Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#558582
Chris έγραψε:Παιχνιδαρα διαλεξες! Οτι καλυτερο εχω παιξει εδω και χρονια. Εγω πηρα το ps classic στα 55 ευρω, με το σκεπτικο να το πεθανω στο tweaking μεχρι να συνελθει, ή να το καταστρεψω τελειως :lol:


< >



Από το λίγο που έπαιξα φαίνεται πολύ καλό.
Τωρα ελπίζω να βγάλουν και ένα αντίστοιχα καλό με το Venom που είναι και ο αγαπημένος μου μιας και ήρθε πάλι στο προσκήνιο με την επιτυχία της ταινίας.

Το PS classic το θέλω και εγώ αλλά έχει πάει τόσο χάλια που περιμένω να πέσει και άλλο η τιμή του. :s_tongue
Άβαταρ μέλους
By Chris
#558587 Πολυ πιθανον να πεσει κι αλλο. Ηδη εχουν βρει τροπο να βελτιωνουν αποδοση και να φορτωνουν παιχνιδια απο στικακια/σκληρους.

Καποια στιγμη μετα απο μερικες ωρες spiderman ξαφνικα θα καταλαβεις υποσυνειδητα πως να κινεισαι σωστα με τους ιστους και θα ερθει η αποκαλυψη, θα γινει 10 φορες καλυτερο!

Edit το ξαναδιαβαζω και φαινεται σα να εγραψα πως θα πεσει κι αλλο επειδη το χακαραν. Λαθος διατυπωση, ανεξαρτητα τα 2. Βασικα, λογω χακαρισματος, ισως να μην πεσει τελικα...


< >
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#558599 Πόσο πιο σωστά? Ήδη κινούμαι γρήγορα και αέρινα μετά από 15 λεπτά gameplay! :s_tongue

Το χακαρισμα είχε βγει πριν κυκλοφορήσει στην αγορά πρακτικά!
Αν του είχαν βάλει το dualshock μέσα και δεν ήταν τσιπηδες θα το είχα πάρει ήδη.

mirage έγραψε:Εγώ τσίμπησα ένα Super Nintendo για να θυμηθώ τα, πολύ, παλιά.


Σε αυτό είχε γίνει προ-παραγγελία. :s_cool
Άβαταρ μέλους
By Chris
#558606 gameboy ποτε θα βγει???? Εχω φαει τα ματια μου με την οθονη του τωρινου!
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#558629 Για το Game Boy ίσως αξίζει να δεις σε διάφορα κινέζικα που κυκλοφορούν.

Αλλιώς 2DS με custom rom και παίζεις τα πάντα.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#558673
:metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#558678 αν πιάσουμε το πρόσφατο ιστορικό της bethesda κράτα πολύ μικρό καλάθι

φοβάμαι για τρελή μούφα

μόνο και μόνο που δεν έχουν κάνει κάτι για τα γραφικά τόσα χρόνια (και το gameplay βέβαια που είναι συνέπεια της αρχαιολογίας) περιμένω ελάχιστα πράγματα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#558684
NickTG έγραψε:Για το Game Boy ίσως αξίζει να δεις σε διάφορα κινέζικα που κυκλοφορούν.

Αλλιώς 2DS με custom rom και παίζεις τα πάντα.


Για δωσε κανα παραδειγμα κινεζιας. Ειχα 1-2 προτζεκτς στο νου μου που δηλωναν πως θα βγαλουν ρεπλικες αλλα εχουν ακυρωθει ολα και η nintendo ξυνεται.

Emulator εχω ηδη, θελω κατι που να παιρνει τα original cartridges που εχω.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#558690
Chris έγραψε:
Emulator εχω ηδη, θελω κατι που να παιρνει τα original cartridges που εχω.



Σε αυτή την περίπτωση αγοράζεις ένα Game Boy Advance SP.
Δεν νομίζω να υπάρχει περίπτωση να βγάλει επίσημα η Nintendo κάτι που να παίζει τα παλιά παιχνίδια.
Η λογική λέει πως αν το αποφασίσει απλά θα έχει μέσα κάποια παιχνίδια όπως τα άλλα που έχει βγάλει.
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#558727
QsisVTS έγραψε:αν πιάσουμε το πρόσφατο ιστορικό της bethesda κράτα πολύ μικρό καλάθι

φοβάμαι για τρελή μούφα

μόνο και μόνο που δεν έχουν κάνει κάτι για τα γραφικά τόσα χρόνια (και το gameplay βέβαια που είναι συνέπεια της αρχαιολογίας) περιμένω ελάχιστα πράγματα

mod ειναι
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#559842 Help!!!

Τόσο καιρό καλά είμασταν με το xbox , παίρναμε κάνα παιχνιδάκι και έπαιζε ο καθένας με το profile του.

Πήρα το far cry 5 για το PC
Ξεκινάω το Uplay client της Ubisoft, παίζω λίγο, πάει στο 10%
Κάνουν login τα παιδιά απ'το Windows profile τους, μπαίνουμε στο uplay.... Progress 10%..κλάμα...Δεν μπορούμε να το ξεκινήσουμε, να έχουμε το δικό μας...κτλ...

Wtf, δεν υπάρχει τρόπος να έχεις δύο savegames με διαφορετικό progress στο PC????
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#563395 Μιας και έρχεται και το 3 όπου να ναι! :s_tongue

Εγώ πάλι να προτείνω σε όποιον αρέσουν τα Metroidvania με κάποιες επιρροές από Dark Souls να δει το Hollow Knight.
Τεράστιο παιχνίδι, ωραίο art style σε πολύ καλή τιμή.

Επίσης μιας και τελείωσα και το Doom πρόσφατα, του 2016, προτείνεται και αυτό για όποιον θέλει ένα καλό, γρήγορο FPS που θυμίζει τα παλιά και για κάποιο λόγο δεν το έχει παίξει ακόμα.
Μου άρεσε τόσο που αν το βρω σε καλή τιμή θα το πάρω και στο Switch να το έχω φορητό!
Άβαταρ μέλους
By georgetz
#563405 Φέτος βγαίνει η συνέχεια του Doom , ως Doom Eternal , θα το έχεις φρέσκο



αν κάποιος θέλει γενικότερα καλό FPS με σοβαρή παραγωγή, story και καλοδουλεμένη μηχανή -> Wolfenstein I, II, prequel και φέτος και το sequel του ΙΙ