Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#461359 Ναι, υπάρχουν και στα Lidl τα ΒΙΟΛΑΝΤΑ.
Δυστυχώς όμως, σε κανένα ΣΜ δεν έχω βρεί όλη αυτήν την ποικιλία σε Full 45, που αναγράφεται στο site της εταιρείας.
Επίσης συμφωνώ ότι είναι "λιγωτικά", τουλάχιστον τα "φυστικοβούτυρου" (με σοκολάτα λιγότερο).
Πιστεύω ότι και αυτά με την κρέμα λεμονιού, θα "σκοτώνουν"!!! :lol:
Αλλά χαλάλι τους. Τρώς 2 μπισκότα και η γεύση τους διαρκεί κάμποσες ώρες ώστε να είσαι .... :superman:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#461361 Καπουτσίνο με εκλεκτό καφέ και βιολάντα τα χειμωνιάτικα απογεύματα των ΣΚ :eat: :eat: :eat: :eat:
Άβαταρ μέλους
By foniko_sou_vla_ki
#461370 Τα δοκίμασα τα Βιολάντα (καθότι είμαι γνωστό γλειφιτζούρι :lol: ). Τα Bianca και τα Κρέμας.
Νταξ, καλά είναι, δεν ενθουσιάστηκα.
Σε σύγκριση όμως με μπισκότα από φούρνο, είναι μακράν υποδεέστερα. Ίσως λόγω φρεσκάδας.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#461372 Εγώ όλα αυτά τα τυποποιημένα τα έχω καταργήσει.
Φρεσκοψημένα σπιτικά cookies και ΤΕΛΟΣ.- :inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By elteo
#461374 +1

Για 6 μπισκότα ζητούν παράλογα πολλά. Όσο και καλά και αν είναι που δεν τρελάθηκα κιόλας προτιμώ να φτιάξω μόνος μου αυτά που μου αρέσουν και όχι αμερικανιες φυστικοβουτυρα κτλ.

< >
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#461575
stavrosg έγραψε:Εγώ όλα αυτά τα τυποποιημένα τα έχω καταργήσει.
Φρεσκοψημένα σπιτικά cookies και ΤΕΛΟΣ.- :inlove: :inlove: :inlove:


Σκυλάκι άβαταρ, στολισμένη ντουπερπαραγωγή, σπιτικά κούκης.

Μα ΠΟΣΟ παντρεμένος :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#461582 +1
Π.χ., χθεσινοβραδυνά:
Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#461586 Βάλτε και καμιά συνταγή, όχι μόνο εικόνες.
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#461612
JimClark έγραψε:
stavrosg έγραψε:Εγώ όλα αυτά τα τυποποιημένα τα έχω καταργήσει.
Φρεσκοψημένα σπιτικά cookies και ΤΕΛΟΣ.- :inlove: :inlove: :inlove:


Σκυλάκι άβαταρ, στολισμένη ντουπερπαραγωγή, σπιτικά κούκης.

Μα ΠΟΣΟ παντρεμένος :metalo: :metalo:


Λείπει το παιδί, οπότε έχω περιθώρια ακόμα :rtfm:
BTW τα cookies τα φτιάχνω εγώ :ninja:
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#462462 Kαι κάτι ....... μη φαγώσιμο:
Αυριο, στα Lidl έχει τα ρεσώ σε μεγάλη προσφορά=> https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores ... cleId=6113
BTW, ότι πρέπει και για τις γιορτινές ημέρες που έρχονται.

Εμείς θέλουμε κάθε χρόνο περί τα 150 τεμ, ειδικά δε το καλοκαίρι, "καίμε" σχεδόν 100 τεμάχια σε φωτιστικά τέτοιου τύπου για βεράντες κλπ.
Οπότε αύριο , 5 πακετάκια θα "κατασχεθούν" απ΄τα ράφια ! :superman:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#462487 Κάτι τέτοιο δεν δίνουν στα γαϊδούρια; :s_sarcastic
Άβαταρ μέλους
By Bayern7
#462525 Παλια πάντως δίναν ρόκα. Αυτό που τώρα είναι νο1 επιλογή σε γκουρμέ σαλάτες. :lol: :lol: :lol:

ΜΟΝΟ ΚΡΕΑΣ ΜΟΥΝΑΡΕΣ
Άβαταρ μέλους
By Y.V
#462530 Βαδιζουμε στη γαϊδουροποιηση.... :lol:
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#462541 Αυτή η φάση μου θύμισε συνεκπαίδευση με ΝΑΤΟ όπου στον Χώρο Διασποράς οι Αμερικανοί έστησαν τις αυτόματες σκηνές τους και μας έβλεπαν εμάς να παιδευόμαστε με πασαλάκια και γελούσαν. Μετά έβγαλαν κάτι σακουλάκια με έτοιμα γεύματα κλπ και εμείς τις σαντουιτσάρες μας με μορταδέλες, κασέρια, παρίζες κλπ. Μας παρακαλούσαν για ανταλλαγή και τότε γελούσαμε εμείς... :s_sarcastic

ΥΓ: Στην ίδια Άσκηση σκάσαμε στο γέλιο όταν δεν έβρισκε ο ΟΥΜΑ τους την Κλάση Γεφύρωσης σε μια γέφυρα και ανέμεναν διαταγές από την "εξωτερική". Δίνω απλά στην εσωτερική ένα "ΟΔΗΓΕ: Λοξώς Δεξιά, ταχύτητα βραδυπορίας, υπερφαλάγγιση φίλιων αρμάτων και διάσχιση γέφυρας." Και μετά στην εξωτερική "Ουλαμός: Ακολουθήσατε Ουλαμαγικο Άρμα με διάκενο 30 δευτερολέπτων και αναφέρατε εκτέλεση". :lol:
Τελευταία επεξεργασία από REALZEUS και 09 Δεκ 2017, 01:01, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά