρώτη καραντίνα. Σε αντίθεση με τις εταιρείες κουριερ, οι σουπερμαρκεταδες οργανώθηκαν πολύ καλά (βοήθησε βέβαια κι ο ωκεανός ρευστότητας που τους έφερε η συγκυρία)
Αντίθετα διαβάζω ότι ο Βακακης το έκλεισε για δεύτερη φορά το μαγαζί γιατί αδυνατούσε να ανταπεξέλθει στον όγκο των παραγγελιών καθώς το καλοκαίρι αποφάσισε να μην ενισχύσει το eshop (κι εύχομαι να είναι η αρχή του τέλους του αυτή)
Άβαταρ μέλους
By 224v
#678697 Δεν είναι folli folli αυτός έχει απλωθεί σε Βαλκάνια και Αίγυπτο .... Και είναι και τσιγκούνης όπως όλοι ξέρουμε

< Note >
Άβαταρ μέλους
By 21 quadra
#678706 Ο Μπαμπινιώτης στο νέο του λεξικό στη λέξη γαλέρα θα βάλει τη λέξη JUMBO με υποσημείωση Βακάκης.
Άβαταρ μέλους
By babakos
#678732 Πάντως κάμποσοι σουπερμαρκετάδες τώρα ανακάλυψαν το νέο (παλαιο) κόσμο. Βλέπω το Σκλαβενίτη πχ που έπρεπε να έρθει το 2020 για να φτιαξει ενα online shop . Loyalty πρόγραμμα δεν παρουσίασαν ποτέ. Ακομα και τα POS τερματικά που έχουν στα καταστήματά τους ειναι μια γενιά πίσω.

Βέβαια έχει brand name που δουλεύει μόνο του, πολύ πιστό κοινό (ειδικά στους 50+), δυνατά private labels σε διαφορες κατηγορίες (πχ Γλάρος) και το απαραίτητο μέγεθος για να κλείνουν καλες συμφωνίες με τους προμηθευτές τους. Κερασάκι (μεγάλο) στην τούρτα οτι θεωρείται - και μάλλον είναι - καλός εργοδότης

Αλλα τα καταστήματά του εμένα μου θυμιζουν δεκαετία του 90 στην καλύτερη ....
Άβαταρ μέλους
By italakias
#678733 Μπαινεις στον σκλαβενιτη και υπαρχει θετικη αυρα. Ακους μουσικη,οι πελατες χαρουμενοι,το προσωπικο ευδιαθετο.
Μπαινεις στα lidl και βλεπεις κατι κακομοιρηδες εξαναγκασμενους για φθηνα προιοντα και το προσωπικο θυμωμενο.
Καταθλιψης.
Άβαταρ μέλους
By Ove20
#678734
babakos έγραψε:
Αλλα τα καταστήματά του εμένα μου θυμιζουν δεκαετία του 90 στην καλύτερη ....


Για το Lidl λες? Γιατί μια χαρά σύγχρονα καταστήματα έχει ο Σκλαβενίτης.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#678740 efresh παραγγελία που είχα δηλώσει για αύριο ήρθε σήμερα.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#678746
babakos έγραψε:
Αλλα τα καταστήματά του εμένα μου θυμιζουν δεκαετία του 90 στην καλύτερη ....


Δεν ειναι κακο αυτο..Ξερεις ποσο μου χει λειψει ο κιτρινος πιμι εκει στην Βουλιαγμενης? Η το Continent στην Αλιμου?? Ωραια χρονια
Άβαταρ μέλους
By bill33
#678754
Dimitris_P έγραψε:efresh παραγγελία που είχα δηλώσει για αύριο ήρθε σήμερα.

Εγω δεν το βλέπω καλό αυτό.Για κάποιο λόγο μπορεί να έλειπες σήμερα απο το σπίτι.Σε ενημέρωσαν απο πιο πριν τουλάχιστον;
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#678757
italakias έγραψε:Μπαινεις στον σκλαβενιτη και υπαρχει θετικη αυρα. Ακους μουσικη,οι πελατες χαρουμενοι,το προσωπικο ευδιαθετο.
Μπαινεις στα lidl και βλεπεις κατι κακομοιρηδες εξαναγκασμενους για φθηνα προιοντα και το προσωπικο θυμωμενο.
Καταθλιψης.


Ισχύει ότι στο Lidl τα πράγματα δεν είναι και τόσο καλά όσον αφορά τους πελάτες και μάλλον το προσωπικό είναι ήρωες με αυτούς που αντιμετωπίζουν καθημερινά.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#678759 To Lidl έχει τους καλύτερους μισθούς και βγαίνει για χρόνια ο καλύτερος εργοδότης retail πάντως.