Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#538312
markvag έγραψε:
O Σκλαβενίτης (τουλάχιστον εδώ) δεν έχει καθόλου καλή μαναβική. :thumbsdown: Ενώ γενικά έχει καλά πράγματα, η μαναβική του είναι πολύ μέτρια...


τα ιδια και στη γειτονια μου.
Άβαταρ μέλους
By bill33
#538327
markvag έγραψε:
gianik έγραψε:Λαική αγορά δεν πάω σχεδόν ποτέ , διότι τα πρωινά εάν δεν δουλεύω θα κρατάω την μικρή... :inlove:
Οπότε καλώς ή κακώς φρούτα , λαχανικά κλπ από Σκλαβενίτη...


O Σκλαβενίτης (τουλάχιστον εδώ) δεν έχει καθόλου καλή μαναβική. :thumbsdown: Ενώ γενικά έχει καλά πράγματα, η μαναβική του είναι πολύ μέτρια...

+ κρέατα.Και ο Μαρινόπουλος ήταν χάλια σε αυτά τα είδη.
Άβαταρ μέλους
By touring the m3 1.6
#538355 Σκλάβε,οι πατάτες Κύπρου είναι δύναμη και τα ντοματίνια τα Lucia's....άντε και τα σκόρδα Έβρου!!
Άβαταρ μέλους
By bibendum
#538424 Πραγματικα καθε φορα η μανα μου βριζει τον μαναβη για την πατατα που της πουλησε αλλα απο σκλαβενιτη δεν εδει βγει ποτε μαπα. Κυπρου και Ναξου επιλεγουμε

< >
Άβαταρ μέλους
By junior gt
#538455 Δοκιμαστε μια απο αυτες ειδικα οσοι εχετε παιδια. Σιγουρα καπου θα εχει κοντα σας.:
https://www.organiclife.gr/index.php/el ... aar-attika
Άβαταρ μέλους
By g8777
#538456 Φέτος τό παρατήρησα καί εγώ, τραγική ποιότητα στη μαναβική του ΑΒ και του Σκλαβενίτη. :thumbsdown:

Ευτυχώς που η μαμά μου :inlove: είχε κοντά λαϊκή και φάγαμε κάνα φρούτο της προκοπής.


https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?id=923&week=2

Δεν καταλαβα Χριστό :lol:

Ντιμικ αξίζει κάτι πέρα από τα στικς χαλουμιουν;
Άβαταρ μέλους
By Arrow
#538460 Τα sticks χαλουμι γιατί να αξίζουν? Πάρε κανονικό.
Πάρε κούπες και καπνιστή λουντζα

< Note 4 >
Άβαταρ μέλους
By dimik
#538477 Και ραβιολες θα προσθέσω στα παραπάνω.
Γεμιστές με χαλουμι είναι, ότι πρέπει για το κρύο εκεί πάνω.

Τα πουρεκια αν σας αρέσουν τα τηγανητά γίνονται ωραία αν τα περιχυσεις με μέλι και κανέλα. Αυτά με την αναρή η οποία είναι τοπικη αναλατη μυζηθρα.


Για έξτρα μερακλήδες ο παστουρμάς ο οποίος είναι πολύ πικάντικο χωριάτικο λουκάνικο είναι καλός για bbq και τσιπρα.

< >
Άβαταρ μέλους
By trident1971
#538485
dimik έγραψε:...είναι καλός για bbq και τσιπρα.

< >


Κατι που να πηγαινει με Κυριακο? :lol:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#538535 Σήμερα είχα όρεξη για βόλτα και πετάχτηκα κάπου εδώ κοντά στους κουμπάρους.
Με 100 τούρκικες λίρες δηλ. 16,5e πήρα:

2 coca coles original του 1 λίτρου
2 λίτρα χυμούς ροδάκινο , περιεκτικότητα σε ροδάκινο 50%
2 σακουλάκια κοφτό μακαρονάκι 500gr
2 σακουλάκια μανέστρα
1 ξύδι 750ml
1 πακετάκι μπισκότα , στιλ τετράγωνα παπαδοπούλου
και .......λίγο αργότερα με τα ρέστα γέμισα το αμάξι με 13,3 λίτρα diesel .

Στο σούπερ μαρκετ έδωσα 23 λίρες και στο βενζινάδικο 77 .
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#538538 0.87 € αλλά ήταν από τους φτηνούς , πάντως και στα ακριβά βενζινάδικα έπαιζε στις 5.9 με 6,3 λίρες το λίτρο. 0,90-0,95 € . Δε γνωρίζω αν ήταν κάτι premium.

Είχα και μια " προκλητική" πινακίδα να μου γνέφει Istanbul 220km αλλά δεν ενέδωσα . Σίγουρα πάντως θα την επισκεφτώ (ξανά) στο άμεσο μέλλον. Αλε/πολη-Κων/πολη 300km .
Σα νησί είμαστε γμτ , από πάνω Βουλγαρία από κάτω θάλασσα και δίπλα οι Τούρκοι. Βαρέθηκα τις ίδιες διαδρομές ήθελα κάτι διαφορετικό.
Άβαταρ μέλους
By xenos
#538573 Κανε ενα τουρ, τι εχεις να χασεις;
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#538589 Εικόνα