Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747676 Σε αυτά τα χρήματα κανένα δεν δείχνει ακρίβεια,για ακρίβεια μέτρησης θέλεις άλλο όργανο όπως αυτό που εδειξε ο Μπούστο
Αυτό είναι για να φουσκώσεις και αυτό μέχρι ενός σημείου,μέχρι να μπορεις να φτασεις βουλκανιζατέρ για τα περαιτερω
Άβαταρ μέλους
By alexandros.K
#747680 Κι ο πυροσβεστηρας για τι ειναι? Μεχρι να ερθει η πυροσβεστικη ? :lol:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#747682
dimviii έγραψε:Σε αυτά τα χρήματα κανένα δεν δείχνει ακρίβεια,για ακρίβεια μέτρησης θέλεις άλλο όργανο όπως αυτό που εδειξε ο Μπούστο
Αυτό είναι για να φουσκώσεις και αυτό μέχρι ενός σημείου,μέχρι να μπορεις να φτασεις βουλκανιζατέρ για τα περαιτερω
Δεν ήθελα ακριβείας προφανώς σε αυτή τη τιμή. Αλλά θα μπορούσε να δείχνει καθαρά μια τιμή η να μην είχε καθόλου μανόμετρο στην τελική. Τέλοσπαντων για 15 ευρώ δεν υπάρχει μεγαλύτερη απαίτηση εν τέλει. Και μόνο που θα φουσκώσει καμία μπάλα κάνα ποδήλατο θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Στα 15 έχει και 4 βαλβίδες επίσης.

< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747685
dimviii έγραψε:δειχνει σωστα Μπουσε αυτο της Μισλεν?



Ναι. Εγώ πχ πάω βενζινάδικο. Μετράω πριν με αυτό, μετράω με το κομπρεσέρ του βενζινάδικου. Δίνω παραπάνω bar και πάω σπίτι.
Την άλλη μέρα το πρωί μετράω με το όργανο, παγωμένα ελαστικά, και αφαιρώ αέρα.

Δώρο του Φωκά ήταν όταν είχα βάλει τα Michelin Crossclimate SUV στο Τίγκι.
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#747687
bibendum έγραψε:. Τέλοσπαντων για 15 ευρώ δεν υπάρχει μεγαλύτερη απαίτηση εν τέλει. Και μόνο που θα φουσκώσει καμία μπάλα κάνα ποδήλατο θα τα βγάλει τα λεφτά του.

Στα 15 έχει και 4 βαλβίδες επίσης.

Kαι για στρώματα θαλάσσης και σωσίβια, είναι εξαίρετο!!! :lol:
Άβαταρ μέλους
By rx8_drifter
#747690
bibendum έγραψε:Dim δεν είναι ελλατωματικο σου λέω. Απλα

δες και τη φωτό από το λινκ που έβαλες και δες και αυτό που πήρες. Δες πόσο χοντρή είναι η βελονα και πόσο μικρά είναι τα γράμματα. Η βελόνα δείχνει από 30 ως 35 όλη τη περιοχή οπότε τι @@ ξέρεις τι έχεις βάλεις.

< >


Δεν εχει νοημα να πολεμάς να μετρήσεις ακριβως μ αυτα τα κομπρεσέρ ρε. Μια χαρά κανουν τη δουλιεά τους, απλά θες κι ενα καλό μανόμετρο. Εεπ, ποιος ειπε οτι σε βουλκανιζατέρ και βενζινάδικα δουλεύουν σωστα? :lol:
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#747691 Μα εχω του αυτοκινήτου την ένδειξη απλά αυτο που προσπαθώ να πω είναι αν πχ θελεις +3psi αυτό δεν μπορεί να δώσει την πληροφορία

< >
Άβαταρ μέλους
By mirage
#747722 Το μανόμετρο σου επιτρέπει να βγάλεις ελεγχόμενα αέρα, περα από τον έλεγχο πίεσης.

< >
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747741
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:δειχνει σωστα Μπουσε αυτο της Μισλεν?



Ναι. Εγώ πχ πάω βενζινάδικο. Μετράω πριν με αυτό, μετράω με το κομπρεσέρ του βενζινάδικου. Δίνω παραπάνω bar και πάω σπίτι.
Την άλλη μέρα το πρωί μετράω με το όργανο, παγωμένα ελαστικά, και αφαιρώ αέρα.

Δώρο του Φωκά ήταν όταν είχα βάλει τα Michelin Crossclimate SUV στο Τίγκι.


το εχεις τσεκαρει με σωστο καλο οργανο απο βουλκανιζατερ? δειχνει το ιδιο?
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747743 πολυ καλο οργανακι που χρησιμοποιουν σχεδον ολοι οι αγωνιζoμενοι ειναι αυτο.

https://www.google.com/search?q=vigil+m ... 9&dpr=1.09
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#747745
vassar έγραψε:Καλό εργαλείο για τη μέτρηση της πίεσης που με έχει βολέψει ως τώρα και δείχνει σωστές μετρήσεις είναι αυτό εδω:
https://www.praktiker.gr/m/p/metritis-p ... odo-search

.

στις αξιολογησεις του σκρουτζ πολλοι αναφερουν οτι δεν κουμπωνει σωστα και γρηγορα στη βαλβιδα,με αποτελεσμα να βγαζεις αερα μεχρι να το εφαρμοσεις σωστα.
Άβαταρ μέλους
By vassar
#747749
dimviii έγραψε:
vassar έγραψε:Καλό εργαλείο για τη μέτρηση της πίεσης που με έχει βολέψει ως τώρα και δείχνει σωστές μετρήσεις είναι αυτό εδω:
https://www.praktiker.gr/m/p/metritis-p ... odo-search

.

στις αξιολογησεις του σκρουτζ πολλοι αναφερουν οτι δεν κουμπωνει σωστα και γρηγορα στη βαλβιδα,με αποτελεσμα να βγαζεις αερα μεχρι να το εφαρμοσεις σωστα.
Εγώ δεν έχω αντιμετωπίσει τέτοιο θέμα και είναι το μόνο που μου δείχνει την ίδια πίεση με τους αισθητήρες του αυτοκινήτου

.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#747775
dimviii έγραψε:
Giuseppe Busso έγραψε:
dimviii έγραψε:δειχνει σωστα Μπουσε αυτο της Μισλεν?



Ναι. Εγώ πχ πάω βενζινάδικο. Μετράω πριν με αυτό, μετράω με το κομπρεσέρ του βενζινάδικου. Δίνω παραπάνω bar και πάω σπίτι.
Την άλλη μέρα το πρωί μετράω με το όργανο, παγωμένα ελαστικά, και αφαιρώ αέρα.

Δώρο του Φωκά ήταν όταν είχα βάλει τα Michelin Crossclimate SUV στο Τίγκι.


το εχεις τσεκαρει με σωστο καλο οργανο απο βουλκανιζατερ? δειχνει το ιδιο?


Το τσέκαρα με το όργανο του βουλκανιζατέρ του Οικονόμου, όταν έβαλα τα PS4.
Πάει καιρός αλλά νομίζω ότι διαφορά κατά 0.1bar το πολύ.