Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By blinkys
#607331
dimik έγραψε:Εργαλείο από τα λίγα, με 8 ευρώ ανάβεις τα κάρβουνα χωρίς αναπτήρα, πετρέλαιο, οινόπνευμα και προσαναμμα. Εικόνα

< >


Με τέτοιο έχω βγάλει τις πίσσες από 2 αυτοκίνητα. Τα έβγαλε τα λεφτά του και με το παραπάνω. :iconcool:
Ήταν και χειμώνας και ζεσταινόταν και οι λαμαρίνες οπότε δε χρειαζόταν και θέρμανση :lol:
Άβαταρ μέλους
By gakost
#607375
dimik έγραψε:Εργαλείο από τα λίγα, με 8 ευρώ ανάβεις τα κάρβουνα χωρίς αναπτήρα, πετρέλαιο, οινόπνευμα και προσαναμμα. Εικόνα

< >


Ωραίο είναι αλλά αν είναι για τα κάρβουνα γιατί να μην πάρεις ένα φλόγιστρο βουτανίου με κανα 10-15 € και να μην ψάνεις για μπρίζες ούτε να έχεις το θέμα με τις στάχτες όπως είπανε :s_howdy αν ψήνεις συχνά και έχει στάχτες η ψησταριά; :s_drinks
Άβαταρ μέλους
By dimik
#607384 Τις στάχτες τις καθαρίζω πριν ψήσω ή τις κάνω στην άκρη, προχθές που το δοκίμασα είχε στάχτες αλλά δεν έκανε κανέναν πανικό, βέβαια σημαδευα και σωστά.

Το αποτέλεσμα ήταν αυτό. Εικόνα

< >
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#607390 Αν αρπάξουν λίγο και το απλό πιστολάκι κάνει μια χαρά δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#607396
dimik έγραψε:
Το αποτέλεσμα ήταν αυτό.
Εικόνα


photo-fixed :rtfm: :lol:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#607408
axel12p έγραψε:Αν αρπάξουν λίγο και το απλό πιστολάκι κάνει μια χαρά δουλειά.
Μα εκεί είναι όλο το μυστικό.
Αρπάζουν μόνο με το πιστολάκι και σε 2 λεπτά έχεις θρακα από κάτω, δεν χρειάστηκε ούτε αναπτήρας ούτε ευλεκτη ύλη.
Έχωσα το Parkside κάτω από τα κάρβουνα και σε λίγο είχα αυτό που φαίνεται στην φώτο, δεν χρειάστηκε να κάνω τίποτα άλλο εκτός....απο το να ανοίξω την μπύρα μου

< >
Άβαταρ μέλους
By pro
#607410 Ωραιο εργαλείο, ξήλωσα εύκολα στο πατρικό όλα τα (πλαστικά) πλακάκια στο δαπεδο του μπάνιου με δαύτο και μια καλή σπάτουλα.

Για καρβουνο βεβαια 2 βαμβακάκια με οινόπνευμα και ενα παλιό πιστολάκι κάνουν μια χαρά δουλειά, το θεωρώ λίγο υπερβολή και λίγο επικίνδυνο χωρίς λόγο το θερμοπίστολο.
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619839 @g8777 μπαίνω;;





Υ. Γ
Σκλαβενίτης μέχρι κ σήμερα έχει - 30%σε όλα τα κρασιά (dimviii είσαι ατυχος----->εξαιρούνται οι σαμπάνιες..) Εικόνα

.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#619841 Ενα θα σου πω. Εχω ακομα περιμετρικα των ουλων στοκο απο Μουστοκουλουρα κο Στεργιου. Απο τ Αη Νικολα. Δεν μου πηγαινε να βουρτσισω. :oops:


Κατα τα αλλα, το χειροτερο τσουρεκι/βασιλοπιτα απο φουρνο γειτονιας ειναι μια κλαση πανω απο τα συσκευασμενα. :s_bye
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619843
g8777 έγραψε:

Κατα τα αλλα, το χειροτερο τσουρεκι/βασιλοπιτα απο φουρνο γειτονιας ειναι μια κλαση πανω απο τα συσκευασμενα. :s_bye


+8777 :rtfm: :s_yes
Άβαταρ μέλους
By gianik
#619845 Ε καλά εννοείται... Τωρα βγάζει η γυναίκα Χριστόψωμο.... Παναια μου, όλο θα το φάω..

.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#619847 Το καλύτερο είναι αυτό που φτιάχνεις μόνος σου, αλλά στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι

< >
Άβαταρ μέλους
By elteo
#619851
dimik έγραψε:Το καλύτερο είναι αυτό που φτιάχνεις μόνος σου, αλλά στην αναβροχιά καλό και το χαλάζι

< >


Όχι. :rtfm:

Γιατί οι 3 στους 4 δεν ξέρουν.

Καλύτερα από έναν σωστό επαγγελματία από ζαχαροπλαστείο. Όχι σούπερ μάρκετ και μανάβικα.