Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By markvag
#227768 Το Carreffour (σωστά το γράφω;;;; ποτέ δεν έμαθα πως γράφεται) στη γειτονιά μου ήταν παλιότερα Αρβανιτίδης, μέχρι που αγοράστηκε από τον Μαρινόπουλο...

Έχει εδώ και λίγες μέρες ταμπέλα που λέει ότι δεν έχει πλέον σχέση με τον Μαρινόπουλο και έχει αφαιρέσει όλα τα σήματα - ονόματα Carreffour... :hmmm:

Επιπλέον έχει ελλείψεις σε προϊόντα...
Άβαταρ μέλους
By xenos
#228541 Σταμάτησα τις προάλλες σε ένα τεράστιο καρφουρ (γέρακας;) να πάρω 2 πράγματα. Μιλάμε το μισό ήταν άδειο! Τα ράφια άδεια! Δεν είχε γάλα, δεν είχε κοκά κόλα λάιτ, δεν είχε τυριά κομμένα (συσκευασμένα). Άει σιχτίρ δλδ, περπατούσα κ μια ώρα εκεί μέσα. :rant:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#228582
postruck έγραψε:Μαρινόπουλος :thumbsdown: μετά το φέσι σε προμηθευτές,μεταφορείς,συνεργεία καθαρισμού,service ψυγείων,ταμειακών και δεν ξέρω τι άλλο,έχει αφήσει απλήρωτους ολους τους εργαζομένους για τρίτη ημέρα. Ενημέρωση απολύτως καμία και ολοι οι περιφεριακοί διευθυντές και επάνω εξαφανισμένοι.


Ευτυχώς χτες πληρώθηκαν απ οσο ξερω οι υπαλληλοι....
Άβαταρ μέλους
By postruck
#228609 Χθές το μεσημέρι πληρώθηκαν οι εργαζόμενοι στα μεγάλα,οι λοιποί πληρώθηκαν σήμερα το μεσημέρι. Αυτοί που δεν πληρώθηκαν είναι οι διευθηντές των καταστημάτων και άγνωστο το πότε θα πληρωθούν! Το ωραίο είναι στις αποθήκες που έχουν διώξει τον μισό κόσμο και οσοι έχουν μείνει κόβουν χορτάρια και βάφουν!!!
Πάντως είναι μια εταιρεία μπάχαλο απο πρίν,κάθε τρεις και λίγο αλλαζει περιφεριακούς διευθηντές και εκεί που ξέρεις μια συγκεκριμένη διαδικασία λειτουργείας του καταστήματος,αλλάζει γιατί ,έτσι θέλει ο νέος διευθηντής!! Με λίγα λόγια,εταιρική πολιτική 0.Αλλό παράδειγμα,φορτηγό το μισό για Σπάρτη και το μισό για Κιάτο με αποτέλεσμα, το ένα κατάστημα να παραλαμβάνει 7 το πρωί και το άλλο 1 το μεσημέρι!!!
Άβαταρ μέλους
By famas
#228611 Είμαι στο μεγαλύτερο καρφουρ της Θεσσαλονίκης κ δεν έχει σοκολάτες. Ούτε καν σοκοφρετες. Μόνο υγείας μπλε Παυλίδης. Δεν πίστευα τα μάτια μου.

.
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#228612
famas έγραψε:Είμαι στο μεγαλύτερο καρφουρ της Θεσσαλονίκης κ δεν έχει σοκολάτες. Ούτε καν σοκοφρετες. Μόνο υγείας μπλε Παυλίδης. Δεν πίστευα τα μάτια μου.

.


Αν δεν πλήρωσαν τους προμηθευτές λογικό είναι...

Λεζαμί εκεί δίπλα σήμερα; Θα έρθω μάλλον. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By famas
#228618 Ναι Άλεξ εκεί. Αυτό λέμε τώρα με τον Στέλιο.

.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#228619 Τουλαχιστον κάτι έχει σε σοκολάτα,εδώ δεν έχουν γάλα και πιο βασικά είδη διατροφής....
Τι να πρωτοπληρώσουν Αλέξανδρε,δεν ξέρουν που χρωστάνε,αν ακούσετε τι ποσά χρωστάνε ειδικά στις μεγάλες εταιρείες :dizzy: Τα συνολικά τους χρέη μπορεί να είναι και πάνω απο 2,5δισ. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By gianik
#228624 Χτες σε μεγάλο κατάστημα της Αθήνας είχαν πάει για κατάσχεση δικ.επιμελητές ...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#228626 Τραγικο. Ετσι ηταν και ο Βεροπουλος στην γειτονιά μας πριν κανα 3μηνο. Ειχε λιγα πραγματα. Μετα ξαφνικα τιγκαρε...Η αγορα τους απο τα mymarket ηταν η αιτια. Ευτυχώς.

< 3
Τελευταία επεξεργασία από Geo f1 και 04 Μαρ 2016, 20:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#228627 Πολύ άσχημη κατάληξη για την μεγαλύτερη επιχείρηση του κλαδου στην χώρα.

ΥΓ: Βασίλη σε καμιά ωρίτσα. :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By postruck
#228631 Αλέξανδρε,οταν κάθε ημέρα εισπράτεις ζεστό χρήμα, δεν πληρώνεις ποτέ στην ώρα σου,απαιτείς την τιμή που θες εσύ στο τιμολόγιο,κόβεις μισθούς και παει λέγοντας,δεν είναι καθόλου άσχημη η κατάληξη.
Ο ιδρυτές αυτής της εταιρείας τι να λένε.....
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#228646
postruck έγραψε:Αλέξανδρε,οταν κάθε ημέρα εισπράτεις ζεστό χρήμα, δεν πληρώνεις ποτέ στην ώρα σου,απαιτείς την τιμή που θες εσύ στο τιμολόγιο,κόβεις μισθούς και παει λέγοντας,δεν είναι καθόλου άσχημη η κατάληξη.
.


+1
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#228647 Φίλε μου δεν διαφωνώ. Απλά λέω ότι αυτή η κατάντια δεν άρμοζε στο όνομα του Μαρινόπουλου (που οι παλιοί θυμόμαστε ως Πριζουνικ-Μαρινόπουλο) :oops: . Τους υπαλλήλους σκέφτομαι περισσότερο.
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#228648 Πω πω ναι. Πριζουνικ. Με ενα κιτρινο πλασματακι

< 3