Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#375530 εγώ παίζω μπαλίτσα και με ms store για τα παιχνίδια του χβοχ Που με ενδιαφέρουν (και η αγορά κονσόλας ψιλοείναι περιττή)

με τα υπόλοιπα origin πχ πολύ ελάχιστα και με uplay από μακριά και αγαπημένοι, άλλωστε η ubisoft πάει από το κακό στο χειρότερο με αυτά που βγάζει για να με ενδιαφέρει σοβαρά

τώρα αν και το switch πχ μαζέψει μια βιβλιοθήκη της προκοπής και λύσει τα θέματά του (τεχνικά που φαίνεται να έχει η πρώτη φουρνιά) το συζητάμε

αλλά αυτή τη στιγμή αν θες να επεκταθείς έξω από το pc νομίζω το ps4 είναι η καλύτερη λύση

και δε με ενδιαφέρει το χαλαρό παίξιμο στη tv κτλ (και στο pc έτσι παιζω), με ενδιαφέρουν τίτλοι που δε μπορώ να έχω

έχω και παιχνίδια που μπορώ να δανειστώ από φίλους
Άβαταρ μέλους
By g8777
#375533 Yπαρχει ΕΝΑΣ απαραβατος κανονας στον κοσμο των consumer electronics.

Λεφτα στην Sony ΠΟΤΕ!!!! :adminpower:

- Backwards compatibility

- Βαλε βγαλε σκληρο.

-Δευτερος σκληρος

- Της πλακας χρεωσεις

-Εικόνα
:s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic :s_sarcastic
ΦΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΠ
Στα ΤΕΣΣΕΡΑ τους εβαλε ο Πατερας :inlove: , και θα του γυρισεις την πλατη; :x

-Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#375534 στο σκληρό είσαι άδικος γιατί νομίζω ότι στη σόνυ μπορείς να αλλάξεις σκληρό και να βάλεις και ssd αμαλαχειναουμε

στο xbox πούλο

και νομίζω ότι τώρα άρχισε και η σόνυ (μετά από αναβάθμιση) να διαβάζει και σκληρούς από usb :hmmm:

για backwards compability θα συμφωνησω

επίσης είναι και κάποια καλούδια του xbox που θα με βόλευαν αρκετά αν είχα xbox

ΑΛΛΑ

στα exclusives τους έχει διασύρει η sony, σόρρυ g αλλά έτσι είναι και πλέον είναι πολλά για να τα αγνοήσεις

από τη στιγμή λοιπόν που μπορώ να απολαύσω σημαντικό μέρος της xbox εμπειρίας στο pc (με τον kilo σκέψου ότι παίξαμε ένα παιχνιδάκι cross platform και τα λέγαμε παράλληλα μέσω της εφαρμογής xbox) το επόμενο λογικό βήμα είναι να τα σκάσω στη σόνυ
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#375537 Το Nier ίδιο είναι μέχρι τώρα από ότι έχω δει οπότε το αγοράζεις όπου το βρεις φθηνότερο.

Στο PS4 όντως αλλάζεις και βάζεις ότι σκληρό θες χωρίς να έχεις θέμα με εγγύηση.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#375539 ναι είναι ίδιο (σκέψου δεν επιτρέπει καν πάνω από 1080 στο pc ffs :dizzy: ) απλά θα έχεις πιο σταθερό framerate υποθέτω
(η 480 θα παίζει μόνιμα σε 60.. στο ps4 θα παίζουν βουτιές)

επίσης θέλω να πιστεύω ότι θα παίξει σούπερ τιμή στα κλειδάδικα, ίσως πιο γρήγορα από ότι θα παίξει καλή τιμή μεταχειρισμένου δίσκου

αλλά δε διαφωνώ το συγκεκριμένο όπου βρεις, και αυτό μόνο και μόνο επειδή το νιερ έσκασε στα κλειδάδικα στο 45αρι από τη πρώτη μέρα και όχι 35αρι ή 30αρι..

όπως και να χει το nier θα περιμένει κάποιους μήνες να παιχτεί, έχω ήδη αρκετά πράγματα πριν από αυτό

το nier το βλέπω καλοκαίρι στη καλύτερη
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#375611
Chris έγραψε:Χτυπα Κιουση! Εγω εχω δει το φως το αληθινο απο την Παρασκευη. Φαντασου το πηρα για το horizon και τελικα δεν το εχω ακουμπησει, ειναι ΤΟΣΟ καλο το uncharted 4. Τωρα η wishlist περιεχει:

uncharted 1-2-3
nsane trilogy
the last guardian
bloodborne (για το Νικο, αλλα αν δεν μου αρεσει θα :s_devil )

Εχω μια υποψία οτι τα uncharted κάπου τα είδα σε bundle. Η στο PS store ή στον Κωτσοβολο.
Αυτές τις μερες έχει προσφορές η ΕΑ στο PS store. Ετσι τσιμπησα αρχές του μήνα FIFA 17 με 30€.
ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ GRAN TURISMO SPORT ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.
Τα κλειδαδικα που λετε, τι είναι?
< >
Άβαταρ μέλους
By Chris
#375612 Ναι, κυκλοφορουν σε ενα κουτι τα 3 πρωτα. Αλλα ψαχνω μεταχειρισμενο κυριως, δεν εχω λογο για καινουριο. Εκτος αν το βρω καμια 30αρα. Τι ειναι το PS store? DVD πουλαει ή digital? Σε DVD θελω να τα εχω.
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#375614
Chris έγραψε:Ναι, κυκλοφορουν σε ενα κουτι τα 3 πρωτα. Αλλα ψαχνω μεταχειρισμενο κυριως, δεν εχω λογο για καινουριο. Εκτος αν το βρω καμια 30αρα. Τι ειναι το PS store? DVD πουλαει ή digital? Σε DVD θελω να τα εχω.

Τα κατεβάσεις σε ψηφιακή μορφή.
Φαντασου κάτι σαν το Play store της Google!
Το καλό με το PS store ειναι οτι εκεί συνήθως τα παιχνίδια είναι πιο φθηνά. Ειδικα σε περιόδους εκπτωσεων.
Τι χαμός έχει γίνει μ αυτό το Horizon. Το ακούω παντού να το αναφερουν. Τόσο καλό είναι?
Εγώ Εχω το PS4 Pro και το χω κατευχαριστηθει!

< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#375645 To Horizon αν σου αρέσει το είδος είναι πολύ καλό.
Να προτείνω επίσης το Last of Us για όποιον δεν το έπαιξε στο PS3.
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#375650
Focusman91 έγραψε:ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ GRAN TURISMO SPORT ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.


Το ξέρεις ότι θα παίξει και σε PSVR ε? :shifty:
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#375651
Nikos! έγραψε:
Focusman91 έγραψε:ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ GRAN TURISMO SPORT ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.


Το ξέρεις ότι θα παίξει και σε PSVR ε? :shifty:

Το ξέρεις οτι μέχρι τέλος του μήνα πρεπει να δώσω σχεδόν ενα μισθό για τις εισφορες του 16..... :lipsealed: :sorry:

< >
Άβαταρ μέλους
By Nikos!
#375652
Focusman91 έγραψε:
Nikos! έγραψε:
Focusman91 έγραψε:ΠΟΤΕ ΘΑ ΒΓΕΙ GRAN TURISMO SPORT ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ.


Το ξέρεις ότι θα παίξει και σε PSVR ε? :shifty:

Το ξέρεις οτι μέχρι τέλος του μήνα πρεπει να δώσω σχεδόν ενα μισθό για τις εισφορες του 16..... :lipsealed: :sorry:

< >


Εντάξει το παίρνεις τον επόμενο μήνα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#376293 Ακριβως αυτο το πακετο πηρα κι εγω, στα 330. Απλα το συγκεκριμενο καταστημα εδινε δωρο και το uncharted 4. Παρεπιπτοντως, η συνδρομη στο ps plus πουλιεται;


< >
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#376294 φαντάζομαι αφού είναι κάρτα με κωδικό (?) λογικά ναι

εσύ είχες πάρει πακέτο μόνο με το uncharted 4, ή horizon + uncharted?
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 16 Μαρ 2017, 16:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά