Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By EDDIE_147
#648893 Καλά μόλις διάβασα το άγχος αποκατάστασης στα 29 ένιωσα έτσι
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#648897
EDDIE_147 έγραψε:Καλά μόλις διάβασα το άγχος αποκατάστασης στα 29 ένιωσα έτσι
Εικόνα


Η αλήθεια είναι πως και εμένα πιο πολύ αυτό το σημείο μου έμεινε! :ninja:

Και εγώ στα 33 σκέφτομαι πως αν προλάβω παιδί πριν τα 40 θα είναι καλά! :svivhaha:
Άβαταρ μέλους
By Chris
#648900
GTS έγραψε:Σε ποιο χωριο ειναι καλυτερα απο την Θεσσαλονικη;


δεν το ειπα γενικα, συγκεκριμενα ο φοκουσμαν εγραψε 2-3 φορες ποσο ωραια περνουσε στο χωριο του που πηγαινε σολο, που εκανε μεγαλη αντιθεση με την κατασταση που περιγραφει οταν ειναι με την :inlove:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#648903 Πάντως η κοπέλα μια χαρά κάνει σχέδια για τον εαυτό της μόνο . Εξωτερικό και μετά δικαστικός, σε άλλη πόλη πιθανόν.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#648906
mousatos έγραψε:Πάντως η κοπέλα μια χαρά κάνει σχέδια για τον εαυτό της μόνο . Εξωτερικό και μετά δικαστικός, σε άλλη πόλη πιθανόν.


σωστο!
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648907 Και καλά κάνει γιατι και ο focusman ειναι λιγο μαμουχαλος αμα του φαίνεται μεγαλο βήμα να μετακομίσει Νέο Κόσμο. Δεν εχω βεβαια καταλάβει γιατί πρέπει η μετακόμιση να είναι στο Νέο Κόσμο. Επίσης δεν έχω καταλάβει την φαση με τις σόλο διακοπές στο χωριό αλλα τεσπα.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#648909
mirage έγραψε:Δεν εχω βεβαια καταλάβει γιατί πρέπει η μετακόμιση να είναι στο Νέο Κόσμο.


Σωγαμπρος αν καταλαβα καλα.


< >
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648910 Ε βέβαια και κάνει. Όταν τα λέει ο Busso, με το δικό του τρόπο, λέει ο drdinos ότι λέμε πράγματα που δεν έχουμε καταφέρει οι ίδιοι... :lol:
Πουλάκι μου... :s_whiteflag

Έτσι αθώα μου πλάσματα. Πιστέψτε τις γυναίκες και θα πάτε μπροστά...

Η κοπέλα κάνει μια χαρά τη ζωή της και έχει και στο βρακί της, με τον τρόπο που εκείνη θέλει, το Γιώργο.
Έτσι "δουλεύουν" οι γυναίκες. Λίγο, λίγο, σιγά, σιγά. Και μπαίνεις άλλος άνθρωπος στη σχέση και βγαίνεις μεταλλαγμένος μετά.
Και φυσικά ο Γιώργος πρέπει να γκομενίσει παράλληλα. Να δει και διαπιστώσει ο ίδιος με ποιον τρόπο περνάει καλά. Με ποια περνάει καλύτερα και το κυριότερο είναι να ανακτήσει επιπλέον πόντους αυτοπεποίθησης.
Και φυσικά αυτά να τα κάνει τώρα. Πριν μπει κουλούρα ή προτού σκάσει το κουτσούβελο. Αυτά εννοείται ότι τα κάνεις τώρα.

Γιώργο άνοιξε τα ματάκια σου. Άσε τα "εγώ δεν είμαι τέτοιος και δεν τα κάνω αυτά". Θα το μετανιώσεις πολύ άσχημα...


Τέλος θα ρωτήσω κάτι. Σεξουαλική ζωή έχετε; Γίνεται κάτι τουλάχιστον 1-2 φορές την εβδομάδα;
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648911 Αν ξεπεράσεις το trigger του "δεν το έχουν καταφέρει οι ίδιοι" θα δεις ότι έχω δίκιο.

Σε χαλάει δηλαδή ότι η "γυναίκα" θέλει να σε αλλάξει σιγά σιγά (πιο σεξιστικό πεθαίνεις) αλλά δεν σε χαλάει ότι θέλεις να αποκόψεις την κοπέλα από την οικογένειά της ή να την αλλάξεις εσύ από το πώς έχει συνηθίσει να λειτουργεί. Αυτό δεν είναι αλλαγή, όοοοχι, μόνο οι "γυναίκες" το κάνουν αυτό. :lol:

Κανείς δεν είπε ο focusman να μην ζήσει τη ζωή γκομενίζοντας αν είναι αυτό που θέλει, αλλά αυτό απέχει από το να γκομενίζει παράλληλα. Σε αυτήν την περίπτωση δεν χρειάζεται μια σταθερή σχέση την οποία ο σύντροφος την βλέπει σοβαρά. Ή τέλος πάντων, αν το έχουν ξεκαθαρίσει ότι έτσι λειτουργούν κι οι δύο κι είναι οκ με αυτό, κανένα πρόβλημα.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648914
drdino έγραψε:Αν ξεπεράσεις το trigger του "δεν το έχουν καταφέρει οι ίδιοι" θα δεις ότι έχω δίκιο.

Σε χαλάει δηλαδή ότι η "γυναίκα" θέλει να σε αλλάξει σιγά σιγά (πιο σεξιστικό πεθαίνεις) αλλά δεν σε χαλάει ότι θέλεις να αποκόψεις την κοπέλα από την οικογένειά της ή να την αλλάξεις εσύ από το πώς έχει συνηθίσει να λειτουργεί. Αυτό δεν είναι αλλαγή, όοοοχι, μόνο οι "γυναίκες" το κάνουν αυτό. :lol:

Κανείς δεν είπε ο focusman να μην ζήσει τη ζωή γκομενίζοντας αν είναι αυτό που θέλει, αλλά αυτό απέχει από το να γκομενίζει παράλληλα. Σε αυτήν την περίπτωση δεν χρειάζεται μια σταθερή σχέση την οποία ο σύντροφος την βλέπει σοβαρά. Ή τέλος πάντων, αν το έχουν ξεκαθαρίσει ότι έτσι λειτουργούν κι οι δύο κι είναι οκ με αυτό, κανένα πρόβλημα.


Καλά βασικά κανένα τρίγκερ.

Η γυναίκα όντως θέλει να σε αλλάξει. Σχεδόν κάθε γυναίκα το θέλει αυτό. Γιατί σου κάνει εντύπωση;.

Βασικά ο Γιώργος και ο κάθε Γιώργος, δεν θέλει να αποκόψει καμία κοπέλα/γυναίκα από την οικογένειά της. Εγώ είμαι σίγουρος ότι θα την ήθελε και αρωγό για τη συνέχεια στη ζωή τους. Αλλά όχι με αυτόν τον τρόπο. Και είμαι επίσης σίγουρος ότι δεν του φταίει η οικογένεια της κοπέλας καθαυτή αλλά του φταίει το ότι η κοπέλα του δεν βάζει όρια μεταξύ των δύο και της οικογένειας. Με λίγα λόγια, ο Γιώργος δεν λαμβάνει περισσότερο δόσιμο της ίδιας προς αυτόν και του βγαίνει ένα συναίσθημα δήθεν εσωτερικού ανταγωνισμού μεταξύ των ίδιων και των γονέων της πράγμα το οποίο είναι πλασματικό. Η ίδια το έχει δημιουργήσει αυτό και αυτό είναι που δεν έχει καταλάβει ο ίδιος ο Γιώργος.
Έγραψα λακωνικά σε μήνυμα πιο πριν. Η ίδια ξέρει καλά τι θέλει και το πετυχαίνει. Αργά; σιγά σιγά; το πετυχαίνει όμως.
Ο Γιώργος είναι που δεν ξέρει γιατί τον έχει βραχυκυκλώσει η όλη κατάσταση και δεν μπορεί να δει καθαρά.
Με λίγα λόγια, τον έχει στο τσεπάκι της. Είναι καιρός να αλλάξουν οι ρόλοι και να πάρει αυτός το πάνω χέρι.
Ξέρεις πως παίρνεις το πάνω χέρι σε μια γυναίκα; Με τη ζήλεια.
Κανόνες 3500 ετών περίπου.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#648916 Πάνω χέρι/κάτω χέρι σε σχέση δύο ανθρώπων: δεν σχολιάζω άλλο καθώς διαφωνώ ολοκληρωτικά με τέτοια θεώρηση. :)
Άβαταρ μέλους
By JBT
#648917 Η μόνη διαφορά άντρα/γυναίκα στο θέμα γάμου είναι μια:

Η γυναίκα ελπίζει να αλλάξει ο άντρας μετά τον γάμο ενώ ο άντρας ελπίζει να μην αλλάξει η γυναίκα μετά τον γάμο

Deal with it
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#648919
drdino έγραψε:Πάνω χέρι/κάτω χέρι σε σχέση δύο ανθρώπων: δεν σχολιάζω άλλο καθώς διαφωνώ ολοκληρωτικά με τέτοια θεώρηση. :)


Κολλάς σε λέξεις και χάνεις το νόημα.
Δηλαδή διαφωνείς ότι ο Γιώργος εμμέσως χειραγωγείται από την κοπέλα;
Δεν βλέπεις ότι ο τρόπος που σκέφτεται, αυτό δείχνει;
Δεν περνάει καλά, δεν είναι ερωτευμένος, λέει πως την αγαπά αλλά μοιάζει κάτι περισσότερο με μια συνήθεια, μια ρουτίνα και ενώ όλα αυτά είναι αλήθεια, φοβάται να χωρίσει.
Άβαταρ μέλους
By mirage
#648924 Δεν ξερω ποιος χειραγωγεί ποιόν βεβαια, η κοπέλα που του λεει τα πλάνα της ή ο Γιώργος που ειναι σε φάση δεν γουστάρω την φαση αλλα μένω εδώ γιατι δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω.
Στο μεταξύ κι ο Γιώργος εχει το πλάνο του, παρόμοιο με την όλη στάση ζωής του, να τσιμπήσει το συμβολαιογραφειο της μάνας που είναι σίγουρα λεφτά και ολα καλα, να μην μετακομίσει κλπ.