Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#461389 Συνάδελφος στην δουλεια
Αγγελια

Πωλείται PS3 με 2 χειριστήρια και πολλά παιχνίδια 250€.



:lol: :lol:
Της εστειλα μαιλ...να δω ποσα παιχνιδια
Άβαταρ μέλους
By dimik
#462160 Η σύζυγος ζητάει Wii :slap: :slap: :slap:

και καθότι άσχετος από κονσόλες τί έχετε να πείτε-προτείνετε οι γνώστες; Αξίζει σαν αγορά; πρέπει να πάρω και χειριστήρια; υπάρχει περίπτωση να κολλήσουμε να παίζουμε μαζί ή σε καμια 20ρια μέρες θα το έχω χώσει βαθιά στην αποθήκη;

edit: της κόλλησε στο μυαλό να παίζει παιχνίδια με ασύρματα χειριστήρια όπως στο Wii, υπάρχει άλλη κονσόλα με τέτοιου είδους παιχνίδια και χειρισμό;
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#462164 wii bowling φοβερο!! αλλα προσοχη στα ατυχηματα



Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#462315
dimik έγραψε:Η σύζυγος ζητάει Wii :slap: :slap: :slap:

και καθότι άσχετος από κονσόλες τί έχετε να πείτε-προτείνετε οι γνώστες; Αξίζει σαν αγορά; πρέπει να πάρω και χειριστήρια; υπάρχει περίπτωση να κολλήσουμε να παίζουμε μαζί ή σε καμια 20ρια μέρες θα το έχω χώσει βαθιά στην αποθήκη;

edit: της κόλλησε στο μυαλό να παίζει παιχνίδια με ασύρματα χειριστήρια όπως στο Wii, υπάρχει άλλη κονσόλα με τέτοιου είδους παιχνίδια και χειρισμό;

το wii είναι 10ετιας, πού να το βρεις κιόλας

έλα μην είναι τσίπης πάρτης ένα switch :rtfm:
Άβαταρ μέλους
By dimik
#462326 Για PS4 move έβλεπα :s_dunno

Η αντιπρόταση μου ήταν τουμπανάκι gaming pc με VR :inlove: αλλά θα ζαλίζεται λέει :lol:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#462329 ποιο ps move? ανύπαρκτα πράγματα

πάρε switch λέμε, εγώ θέλω να πείσω την αδερφή μου αυτή την εποχή να πάρει switch να παίξω τα ζελντα μου και τα μάριο μου τζάμπα

γενικά για γυναίκα είναι η καλύτερη επιλογή η nintendo και το switch που παίζει και τηλεόραση και φορητά και έχει motion controls και σχετικά παιχνίδια και είναι φρέσκο και είναι στα πάνω του (και δεν έχει γραφικά που σε τυφλώνουν πλέον σε αντίθεση με το switch) είναι η αγορά που πρέπει να κάνεις
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#462357
dimik έγραψε:Η σύζυγος ζητάει Wii :slap: :slap: :slap:

και καθότι άσχετος από κονσόλες τί έχετε να πείτε-προτείνετε οι γνώστες; Αξίζει σαν αγορά; πρέπει να πάρω και χειριστήρια; υπάρχει περίπτωση να κολλήσουμε να παίζουμε μαζί ή σε καμια 20ρια μέρες θα το έχω χώσει βαθιά στην αποθήκη;

edit: της κόλλησε στο μυαλό να παίζει παιχνίδια με ασύρματα χειριστήρια όπως στο Wii, υπάρχει άλλη κονσόλα με τέτοιου είδους παιχνίδια και χειρισμό;



Πως της ήρθε το Wii?
Πάντως αν μιλάμε για παιχνίδια στυλ Wii Sports προτείνω ένα Wii U που παίζει όλα τα παιχνίδια του Wii και προφανώς όλα τα δικά του.

Γενικά και του Switch τα χειριστήριο έχουν αντίστοιχες δυνατότητες αλλά δεν έχει ακόμα τουλάχιστον παιχνίδια στο στυλ αυτό.
Άβαταρ μέλους
By dimik
#462361 Mε το πως της ήρθε απορώ κι εγώ. Μάλλον κάπου είδε τα Wii Sports
Άβαταρ μέλους
By cabala10
#463184
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#464274 Τερματισα το Gt Sport.
Δεν μου πηρε πολυ. Μολις 20 μερες!
Ερωτηση. Για Multiplayer πρεπει να τα σταξουμε για Playstation Network ε?
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#464289 για Online ps plus υποχρεωτικά :thumbsdown:

και το κακό είναι ότι τώρα έχει πάει στα 60

είχαν βάλει έκπτωση black friday στα 45 και πάλι όμως δεν ήταν καλή περίπτωση αν αναλογιστεί κανείς ότι η προηγούμενη τιμή ήταν 50 χωρίς έκπτωση

εγώ έχω με 35αρι από έκπτωση που είχαν κάνει το καλοκαίρι και ίσως άξιζε να πάρω για 2 χρόνια γιατί δεν ξέρω αν θα πετύχω τόσο χαμηλή τιμή

(βέβαια εκτός από ετήσιες συνδρομές υπάρχουν και με λιγότερους μήνες)


EDIT

πάλι 45 για λίγες μέρες..

https://store.playstation.com/en-gr/pro ... SUBS12MDIS
Άβαταρ μέλους
By Focusman91
#464292
QsisVTS έγραψε:για Online ps plus υποχρεωτικά :thumbsdown:

και το κακό είναι ότι τώρα έχει πάει στα 60

είχαν βάλει έκπτωση black friday στα 45 και πάλι όμως δεν ήταν καλή περίπτωση αν αναλογιστεί κανείς ότι η προηγούμενη τιμή ήταν 50 χωρίς έκπτωση

εγώ έχω με 35αρι από έκπτωση που είχαν κάνει το καλοκαίρι και ίσως άξιζε να πάρω για 2 χρόνια γιατί δεν ξέρω αν θα πετύχω τόσο χαμηλή τιμή

(βέβαια εκτός από ετήσιες συνδρομές υπάρχουν και με λιγότερους μήνες)


Πριν λιγο ειδα στον υπολογιστη, 25 € για 3 μηνες.
Δηλαδη ή θα πληρωσω τον Ε.Φ.Κ.Α. Οκτωβρη ή θα παιξουμε multiplayer! :lol: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#464300 άμα είναι να δώσεις 25 δώσε 45 για χρόνο..

κοίτα οριακά μπορείς να βγάλεις τα λεφτά σου από τα 2 παιχνίδια που δίνουν κάθε μήνα

πολύ συχνά βέβαια δίνουν πίπες αλλά δίνουν και αξιόλογα παιχνιδάκια καμιά φορά

οπότε από τα 24 που θα πάρεις μες στον χρόνο μπορεί τα 6-8 να είναι αξιόλογα..

και πάλι οριακά σε αυτά τα χρήματα

επίσης με plus έχεις cloud saves και τη δυνατότητα να κατεβάζεις update ή και ψηφιακά παιχνίδια γενικά όταν η κονσόλα είναι σε sleep


με λίγα λόγια η κονσόλα είναι ανάπηρη χωρίς συνδρομή :thumbsdown: με το Online βέβαια να είναι το πιο σημαντικό..
αυτός είναι ο βασικός λόγος, τα υπόλοιπα είναι για να γλυκάνουν το χάπι


ΕΠΙΣΗΣ.. ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ στη σόνυ να τους δίνεις συνδρομή και οι ταχύτητες των server τους να είναι για τα σκουπίδια

steam και ms δίνουν πιάνω φουλ την 50αρα (και δεν πληρώνω και τίποτα γιατί παίζω από pc) , στο psn χθες κατέβαζα με 25αρι :rant: και έχω τσεκάρει και το ζήτημα του ιντερνετ στη κονσόλα γενικά με speedtest από τον browser της, μια χαρά πιάνω ταχύτητες εκτός αν πρόκειται για τους server της sony