Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By g8777
#586047 Ας χρεώσει.
Καμπάλα είμαι να αγοράζω ότι να ναι;

:s_empathy

Που να δεις την φάτσα από τους μανατζαρεους όταν πουλήσει 400 εκατομμύρια αντίτυπα την πρώτη εβδομάδα. :s_roses
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#586069
g8777 έγραψε:Ας χρεώσει.
Καμπάλα είμαι να αγοράζω ότι να ναι;

:s_empathy

Που να δεις την φάτσα από τους μανατζαρεους όταν πουλήσει 400 εκατομμύρια αντίτυπα την πρώτη εβδομάδα. :s_roses

χειροτερος φανταζομαι :innocent:

ναι 400 εκκ :yahoo: :lol: :lipsealed:
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#586475 Έπεσα πάνω σε ένα άρθρο του jalopnik για το ποιός κατασκευαστής αυτοκινήτων έχει το ίδιο όνομα με κάποιον game developer, φανταστείτε την έκπληξη μουΕικόνα

< Note >
Άβαταρ μέλους
By Govus
#586513 Αν κατάλαβα καλά από το πρόχειρο γκουγκλάρισμα, το όνομα της video gamάδικης NAMCO δόθηκε 5 χρόνια μετά από αυτό των "δικών" μας :iconcool: ...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#586547
Govus έγραψε:Λίγο διαφορετικά τα λέει εδώ, αλλά δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας...
https://en.wikipedia.org/wiki/Bandai_Na ... ertainment



Δεν τα λέει διαφορετικά. Απλά δεν έχει τις λεπτομέρειες.
Το 1977 έγινε επίσημο το όνομα όμως σε χρήση ήταν από το 1971.
Άβαταρ μέλους
By Govus
#586548
In 1971, Nakamura Manufacturing launched the Namco brand which became the company's name in 1977


(λύγκας Qsi)

Nakamura Seisakusho (1955–1959)
Nakamura Manufacturing (1959–1977)
Namco Limited
(1977–2006)
Namco Bandai Games
(2006–2014)
Bandai Namco Games
(2014–2015)


(δικός "μου" λύγκας)
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#586554
Govus έγραψε:
In 1971, Nakamura Manufacturing launched the Namco brand which became the company's name in 1977


(λύγκας Qsi)

Nakamura Seisakusho (1955–1959)
Nakamura Manufacturing (1959–1977)
Namco Limited
(1977–2006)
Namco Bandai Games
(2006–2014)
Bandai Namco Games
(2014–2015)


(δικός "μου" λύγκας)



Το ίδιο λένε τα links.
Επίσημο όνομα της εταιρείας έγινε το 1977, όπως λένε και τα 2 links, αλλά σε χρήση χωρίς να έχει αλλάξει το επίσημο όνομα το είχαν από το 1971.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#586593 Για τρελαμενους με bioshock/system shock/deus ex/κλπ, παιξτε το prey αμεσως! Εντυπωσιακα καλο παιχινιδακι, 35 ωρες που θελει για να κανεις τα παντα, μου πηραν απο Τριτη -> Κυριακη, ουτε ο ιδιος δεν ηξερα πως εχω τοσο ελευθερο χρονο :lol:
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#586603
Chris έγραψε:Για τρελαμενους με bioshock/system shock/deus ex/κλπ, παιξτε το prey αμεσως! Εντυπωσιακα καλο παιχινιδακι, 35 ωρες που θελει για να κανεις τα παντα, μου πηραν απο Τριτη -> Κυριακη, ουτε ο ιδιος δεν ηξερα πως εχω τοσο ελευθερο χρονο
Νομίζω πως το Prey 2 δεν αξίζει όπως το Prey το πρώτο, ως συνήθως δηλαδή,βγάζουν κάτι καλό και η συνέχεια σχεδόν πάντα είναι απογοητευτική.

< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#586607 Το επαιξες, ή το λες με τη λογικη του sequel<πρωτοτυπο? Κι εγω ετσι νομιζα, και ακομα περισσοτερο επειδη το πρωτο δε μου αρεσε καθολου, αλλα τελικα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ sequel! Ξεκινησαν να ξαναφτιαξουν το πρωτο σε συγχρονες βασεις αλλα τελικα εσβησαν τα παντα και εφτιαξαν ενα καινουριο παιχνιδι που το μονο κοινο με το πρωτο prey ειναι το ονομα. Δεν εχει καμια σχεση και ειναι μια standalone παιχνιδαρα που θα επρεπε να εχει σοβαρη υποψηφιοτητα για goty το 2017.

Tetix έγραψε:bioshock/system shock/deus ex/κλπ


Α και στα παραπανω να προσθεσω και τα dishonored, σε αυτα μοιαζει περισσοτερο απο ολα (ιδιο studio αλλωστε)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#586611 εγώ έπαιξα το demo, βαρέθηκα και ούτε καν έπιασα το βασικό παιχνίδι
Άβαταρ μέλους
By Tetix
#586613
Chris έγραψε:Το επαιξες, ή το λες με τη λογικη του sequel<πρωτοτυπο? Κι εγω ετσι νομιζα, και ακομα περισσοτερο επειδη το πρωτο δε μου αρεσε καθολου, αλλα τελικα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ sequel! Ξεκινησαν να ξαναφτιαξουν το πρωτο σε συγχρονες βασεις αλλα τελικα εσβησαν τα παντα και εφτιαξαν ενα καινουριο παιχνιδι που το μονο κοινο με το πρωτο prey ειναι το ονομα. Δεν εχει καμια σχεση και ειναι μια standalone παιχνιδαρα που θα επρεπε να εχει σοβαρη υποψηφιοτητα για goty το 2017.

Tetix έγραψε:bioshock/system shock/deus ex/κλπ


Α και στα παραπανω να προσθεσω και τα dishonored, σε αυτα μοιαζει περισσοτερο απο ολα (ιδιο studio αλλωστε)
Το πρώτο το έπαιζα σαν τρελός και είχα κολλήσει τρελά, το δεύτερο το βρήκα πολύ ενδιαφέρον,έχει απίστευτα γραφικά, όπλα κτλ.
Απλά νόμιζα ότι ήταν η συνέχεια.
Οκ δεν το γνώριζα.

< >