Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#18797 Φρίκη ηλικίας!

Βασικά θυμήθηκα όλα αυτά που έπαιζα και συνειδητοποίησα ότι από τα δικά μου δε δουλεύει τπτ, και είναι και τελευταία ευκαιρία να τα βρω σε φυσιολογικές τιμές, ειδικά το gameboy σε μερικά χρόνια θα το πουλάνε όσο θέλουν. Πήρα και καινούριο έπιπλο για την tv και τι καλύτερο για να το γεμίσεις?
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#18812
Chris έγραψε:Δε με ενδιέφερε η ποικιλία έτσι κι αλλιώς, μόνο αυτά τα συγκεκριμένα παιχνίδια, άντε και τα crash. Τέλοσπάντων, από την ώρα εκείνου του ποστ πρόλαβα και πήρα gameboy+ps1 με 60 ευρώ και τα 2, μια χαρά δεν είναι? Μένει το ps2 τώρα καi το marioland :lol:



Μια χαρά είναι η τιμή.
Δεν είναι θέμα ποικιλίας.
Απλά θα έδινες όσα δεν ήθελες και θα σου έβγαινε τελικά φθηνότερο. :s_biggrin
Πάντως για PS1 και GameBoy προτείνω σπασμένο PSP.
Επίσης να θυμάσαι πως σε καινούρια τηλεόραση όλα αυτά φαίνονται άθλια!
Άβαταρ μέλους
By Chris
#18816 γ@μησέ τα στη 42ara το gt1, αίσχος! καλύτερα στο emulator και σε μικρό παραθυράκι σε μια άκρη του desktop :lol:

αλλιώς αγγελία "ζητείται 14άρα crt tv, δίνω όσο όσο"
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#18821 Για αυτό προτείνω PSP.
Ειδικά τα παιχνίδια του PS1 φαίνονται καλύτερα και σαν να φτιάχτηκαν για αυτό.

Πάντως αν έχεις χώρο αξίζει να πάρεις μια μεταχειρισμένη flat CRT.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#18823
NickTG έγραψε:Πάντως αν έχεις χώρο αξίζει να πάρεις μια μεταχειρισμένη flat CRT.


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#18826 Εικόνα

:metalo: :metalo:
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#18902 Ποπο ps1..Τι επανασταση..Παιζαμε v rally θυμαμαι ατελειωτες ωρες διπλο..Και το f1..απλα δεν υπηρχε!!!

Ωραιες εποχες!!Μεγαλωνουμε γμτ :(
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#18905 ωραίο αυτό το shadow of mordor.... Δηλαδή πολύ ωραίο... αλλά... directx11 :-(

Πρόταση για μια φτηνή directx11 κάρτα pci που να παίζει? Δεν λέμε για foul spec έτσι και αλλιώς

Αν και δεν ξέρω αν έχει νόημα πλέον, ίσως πρέπει να αποφασίσω για ένα νέο μηχάνημα
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#18934 Έχει κανείς first-hand εμπειρία από Destiny ? Αξίζει να τα δώσω τα γκαφρά ?

Μάγκες, αν δεν έχετε παίξει Hunchback :s_wacko ή Saboteur :ninja: σε 14αρα μονόχρωμη (πράσινη, αν θυμάται κανείς) σε ZX 48K, δεν δικαιούστε να μιλάτε για retrίλα :lol:

Για να μην πω για RiverRaid και τον προπάτορα Pacman στο 2600 και με πείτε "παππού" :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By spyros.s
#19005
The Ace έγραψε:Έχει κανείς first-hand εμπειρία από Destiny ? Αξίζει να τα δώσω τα γκαφρά ?

Μάγκες, αν δεν έχετε παίξει Hunchback :s_wacko ή Saboteur :ninja: σε 14αρα μονόχρωμη (πράσινη, αν θυμάται κανείς) σε ZX 48K, δεν δικαιούστε να μιλάτε για retrίλα :lol:

Για να μην πω για RiverRaid και τον προπάτορα Pacman στο 2600 και με πείτε "παππού" :s_biggrin

έπαιζες με σπέκτρουμ σε πράσινη οθόνη ; Μήπως το έχεις μπερδέψει με amstrad cpc gaming που πράγματι παίζαμε σε πράσινη οθόνη (gt 65) ; Tα σπέκτρουμ τα βάζαμε όλοι σε κανονικές τηλεοράσης τότε στην εισοδο για κεραία! Επίσης το καλό το σαμποτερ ήταν το 2!
Τώρα για ρετρίλα άστο...εγώ έχω όλα τα σχετικά μηχανήματα ακόμα και μάλιστα λειτουργικά! :iconcool:
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#19056
KiloMeater έγραψε:ωραίο αυτό το shadow of mordor.... Δηλαδή πολύ ωραίο... αλλά... directx11 :-(

Πρόταση για μια φτηνή directx11 κάρτα pci που να παίζει? Δεν λέμε για foul spec έτσι και αλλιώς

Αν και δεν ξέρω αν έχει νόημα πλέον, ίσως πρέπει να αποφασίσω για ένα νέο μηχάνημα

Από το να δώσεις 170-200€ δώσε 300-340 να πάρεις μια gtx 970 να σε πάει για κάποια χρόνια με αξιοπρέπεια
Άβαταρ μέλους
By The Ace
#19061
spyros.s έγραψε:
The Ace έγραψε:Έχει κανείς first-hand εμπειρία από Destiny ? Αξίζει να τα δώσω τα γκαφρά ?

Μάγκες, αν δεν έχετε παίξει Hunchback :s_wacko ή Saboteur :ninja: σε 14αρα μονόχρωμη (πράσινη, αν θυμάται κανείς) σε ZX 48K, δεν δικαιούστε να μιλάτε για retrίλα :lol:

Για να μην πω για RiverRaid και τον προπάτορα Pacman στο 2600 και με πείτε "παππού" :s_biggrin


έπαιζες με σπέκτρουμ σε πράσινη οθόνη ; Μήπως το έχεις μπερδέψει με amstrad cpc gaming που πράγματι παίζαμε σε πράσινη οθόνη (gt 65) ; Tα σπέκτρουμ τα βάζαμε όλοι σε κανονικές τηλεοράσης τότε στην εισοδο για κεραία! Επίσης το καλό το σαμποτερ ήταν το 2!
Τώρα για ρετρίλα άστο...εγώ έχω όλα τα σχετικά μηχανήματα ακόμα και μάλιστα λειτουργικά! :iconcool:


Επειδή τον πρώτο μου Spectrum τον πήρα με "δικά" μου λεφτά, δεν είχα για να αγοράσω το έγχρωμο, ενώ δεν μου "επιτρεπόταν" να το βάλω στο σαλόνι και στην έγχρωμη τηλεόραση, οπότε και είχα αγοράσει το τυπικό 14αρι μονόχρωμο που πούλαγαν τότε μαζί του. Δεν θυμάμαι μάρκα (δεν ήταν Sinclair), θυμάμαι χαρακτηριστικά το μπεζ εξωτερικό χρώμα και την πρασινίλα όταν άνοιγε. Βέβαια μετά από λίγη "πίεση" στον πατέρα μου -και με την λογική ότι δεν μπαίνει στο σαλόνι- κατάφερα να πάρω το έγχρωμο (επίσης τυποποιημένο μοντέλο) που έδιναν τότε μαζί, κάνοντας "ανταλλαγή" στο μαγαζί που το είχα αγοράσει, κάπου στη Κηφισιά....

Ευτυχώς από 464 δεν πέρασα, φίλος είχε τον 664 και για ένα -μικρό- φεγγάρι είχα 6128.

Δυστυχώς δεν έχω κρατήσει τίποτα από τα παλιά μου μηχανήματα (από Spectrum και QL μέχρι τον STFM, ή το 2600)....
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#19112
QsisVTS έγραψε:
KiloMeater έγραψε:ωραίο αυτό το shadow of mordor.... Δηλαδή πολύ ωραίο... αλλά... directx11 :-(

Πρόταση για μια φτηνή directx11 κάρτα pci που να παίζει? Δεν λέμε για foul spec έτσι και αλλιώς

Αν και δεν ξέρω αν έχει νόημα πλέον, ίσως πρέπει να αποφασίσω για ένα νέο μηχάνημα

Από το να δώσεις 170-200€ δώσε 300-340 να πάρεις μια gtx 970 να σε πάει για κάποια χρόνια με αξιοπρέπεια

Καλά να δώσω400 μόνο και μόνο για να παίξω μερικά παιχνίδια που απαιτούν directx11 είναι ο ορισμός του waste of money, σε ένα μηχάνημα που όλα τα άλλα τα κάνει χαρά.
Αν θέλει 200 το low end , τ"αφήνω όπως είναι, και παίρνω κάνα καινούργιο pc όταν φτάσει στο απροχωρητο, και κρατάω αυτό για δεύτερο, δίκτυο με τα παιδιά κτλ.

Πριν χρόνια είχα πάρει την τωρινή κάρτα με ~200αρι και έραβε (ακόμα παίζει αξιοπρεπώς ότι βγαίνει που δεν απαιτεί directX11), και τώρα παίρνεις το low end...

Ευχαριστώ πάντως, με έβαλε στο τον κόπο να κοιτάξω μπας και πάρω τίποτα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#19124 Ποια είναι η τωρινή κάρτα?
Και με 200Ε κάνεις τη δουλειά σου.
Απλά με αυτή που σου λέει ο Qsis θα παίζεις ότι υπάρχει τώρα σε max και θα την αλλάξεις πάλι σε 5-6 χρόνια.