Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#218995 Γ) τους λες να έρθουν να το πάρουν
Το είχα κάνει με χυμό γνωστής εταιρείας που είχε περίεργη γεύση. Ήρθαν, το πήραν και μου είπαν ευχαριστώ. Δε με πείραξε μιας και δε σκόπευα να κάνω κάτι, μου φάνηκε ωστόσο περίεργο που δε μου έφεραν ένα νέο χυμό τουλάχιστον. Μια βδομάδα μετά ήρθε υπάλληλος της εταιρίας με μια κούτα καλούδια της εταιρείας :inlove:

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#219012 Ειχα παρει ενα τυρι και ειχε λιγο πρασινακι πανω του, εστειλα μαιλ στον εισαγωγεα και μερικες μερες μετα μου χτυπησαν το κουδουνι 2 υπαλληλοι (και υψηλοβαθμοι μαλλον) που μου ειχαν φερει 3-4 συσκευασιες
Τους παραδεχτηκα, δε θυμαμαι ποιο ηταν δυστυχως..
Άβαταρ μέλους
By fokion
#219079 Κατ' αρχην αν θυμαμαι καλα το λιντλ εχει ένα ειδικο μερος με προιοντα που μολις εχουν ληξει ή είναι οριακα. Και αυτά τα δινει σε καλυτερες τιμές.

Από κει και περα μπορει να είναι ένα απλό ατύχημα του τυπου καπου τρυπησε η συσκευασία και πηρε αερα"
Άβαταρ μέλους
By gakost
#219204 Μονο που οπως λεει μια παροιμια το φθηνο το κρεας το τρωει ο λυκος. Πχ στα γαλακτοκομικα προιοντα που ειχα κοιταξει παλιοτερα ειχε αρκετες ανακλησεις και προβληματα.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#219385 Μεγαλο deal Σκλαβενιτη-Μαρινοπουλου..
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#219387 Ηθελα και εγω να το σχολιασουμε αυτο. Γενικα υπαρχει εντονη κινητικοτητα στον χωρο των σουπερμαρκετς και η απορια μου τι κομπινες παιζονται και σε αυτο το κομματι. Ο Σκλαβενιτης ηταν ν αγορασει το δικτυου του Βεροπουλου αλλα λογω των καπιταλ κοντρολς που χειροτερεψε την κατασταση του Βεροπουλου το deal δεν ολοκληρωθηκε. Τον Βεροπουλο τον πηρε ο mymarket. Το makro που εχουμε εδω στην Πατρα ειδα προχτες οτι εχει γινει The mart και νομιζω οτι τα makro τα αγορασε ο Σκλαβενιτης.

Tο deal Σκλαβενιτη - Μαρινοπουλου αφορα τα πολυ μεγαλα σουπερμαρκετ και οχι ολο το δικτυο του Μαρινοπουλου. Ακουω την μανα που γκρινιαζει οτι ο μικρος Μαρινοπουλος της γειτονιας ειναι αδειος και δεν εχει τιποτα και παλι. Εν τω μεταξυ καποιο καιρο πριν, ο Μαρινοπουλος ειχε αλλαξει το deal του Carefour Μαρινοπουλου ωστε να γινουν πιο καλα τα καταστηματα Μαρινοπουλος. Γενικοτερα μπαχαλο. Αληθεια ειναι οτι ενω παλιοτερα υπηρχε ενα μπακαλικο της γειτονιας πλεον σε ακτινα 4-5 τετραγωνων υπαρχει Μαρινοπουλος, Βασιλοπουλος, Βεροπουλος, Lidl και καταστημα μιας τοπικης μεγαλης αλυσιδας. Σε πολλες γειτονιες της πολης υπαρχουν 2 καταστηματα των τοπικων supermarket (εδω Κρονος και Ανδρικοπουλος)
Άβαταρ μέλους
By gianik
#219389 Γνωριζω απο 1ο χερι για τον Μαρινοπουλο, ειχαν πολλα προβληματα , πολλοι προμηθευτες ειχαν σταματησει να τους γεμιζουν τα ραφια (χαρακτηριστικοτερο ολων το γαλα Ολυμπος).
Απο θεμα πληρωμων υπαλληλων ηταν στην ωρα του παντως...
Σκλαβενιτης ΙΜΗΟ η καλυτερη αλυσιδα s/m, προφανως κ οι υπαλληλοι του Μαρινοπουλου απο εκει που πηγαιναν για κλεισιμο τουλαχιστον τωρα θα συνεχισουν να εχουν δουλεια..
Για τους ορους του deal , δεν μπορουμε να πουμε κατι γιατι δεν τους γνωριζουμε..
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#219390 Τα προβληματα αυτα ηταν γνωστα αλλα το περιεργο με τον Μαρινοπουλο της γειτονιας μας (και φανταζομαι ολων των γειτονιων) ειναι οτι ηταν αδειος οταν ηταν Carefour Μαρινοπουλος, μετα που το Carefour εφυγε απο την επωνυμια και εγινε σκετος Μαρινοπουλος γεμισε τα ραφια, ρολαρε καλα για καποια περιοδο και ξαφνικα εκει που ολα ηταν καλα τα ραφια αδειασαν και παλι.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#219392 Ακουγονταν πολλα..Οπως οτι επειδη παει για πουλημα , εχει αδειασει τις αποθη κες του κ.λ.π ..
Η εμπειρια μου ειναι παντως απο μεγαλο καταστημα...
Άβαταρ μέλους
By gakost
#219394 Τα ραφια γεμισαν γιατι αλλαξε το ΑΦΜ μηδενισε ο λογαριασμος μπορει η νεα διοικηση να αγορασε και για καποιο καιρο με καλους ορους για τους προμηθευτες ειτε απο φρεσκο χρημα ισως και απο δανεισμο. Μπορει τα παλια χρεη να μην πληρωθηκανε δεν ξερω αλλα εφοσον η νεα ιδιοκτησια πληρωνει κανενας δεν θελει να μεινει εξω απο μια τοσο μεγαλη αλυσιδα. Το οτι ξανα αδειασαν τα ραφια μπορει και να ειναι επιτηδες για να βελτιωθουν τα νουμερα και κλεισει η συμφωνια ή να διαπραγματευτει καλυτερους ορους εφοσον στο τραπεζι εχεις καλα νουμερα.
Άβαταρ μέλους
By postruck
#227693 Μαρινόπουλος :thumbsdown: μετά το φέσι σε προμηθευτές,μεταφορείς,συνεργεία καθαρισμού,service ψυγείων,ταμειακών και δεν ξέρω τι άλλο,έχει αφήσει απλήρωτους ολους τους εργαζομένους για τρίτη ημέρα. Ενημέρωση απολύτως καμία και ολοι οι περιφεριακοί διευθυντές και επάνω εξαφανισμένοι.
Άβαταρ μέλους
By elteo
#227698 Κι έβλεπα ελλείψεις σε προϊόντα κι έλεγα γιατί δεν γεμίζουν τα ράφια. Κρίμα τόσος κόσμος. Δεν τους αγόρασε ο Σκλαβενίτης;

<+
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#227724
elteo έγραψε:Κι έβλεπα ελλείψεις σε προϊόντα κι έλεγα γιατί δεν γεμίζουν τα ράφια. Κρίμα τόσος κόσμος. Δεν τους αγόρασε ο Σκλαβενίτης;

<+

Μονο τα μεγαλα νομιζω.
Το φεσι παντως ηταν γνωστο πολυ καιρο στην αγορα και οσοι μπορουσαν ειχαν απεμπλακει.
Εχουμε καμποσες εταιριες που τη φαγανε και μερικες γερα. :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By g8777
#227728 Το έβλεπες εδώ και καιρό.Ενα ολόκληρο ράφι πιασμένο απο εναν κωδικό.Ασε τις ελλείψεις σε βασικά.Και σε μενα αυτά μου έλεγαν παλιοί προμηθευτές τους. ΜΑ-ΚΡΥ-Α. Άντε τώρα να δουλεύεις εκεί.Και να μην ξέρεις τι ξημερωνει. :(