Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#797983 Πώς λειτουργεί το επίδομα θέρμανσης; 1η φορά φέτος έκανα. Η αίτηση έχει γίνει αποδεκτή. Ανεβάζω κάπου τις αποδείξεις κοινοχρήστων στο τέλος της σεζόν ή δίνουν στάνταρ ποσό κι όσο κάψεις;
Άβαταρ μέλους
By Corto Maltese
#797988 Ατομικό έχεις ή κοινόχρηστο; Αν έχεις ατομικό ανεβάζεις προφανώς εσύ. Αν είναι κεντρική θα πρέπει να σου βγάζει στην αίτηση το όνομα και το ΑΦΜ του διαχειριστή. Αυτό σημαίνει ότι η πολυκατοικία είναι δηλωμένη και δεν κάνεις τίποτα. Αν δεν το βγάζει πας και τον πιάνεις να κάνει μια διαδικασία ώστε να μπει η πολυκατοικία στο σύστημα να βγούνε τα διαμερίσματα και τα χιλιοστά και μετά βάζει αυτός τις αποδείξεις.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#797989
George_Prix έγραψε:Θα γκωσουμε επιδοματα παλι :lol:


Είναι η εποχή τους, βγαίνουν από το καβούκι τους λίγους μήνες πριν τις εκλογές πάντα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#797990 Αυτόνομη θέρμανση, όχι ατομική. Ο διαχειριστής έχει κάνει την προσθήκη διαμερισμάτων, όμως αν δεν κάψει εκείνος ή αν κάψει λιγότερο τι αποδείξεις θα βάλει; Φαντάζομαι του καθενός ξεχωριστά.
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#799726 Μου μπήκε πληρωμή επιδόματος πετρελαίου θέρμανσης. Μπροστά στα δίνουν; Δεν έπρεπε να τα δίνουν στο τέλος της σεζόν μαζεύοντας αποδείξεις για το τι έχεις κάψει;
Άβαταρ μέλους
By edmond
#799773 Τα δίνουν όλα μπροστά. Με την απόδειξη που έχει κόψει ο πετρελαιάς στο όνομά σου, ενημερώνεται αυτόματα το σύστημα. Απλά θέλει ένα μίνιμουμ αριθμό λίτρων για όλη τη σεζόν, νομίζω για μια τυπική οικογένεια είναι γύρω στα 200lt.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#799774
edmond έγραψε:Τα δίνουν όλα μπροστά..

στην 1η δοση πληρωμης που εγινε,εγω πηρα ακριβως το ιδιο ποσο που ειχε παρει περσυ.
Σε εποεμενη δοση θα γινει η εκκαθαριση για τα υοπολοιπα.