Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#367189 Τώρα είδα ότι το μόνο πράγμα της προκοπής που έχει η Ultimate είναι το steelbook.
Οπότε θα μπει στο πρόγραμμα η αγορά του απλού.
Αν και έρχεται και το Torment τέλος του μήνα και είναι δύσκολα τα πράγματα!
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#367195 ξέρεις ότι δεν είμαι πολύ του online gaming, όμως σε αυτό έχω ήδη φάει 100αδες ώρες

ειδικά στο horde το να παίζεις με φίλους σου και να οργανώνεις διάφορες στρατηγικές και να ανεβάζεις τα class σου έχει πολλή φάση, αλλά και το versus είναι πολύ καλό αφού το παιχνίδι θέλει τρελό skill

η ultimate έκδοση το μόνο ουσιαστικό χρήσιμο που δίνει είναι το season pass, τουτέστιν πρόσβαση κατά βούληση του χρήστη στις dlc πίστες εκτός των 10 αρχικών (θα βγαίνουν 2 το μήνα κάθε μήνα από τη κυκλοφορία του παιχνιδιού και για ένα χρόνο, δηλαδή τουλάχιστον 24 ) και πριν αυτές κυκλοφόρησουν στο γενικό κοινό (1 βδομάδα πριν, developer's week) αλλά και γενικά για δικά του private matches

τι γίνεται τώρα.. εφόσον έχεις φίλους που έχουν το season pass μπορούν αυτοί να σε βάλουν στο squad τους και να παίζεις κανονικά μαζί τους. μάλιστα στα developer's week παίρνεις κανονικά το διπλό xp που είναι το μέγιστο γαμάτο πράγμα των season pass holders και γενικά όποτε θες να παίξεις κάποια συγκεκριμένη πίστα μπορείς να μπεις μαζί τους και να επιλέξουν αυτοί την επιθυμητή αρκεί να είναι squad leaders. απλά σου λέω από τώρα ότι έχουμε πολλά τέτοια άτομα που ξέρουμε, οπότε αν θες να παίξεις απλά βλέπεις ποιος είναι online και παίζεις μαζί του

και συνεχώς βρίσκεις φίλους στο gears (μέσω xbox live) έχει πολύ μεγάλο community, ειδικά από τη στιγμή που κονσόλες/pc παίζουν μαζί :metalo:

επίσης αν κατέβεις να παίξεις random game μπορείς πάντα να πέσεις σε dlc πίστα, δεν σου αποκλείεται η πρόσβαση στις εξτρά πίστες, απλά με το season pass μπορείς εσύ να επιλέξεις πίστα όποτε γουστάρεις εκτός των 10 αρχικών τις οποίες μπορούν να επιλέξουν όλοι σε private games, αλλά αν γενικά δεν κατεβαίνεις με γαμάτο team δε σε νοιάζει το private match και αν κατέβεις με γαμάτο team οι περισσότεροι θα έχουν season pass έτσι κι αλλιώς κι εσύ απλά θα τους εκμεταλλευθείς :shifty:

επίσης οι server της ms είναι φοβεροί, δεν έχω ξαναπετύχει τόσο καλούς server. σπάνια εκνευρίζεσαι

για αυτό σου λέω πάρε την απλή έκδοση και έχω κόσμο να παίζουμε, ακόμα στο παιχνίδι γίνεται χαμός και προσθέτουν συνέχεια πράγματα για να κρατάνε το ενδιαφέρον, γιατί κάποιοι ήδη το έχουν κάψει υπερβολικά και δε θέλουν αυτά τα άτομα να χάσουν το ενδιαφέρον τους

υπάρχουν και κάτι καμμένοι που είναι μηχανές, όμως γενικά μόλις το πάρεις και αφού τελειώσεις το campaign σου πρέπει κι εσύ να καείς ώστε να ανεβάσεις τα class που σε ενδιαφέρουν για να μπορείς να τη παλεύεις σε insane δυσκολίας παιχνίδια

θα πρέπει να παίζουμε μερικά normal ή και casual παιχνίδια να ανέβεις

εγώ πάντως παίζοντας σχετικά λογικά (αφού δεν έχω όλο το χρόνο δικό μου και παίζω και άλλα πράγματα) έχω φτάσει 3 φορές level 100 από τη κυκλοφορία του παιχνιδιού τον Οκτώβριο και έχω 3 από τα 5 class σε μέγιστο επίπεδο

με τα μέχρι τώρα δεδομένα μπορείς να πας level 100 έως 10 φορές. κάποιοι το έχουν ήδη κάνει αυτό, αλλά εγώ θέλω το παιχνίδι να έχει ενδιαφέρον όλη τη χρονιά όχι να το "τερματίσω" άμεσα και να χάσω το ενδιαφέρον, γιατί έχει πράγματα να κάνεις

βέβαια πιστεύω ότι θα προσθέσουν κι άλλα να κάνεις σε επόμενα update. επιβεβαίωσαν ήδη ότι θα βάλουν και άλλo level στα class skills και ότι θα προσθέσουν και άλλο επίπεδο δυσκολίας (γιατί το insane το κάνοουμε χαλαρά πλέον). λογικά κάποια στιγμή θα επιτρέψουν και πάνω από τα 10 re-ups (το level 100 που λέγαμε), γιατί αν φτάσεις και το 10ο δεν κερδίζεις πολύ coin πλέον
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#369111 Λοιπόν το προχώρησα το campaign αρκετά μέσα στο ΣΚ , έπαιξα και ενα δυο horde.
Που σας βρισκω να μπω για κανα παιχνίδι; η παίζετε μόνο με high level κτλ όποτε δε λέει θα σας κατεβάζω τα stats .
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#369145 άμα είναι παίζουμε και σε μικρότερο επίπεδο δυσκολίας, η παρέα μετράει

κάνε με add στο Xbox ώς Qsisvts και αν είμαστε και οι δύο online κατεβαίνουμε μαζί σε squad και παίζουμε μετά με random άτομα

καθώς παίζεις θα ανεβαίνουν τα class που παίζεις και με το καιρό θα μπορείς να παίζεις και σε πιο δύσκολα επίπεδα δυσκολίας.

Εγώ μέχρι στιγμής παίζω soldier, scout και engineer. αυτά τα 3 class τα έχω maxed out και μπορώ να παίζω σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας, ανάλογα και την ομάδα.
Ίσως ανεβάζω και τον heavy τους επόμενους μήνες και δεν πρόκειται ποτέ να παίξω sniper

Γενικά να ξέρεις ότι τα πιο βασικά class είναι ο μηχανικός και ο scout. χωρίς αυτά τα 2 η ομάδα δεν πολυτραβάει. αν αυτοί οι δύο είναι καλοί η ομάδα μπορεί να πάει για τα όσα

έχεις και headset για team speak?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#369159 Τώρα μου ήρθε!
Θα θέλω και Gold για να παίξουμε έτσι δεν είναι?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#369162 Στη κονσόλα ναι, στο PC όχι

Για αυτό το πιο συμφέρον είναι να πάρεις τη ψηφιακή έκδοση που το αγοράζεις και για κονσόλα και για PC και παίζεις όπου θες (μπορείς να έχεις host account στη κονσόλα σου και να παίζει ταυτόχρονα και η κοπέλα σου, έτσι έχει κάνει φίλος και παίζει με τον κολλητό του ταυτόχρονα έχοντας αγοράσει μόνο μία φορά το παιχνίδι, για να αποφύγουν το split screen στο multi και να έχει ο καθένας δική του οθόνη)


Απλά είναι πολύ ακριβή και μόνο σε εκπτώσεις (Χριστούγεννα, black Friday..) μπορείς να το πάρεις στη σχετικά "λογική" τιμή των 45€ αλλιώς 70αρι

βέβαια το πιο φθηνό είναι να βρεις σε καλή στιγμή το δισκάκι και να πληρώσεις για συνδρομή σε κονσόλα, αλλά με δισκάκι αποκλείεται το θέμα pc. σε pc όσα παιχνίδια του xbox υπάρχουν τα παίζεις μόνο από ψηφιακή αγορά στο store :thumbsdown:

τεσπά πιασοκωλέ ή όχι μου έχει βγάλει πολλές ώρες οπότε ανά ώρα μου έχει βγει πιο φθηνό από άλλους τίτλους

και το online του δουλεύει σωστά, όχι ξεφτίλες τύπου for honor με p2p συνδέσεις :thumbsdown:
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#370932 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By g47
#371447 Επαιξα το Witcher καμια βδομαδα, χωρις να ακολουθω side stories. Πολυ ωραια γραφικα, ωραια ιστορια, διαλογοι κλπ, γενικα πολυ προσεγμενο.
Kαι σε ενα σημειο κολλαω γιατι πολυ απλα δεν εχω το level που χρειαζεται για να νικησω ενα τερατακι. Ενα 20λεπτο χτυπηματος τουχω αφαιρεσει 1/8 απτο lifebar και αυτο με κατεβασμα δυσκολιας στο επιπεδο νουμπας.
Για να ανεβω level πρεπει να κανω side stories τα οποια μου ειναι αδιαφορα, θελω απλα να ακολουθησω το σεναριο και να παιξω, οχι να κυνηγαω αρκουδες και να σωζω χωρικους.
Ισως το open world δεν ειναι για μενα γιατι αν ειναι ετσι ολα τοτε θελει υπομονη που δεν εχω. Ετσι ειναι αυτο το ειδος? :hmmm:

Επιαξα και το gta V....meh. :tomato:
Oι μισες λεξεις fuck και τα physics του τραγικα. :vava:


Μολις εβαλα και το battlefield 1 και επαιξα την εισαγωγη, σε 4κ ειναι :dizzy:
Μαλλον εκει θα συνεχισω.
Άβαταρ μέλους
By belgarion
#371458
g47 έγραψε:Επαιξα το Witcher καμια βδομαδα, χωρις να ακολουθω side stories. Πολυ ωραια γραφικα, ωραια ιστορια, διαλογοι κλπ, γενικα πολυ προσεγμενο.
Kαι σε ενα σημειο κολλαω γιατι πολυ απλα δεν εχω το level που χρειαζεται για να νικησω ενα τερατακι. Ενα 20λεπτο χτυπηματος τουχω αφαιρεσει 1/8 απτο lifebar και αυτο με κατεβασμα δυσκολιας στο επιπεδο νουμπας.
Για να ανεβω level πρεπει να κανω side stories τα οποια μου ειναι αδιαφορα, θελω απλα να ακολουθησω το σεναριο και να παιξω, οχι να κυνηγαω αρκουδες και να σωζω χωρικους.
Ισως το open world δεν ειναι για μενα γιατι αν ειναι ετσι ολα τοτε θελει υπομονη που δεν εχω. Ετσι ειναι αυτο το ειδος? :hmmm:

Επιαξα και το gta V....meh. :tomato:
Oι μισες λεξεις fuck και τα physics του τραγικα. :vava:


Μολις εβαλα και το battlefield 1 και επαιξα την εισαγωγη, σε 4κ ειναι :dizzy:
Μαλλον εκει θα συνεχισω.

Νομίζω ότι τα elder scrolls δεν είναι έτσι, οι αντίπαλοι ανεβαίνουν σε δυσκολία όσο δυναμώνει και ο χαρακτήρας σου.Βέβαια τόσο στο oblivion όσο και στο skyrim από ένα σημείο και μετά ο χαρακτήρας είναι πολύ πιο δυνατός από σχεδόν οτιδήποτε
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#371459 To GTA θέλουν και τα πιτσιρίκια να τους το πάρω για το open world τους αρέσει αυτό, αλλά εχει τόσο βρισίδι μέσα που δε γίνεται
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#371526
QsisVTS έγραψε:άμα είναι παίζουμε και σε μικρότερο επίπεδο δυσκολίας, η παρέα μετράει

κάνε με add στο Xbox ώς Qsisvts και αν είμαστε και οι δύο online κατεβαίνουμε μαζί σε squad και παίζουμε μετά με random άτομα

καθώς παίζεις θα ανεβαίνουν τα class που παίζεις και με το καιρό θα μπορείς να παίζεις και σε πιο δύσκολα επίπεδα δυσκολίας.

Εγώ μέχρι στιγμής παίζω soldier, scout και engineer. αυτά τα 3 class τα έχω maxed out και μπορώ να παίζω σε όλα τα επίπεδα δυσκολίας, ανάλογα και την ομάδα.
Ίσως ανεβάζω και τον heavy τους επόμενους μήνες και δεν πρόκειται ποτέ να παίξω sniper

Γενικά να ξέρεις ότι τα πιο βασικά class είναι ο μηχανικός και ο scout. χωρίς αυτά τα 2 η ομάδα δεν πολυτραβάει. αν αυτοί οι δύο είναι καλοί η ομάδα μπορεί να πάει για τα όσα

έχεις και headset για team speak?


Σε έκανα invite ,δες το
Ναι εχω το Kinect πάνω όποτε μιλάω καί ακούω

Αυτές οι κάρτες δεν εχω καταλάβει Χριστό τι κάνουνε , παίζω μόνο με soldier horde στο normal, είμαι λεβελ 10
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#371533 σε έκανα add

αυτές οι κάρτες σου δίνουν παραπάνω δυνάμεις και σε κάνουν πιο ικανό/χρήσιμο στη μάχη

ο στρατιώτης συγκεκριμένα έχει περισσότερη ζημιά με τα πολυβόλα, active reload boost που σε perfect active διπλασιάζει το damage σου πρακτικά στο μέγιστο επίπεδο, περισσότερα πυρομαχικά, περισσότερη ζημιά με grenades και φυσικά το hammer of dawn strike όπου σε υψηλό level κάνει καταστροφή

κάρτες είτε βρίσκεις ανοίγοντας πακέτα με τα λεφτά σου (ειδικά horde boosters) ή διαλύοντας άλλες και κάνοντας craft αυτές που σε ενδιαφέρουν

για level 2 θες 2 κάρτες, μετά θες 3 για lv 3, 5 για lv 4 και 10 για lv 5 που είναι το μέγιστο

το level της class σου σου επιτρέπει να χρησιμοποιείς περισσότερες κάρτες, αυτό είναι το νόημα

αν ψήνεσαι πάμε να παίξουμε όταν σε πετύχω online, θα κατέβω ως scout να σου πάρω τα μυαλά :lol: στο normal ειδικά μέχρι wave 30κάτι είμαι αθάνατος και μαζεύω άπειρο energy (έχω το x2 που έχει ο scout από τη μάνα του όταν μαζεύει μες στη μάχη και έχω και +75% deposit bonus)
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#371535
NickTG έγραψε:Εικόνα

το είδα λίγο το παιχνίδι σε κονσόλα σε πλαίσιο, οκ κλασικό zelda φαίνεται έστω και βελτιωμένο, αλλά τα γραφικά είναι αίσχος..
Άβαταρ μέλους
By fubar.gr
#371536
g47 έγραψε:Επαιξα το Witcher καμια βδομαδα, χωρις να ακολουθω side stories. Πολυ ωραια γραφικα, ωραια ιστορια, διαλογοι κλπ, γενικα πολυ προσεγμενο.
Kαι σε ενα σημειο κολλαω γιατι πολυ απλα δεν εχω το level που χρειαζεται για να νικησω ενα τερατακι. Ενα 20λεπτο χτυπηματος τουχω αφαιρεσει 1/8 απτο lifebar και αυτο με κατεβασμα δυσκολιας στο επιπεδο νουμπας.
Για να ανεβω level πρεπει να κανω side stories τα οποια μου ειναι αδιαφορα, θελω απλα να ακολουθησω το σεναριο και να παιξω, οχι να κυνηγαω αρκουδες και να σωζω χωρικους.
Ισως το open world δεν ειναι για μενα γιατι αν ειναι ετσι ολα τοτε θελει υπομονη που δεν εχω. Ετσι ειναι αυτο το ειδος? :hmmm:


Το grinding όπως λέγεται, δηλαδή να επαναλαμβάνεις κάποιες μάχες μόνο και μόνο για να ανέβεις XP είναι χαρακτήριστικό όλων των RPG που έχω παίξει και δέν έχει να κάνει με το αν είναι open world ή όχι.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#371538 να τονίσουμε βέβαια ότι το υπερτέλειο witcher που είναι ο,τι καλύτερο τα τελευταία χρόνια δεν έχει το βαρετό grinding που έχουν άλλα παιχνίδια, αλλά έχει άπειρα side quests και είναι ΤΟ ΜΟΝΟ παιχνίδι στην ιστορία του gaming που τα side είναι όντως ενδιαφέροντα :rtfm:

οπότε απλά κάνεις quests στο level σου (πάντα θα έχεις επιλογές να κάνεις κάτι στο lv σου ) και οι 100+ ώρες κυλάνε νεράκι

το να αγνοήσεις τα side δεν είναι επιλογή :rtfm: αν θες να χαρείς σωστά το παιχνίδι

το να κάνεις grinding στο witcher και να γίνεις OP χωρίς λόγο είναι επίσης καταστροφικό στην απόλαυση του παιχνιδιού, απλά θα βολτάρεις.. :thumbsdown:

απλά βρίσκε συνέχεια αποστολές και πάρτες μία μία με βάση το level σου :rtfm: ότι είναι πολύ πάνω από το Level σου το αποφεύγεις


και θα το πω άλλη μια φορά

ΣΤΟ WITCHER ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ SIDE, ΕΊΝΑΙ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΎ, ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΊΑ (ΠΑΡΑΔΌΞΩΣ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΕΩΣ ΤΩΡΑ)

συμπληρώνουν άλλωστε πολύ ωραία τη κεντρική ιστορία και σε βάζουν περισσότερο στον κόσμο του παιχνιδιού