Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Asimov
g8777 έγραψε:Ποια υβρις :s_omg και ποια ξεφτιλα; :dizzy:

Ασιμωφ τί λεει αυτος εδω;; :vava:
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω καταλάβει :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#856489 Ο τύπος είχε ΤΟ μοναδικό κομμάτι και επειδή μάλλον είπε να το παίξει τζόβενος, άρχισε να κυνηγάει πιτσιρίκες. Το αποτέλεσμα το βλέπουμε.
Όταν έχεις όμορφη, έξυπνη, δυναμική κλπ γυναίκα και όμορφη οικογένεια, οφείλεις να μην είσαι αχάριστος, γιατί μετά γίνεσαι κλόουν.
Οι επιλογές του πρώην ζευγαριού, το κάνουν σαφέστατο ποιος είχε το υψηλό επίπεδο και ποιος όχι.

Αυτό προς γνώσιν και συμμόρφωση. Δεν έχω κάτι με τις πιτσιρίκες εννοείται, και στην τελική, ας κάνει ο καθένας ό,τι γουστάρει (και ο Βίνσεντ μαζί).
Άβαταρ μέλους
By dimik
Anonymous Founder έγραψε:Ο τύπος είχε ΤΟ μοναδικό κομμάτι και επειδή μάλλον είπε να το παίξει τζόβενος, άρχισε να κυνηγάει πιτσιρίκες. Το αποτέλεσμα το βλέπουμε.
Όταν έχεις όμορφη, έξυπνη, δυναμική κλπ γυναίκα και όμορφη οικογένεια, οφείλεις να μην είσαι αχάριστος, γιατί μετά γίνεσαι κλόουν.
Οι επιλογές του πρώην ζευγαριού, το κάνουν σαφέστατο ποιος είχε το υψηλό επίπεδο και ποιος όχι.

Αυτό προς γνώσιν και συμμόρφωση. Δεν έχω κάτι με τις πιτσιρίκες εννοείται, και στην τελική, ας κάνει ο καθένας ό,τι γουστάρει (και ο Βίνσεντ μαζί).

ΤΟ μοναδικό κομμάτι παραωριμασε και δεν είναι παρμεζανα.

Εξάλλου μάλλον ήθελαν διαφορετικά πράγματα, αυτός ελεύθερες σχέσεις, ψήσιμο του ψαριού και από τις 2 πλευρές, αλλαξοκωλιες και γενικά τέτοιου είδους ζωή η Μόνικα οικογένεια και τα συναφή.

Από το να είναι μια δυστυχισμένη οικογένεια καλύτερα διαζύγιο, έτσι δεν λέει η πολιτική ορθότητα;

< >
Άβαταρ μέλους
By g8777
Anonymous Founder έγραψε:Ο τύπος είχε ΤΟ μοναδικό κομμάτι και επειδή μάλλον είπε να το παίξει τζόβενος, άρχισε να κυνηγάει πιτσιρίκες. Το αποτέλεσμα το βλέπουμε.

O τυπος το ειχε, το ετρωγε :shifty: καθε ημερα, σιγα σιγα το απομυθοποιησε και στο τελος το σιχαθηκε ( και το αντιστροφο).

Εσυ επειδη δεν το ειχες ποτε, αδυνατεις να κατανοησεις πως ηταν δυνατον να ειναι τοσο ανοητος.

Απλο.

Τωρα βεβαια ο Κασελ μετα την Μονικα επνιξε τον πονο του με κατι χαμηλοκωλες :shifty: , ας προσεχε :(
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#856505 Τι να σου πω, εσύ ξέρεις καλύτερα. Εγώ είμαι αρκετά παραδοσιακός σε τέτοια πράγματα, δεν επιτρέπω σε εαυτόν και αλλήλους να σιχαθούν την επιλογή που κάνουμε για την υπόλοιπη ζωή μας. Δεν μιλάμε εδώ για μια γκόμενα, είμαι βέβαιος πως θα είχε 10άδες πριν επιλέξει να παντρευτεί και να κάνει παιδιά. Ε, το πρώτο που πρέπει να σεβαστείς, είναι αυτό.
Παράδειγμα, αν δεν μου καθόταν η Μόνικα, δεν θα πήγαινα στην πρώτη πρόθυμη, θα κοιτούσα να το κουβεντιάσω λίγο πρώτα μαζί της.

Τον εν λόγω, τον έχω κόψει για μεγάλο λακαμά και οι πράξεις του προς το παρόν, δεν μου δίνουν άδικο.
Ξαναλέω, κεφάλια δεν παίρνουμε, ο καθένας κάνει ό,τι γουστάρει. Αλλά μπορούμε να σχολιάζουμε τις επιλογές τους νομίζω ελεύθερα.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#856507 Ναι, αυτο επισημαινω.

Επειδη δεν σκεφτεσαι σαν Κασσελ δεν θα εχεις ποτε την Μπελουτσι. :iconcool:

Κασσελ και Μπελουτσι δεν θα χειριστουν ποτε , μα ποτε την σχεση με το ετερον ημισυ οπως το χειριζεσαι εσυ και εγω.

Και για αυτο μια Μπελουτσι δεν θα αντεχε μαζι μας πανω απο μια μερα.

Ασιμωφ. Πληττω. :x
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#856510 Δεν θα έχω την Μπελούτσι για 1000άδες λόγους, ένας από αυτούς είναι πως δεν σκέφτομαι σαν τον Κασέλ. Από την άλλη, η επόμενη επιλογή της, δεν φαίνεται να έχει πολλή σχέση με τον Κασέλ, δείχνει (και επιμένω σ'αυτό γιατί κανείς δεν γνωρίζει) αρκετά διαφορετική σε ότι αφορά τα κριτήρια επιλογής.

Γενικώς πάντως, την Μπελούτσι ελάχιστοι θα μπορούσαν να την έχουν, ούτως ή άλλως, δεν έχω κάποιο ψυχολογικό μ'αυτό.

Ούτε μ'ενδιαφέρει κιόλας να πω, θα με ενδιέφερε περισσότερο αν ήμουν αγάμητος ή έστω αν ήμουν με καμία χάλια.
Ή ακόμη και με μία χάλια να ήμουν, να είχα έστω κάπου, κάποτε, ένα ωραίο γκομενάκι, με ακόρεστη δίψα για σεξ, θα ήταν κι αυτό μια παρηγοριά σε δύσκολες μέρες (και νύχτες).

Επειδή τίποτε από τα παραπάνω δεν συμβαίνει ευτυχώς, κοιμάμαι ήσυχος τα βράδια, και σαν αφήσω αυτόν τον μάταιο κόσμο, θα είμαι εντάξει με τον εαυτό μου (σ'αυτό το θέμα τουλάχιστον).
:s_roses
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#856512 Πως μπορείς να ξέρεις τι σχέση είχαν όσο ήταν παντρεμένοι ο Κασέλ με τη Μπελουτσι;
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#856514 ΧαιΦαι ελα στα συγκαλα σου :adminpower:

Φαγαμε τη μιση ζωη μας για να μην κανουμε τα λαθη των προγονων μας και να δεχτουμε τη διαφορετικοτητα του καθενος. Αλλος γουσταρει να πηγαινει με αντρες... Αλλος γουσταρει να πηγαινει με χοντρες... Αλλος γουσταρει να πηγαινει με χαζες... Αλλος υποστηριζει Λουη... Και καλα ξηγιουνται ολοι τους :s_yes

Και ερχεσαι στο 2024 να μας ανατρεψεις τα μονα σωστα πραγματα που μαθαμε απο παιδακια? Οτι οποια και να εχει διπλα του ενας αντρας αργα ή γρηγορα θα προτιμαει μια αλλη? Οτι οσο γερναει ο αντρας, τοσο περισσοτερο γουσταρει τις πιτσιρικες? :hmmm:

Τι να πω ρε συ... Ή εχεις βρει την τελειοτερη γυναικα του κοζμου ή εισαι εντελως ανωμαλος :s_dunno
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
Asimov έγραψε:Πως μπορείς να ξέρεις τι σχέση είχαν όσο ήταν παντρεμένοι ο Κασέλ με τη Μπελουτσι;

https://www.tvguide.com/news/monica-bel ... t-1069646/
Για να μείνουν 14 χρόνια μαζί, φαντάζομαι δεν έτρωγε κάθε βράδυ παντόφλα ο Βενσάν. :s_dunno
14 χρόνια και 2 παιδιά, είναι αρκετά σημαντικά πειστήρια πως δεν τα πήγαιναν άσχημα, στην αρχή τουλάχιστον.
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#856520 Ο Κασελ θελει πιτσιρικες πλεον θες γιατι γερναει θες γιατι εχει πολλη αυξημενη λιμπιντο και κανει αναλογες επιλογες

Η Μονικα απο την αλλη με τον Μπαρτον θελει ωριμοτητα, εχει περασει και κλιμακτηριο οποτε η δικη της λιμπιντο μπορει να ειναι μειωμενη.

Γιατι ο ενας κανει λαθος ενω ο αλλος οχι; Γιατι δεν μπορουν να κανουν αυτο που θελουν και οι δυο για οσο θελουν; Ποιος μπορει να μπει στα παπουτσια του αλλου και να δει απο την μερια του πως φαινονται τα πραγματα;
Στην τελικη μιλαμε για καλλιτεχνες με αλλη οπτικη, αλλη σταση ζωης, αλλες εμπειριες.

Για εμενα δεν υπαρχει λαθος και σωστο απο την στιγμη που ειναι αυτοι καλα με τις επιλογες τους
Άβαταρ μέλους
By Asimov
Anonymous Founder έγραψε:
Asimov έγραψε:Πως μπορείς να ξέρεις τι σχέση είχαν όσο ήταν παντρεμένοι ο Κασέλ με τη Μπελουτσι;

https://www.tvguide.com/news/monica-bel ... t-1069646/
Για να μείνουν 14 χρόνια μαζί, φαντάζομαι δεν έτρωγε κάθε βράδυ παντόφλα ο Βενσάν. :s_dunno
14 χρόνια και 2 παιδιά, είναι αρκετά σημαντικά πειστήρια πως δεν τα πήγαιναν άσχημα, στην αρχή τουλάχιστον.
Τι λες μωρέ :lol:

ΑΠΕΙΡΟΙ, δισεκατομμύρια μη σου πω, έχουν και 10 και 20 και 40 χρόνια σχέση και 2 και 3 και 4 παιδιά και είναι σκατα μεταξύ τους
Τι συζητάμε τώρα

Όσο για το τι σχέση είχαν, μονο το παντόφλα υπάρχει;
Ήσουν στο κρεβάτι τους και ξέρεις;