Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#19139 Ποζέρι! :s_tongue :s_tongue :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#19303 v1.0 του assetto corsa :eat: :eat: :eat: :inlove:
Εικόνα
Εικόνα

:inlove: :inlove: :inlove:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#19693
NickTG έγραψε:Ποια είναι η τωρινή κάρτα?
Και με 200Ε κάνεις τη δουλειά σου.
Απλά με αυτή που σου λέει ο Qsis θα παίζεις ότι υπάρχει τώρα σε max και θα την αλλάξεις πάλι σε 5-6 χρόνια.

Θα βγουν σίγουρα και πιο φθηνές υλοποιήσεις όταν η κάρτα κυκλοφορήσει

Περιμένω στα 300 σύντομα να έχουμε gigabyte με windforce.

Το θέμα είναι να πάρεις κάτι που θα κρατήσει ειδικά όταν αλλάζεις τόσο αραιά.
Άβαταρ μέλους
By spyros.s
#20069
The Ace έγραψε:
spyros.s έγραψε:
The Ace έγραψε:Έχει κανείς first-hand εμπειρία από Destiny ? Αξίζει να τα δώσω τα γκαφρά ?

Μάγκες, αν δεν έχετε παίξει Hunchback :s_wacko ή Saboteur :ninja: σε 14αρα μονόχρωμη (πράσινη, αν θυμάται κανείς) σε ZX 48K, δεν δικαιούστε να μιλάτε για retrίλα :lol:

Για να μην πω για RiverRaid και τον προπάτορα Pacman στο 2600 και με πείτε "παππού" :s_biggrin


έπαιζες με σπέκτρουμ σε πράσινη οθόνη ; Μήπως το έχεις μπερδέψει με amstrad cpc gaming που πράγματι παίζαμε σε πράσινη οθόνη (gt 65) ; Tα σπέκτρουμ τα βάζαμε όλοι σε κανονικές τηλεοράσης τότε στην εισοδο για κεραία! Επίσης το καλό το σαμποτερ ήταν το 2!
Τώρα για ρετρίλα άστο...εγώ έχω όλα τα σχετικά μηχανήματα ακόμα και μάλιστα λειτουργικά! :iconcool:


Επειδή τον πρώτο μου Spectrum τον πήρα με "δικά" μου λεφτά, δεν είχα για να αγοράσω το έγχρωμο, ενώ δεν μου "επιτρεπόταν" να το βάλω στο σαλόνι και στην έγχρωμη τηλεόραση, οπότε και είχα αγοράσει το τυπικό 14αρι μονόχρωμο που πούλαγαν τότε μαζί του. Δεν θυμάμαι μάρκα (δεν ήταν Sinclair), θυμάμαι χαρακτηριστικά το μπεζ εξωτερικό χρώμα και την πρασινίλα όταν άνοιγε. Βέβαια μετά από λίγη "πίεση" στον πατέρα μου -και με την λογική ότι δεν μπαίνει στο σαλόνι- κατάφερα να πάρω το έγχρωμο (επίσης τυποποιημένο μοντέλο) που έδιναν τότε μαζί, κάνοντας "ανταλλαγή" στο μαγαζί που το είχα αγοράσει, κάπου στη Κηφισιά....

Ευτυχώς από 464 δεν πέρασα, φίλος είχε τον 664 και για ένα -μικρό- φεγγάρι είχα 6128.

Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τίποτα από τα παλιά μου μηχανήματα (από Spectrum και QL μέχρι τον STFM, ή το 2600)....

μου κάνει εντύπωση που πλάσαραν τότε τον σπέκτρουμ με μόνιτορ...κάτι χάνταρεξ θυμάμαι υπήρχαν αλλά κανείς δεν τα έπαιρνε διότι με τόσα παραπάνω έφτανες να πάρεις c64 με καλούδια!
Το σπεκτρουμάκι το είχα πάρει εγώ το 1984 24 χιλιάδες με γραμμάτια (βοήθεια από τον πατέρα) και με προκαταβολή τα χρήματα από τα κάλαντα που μάζεψα με τον αδερφό μου...
-----

άσχετο έχει ασχοληθεί κανείς με δαύτο;

Meridian.New.World.
Άβαταρ μέλους
By panos2171
#20166
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#20323 Ξεθαψα SimCity 2013.... τελευταία φορά που είχα ακουμπήσει SimCity ήταν επί εποχής Amiga ....κόλλημα χθες, ξενύχτι....
Τώρα με το μπλόκο στα Directx11 θα ξανά ανακαλύψω τα "πραγματικά" παιχνίδια Μου φαίνεται....
Μαζί με το Rayman legend που παίζουν τα μικρά :-)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#20363 ε ρε μανία με το dx 11 :lol:

ορίστε βρε αδερφέ πάρε αυτή

http://www.skroutz.gr/s/4682070/Gigabyt ... C-3GD.html

η δική μου rebadged είναι και παίζει τα πάντα σε 1080p μια χαρά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#20416 έχει ξεκινήσει κανείς shadow of mordor? το hd texture pack σε 660ti έχει νόημα? τελειώνει ο ssd, γι αυτό ρωτάω
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#20425 Ναι εγώ το τελειώνω, το hd pack με 2GB vram καλύτερα να το αφήσεις, έτσι κι αλλιώς η διαφορά δεν είναι και τόσο σημαντική για τα 10GB
Άβαταρ μέλους
By Chris
#20426 Το τελειώνεις??? 5 μέρες έχει βγει!


< using some app
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#20427 Μου έτυχε αρκετός ελεύθερος χρόνος το πσκ και το έλιωσα..

Δυστυχώς εδώ που τα λέμε, αλλά δεν είχα κάτι καλύτερο να κάνω

Αύριο μεθαύριο θα το έχω βγάλει
Τελευταία επεξεργασία από QsisVTS και 06 Οκτ 2014, 00:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά
Άβαταρ μέλους
By Chris
#20429 Πάλι στην αναμονή δηλαδή? Άκυρος ο συναγερμός?


< using some app