Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#526500 Το 'χει φάει η μαρμάγκα το θέμα εδώ, δεν το βλέπει κανείς. Μήπως να γυρίσει στις Αμηχανίες; Ας είναι να καθαριστεί ό,τι χρειάζεται, ποιόν ενδιαφέρει άλλωστε; :s_dunno

Αυτή είναι μια καλή πρόταση νομίζω, θα επιστρέψει στις Α-μηχανίες.[mod]
Άβαταρ μέλους
By g8777
#531771 Γυναίκες Μιλούν Επιτέλους Ελεύθερα για το Μισογυνικό Ταμπού της Περιόδου

Εικόνα


Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#531773 καλά αυτή η τύπισσα του προχωράμε είναι τέλεια, είμαι μεγάλος φαν της :yahoo:

τις προάλλες πάντως που μπαίνω σε ένα φαρμακείο της κυπαρισσίας και ζητάω βροντοφωνάζοντας "ένα nurofen, αυτό που είναι για περίοδο" , γύρισαν όλοι και με κοίταξαν παράξενα :hmmm:

πατριαρχία καλά τα λέει :rtfm: :x
Άβαταρ μέλους
By drdino
#531774 Στην πραγματικότητά δεν υπάρχει παυσίπονο ειδικό για περίοδο σε γενικές γραμμές, ίσως γι'αυτό σε κοίταξαν περίεργα, είναι σαν το makeup γάμου.
Άβαταρ μέλους
By g8777
#531775 Είναι μέχρι να αλλάξει σερβιέτα η διπλανή στη δουλειά χωρίς να πάει στην τουαλέτα Κιουση. ΚΑΙ ΤΑ ΛΈΜΕ. :s_empathy
Άβαταρ μέλους
By g8777
#531777
drdino έγραψε:Στην πραγματικότητά δεν υπάρχει παυσίπονο ειδικό για περίοδο σε γενικές γραμμές, ίσως γι'αυτό σε κοίταξαν περίεργα, είναι σαν το makeup γάμου.



Μπορεί το Υπόθετο Κάνναβης να Ανακουφίσει τις Γυναίκες από τους Πόνους της Περιόδου;

ΝΑ μην ΠΟΝΑΣ :s_roses
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#531782
drdino έγραψε:Στην πραγματικότητά δεν υπάρχει παυσίπονο ειδικό για περίοδο σε γενικές γραμμές, ίσως γι'αυτό σε κοίταξαν περίεργα, είναι σαν το makeup γάμου.

άκουσε ντίνε.. όταν λέει η γυναίκα ότι κάνει περισσότερη δουλειά, δεν είμαι εγώ αυτός που θα διαφωνήσω :rant:

θα τσακιστώ και θα της το φέρω

"αυτό με το ροζ κουτί" είπε η φαρμακοποιός στον άντρα φαρμακοποιό, φαινόταν ότι ξέρει :rtfm:

g8777 έγραψε:
drdino έγραψε:Στην πραγματικότητά δεν υπάρχει παυσίπονο ειδικό για περίοδο σε γενικές γραμμές, ίσως γι'αυτό σε κοίταξαν περίεργα, είναι σαν το makeup γάμου.



Μπορεί το Υπόθετο Κάνναβης να Ανακουφίσει τις Γυναίκες από τους Πόνους της Περιόδου;

ΝΑ μην ΠΟΝΑΣ :s_roses

ναι όλη αυτή η συνομοταξία εννοείται ότι προωθεί την κάνναβη σαν το νέο υπερφάρμακο που θεραπεύει τα πάντα, ούτε η φραπελιά τέτοιο θαύμα

εδώ μέχρι και καρκίνο μου έχουν πει ότι έχει θεραπεύσει υπόθετο κάνναβης (όχι ανακουφίσει, εξαφανίσει :rtfm: )

προκειμένου να μοιράζεται η φούντα ελεύθερα θα ακούσουμε πολλά :roll:

g8777 έγραψε:Είναι μέχρι να αλλάξει σερβιέτα η διπλανή στη δουλειά χωρίς να πάει στην τουαλέτα Κιουση. ΚΑΙ ΤΑ ΛΈΜΕ. :s_empathy

:vava: μοιράζομαι μπάνιο με γυναίκες :vava:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#531784
QsisVTS έγραψε:καλά αυτή η τύπισσα του προχωράμε είναι τέλεια, είμαι μεγάλος φαν της :yahoo:

τις προάλλες πάντως που μπαίνω σε ένα φαρμακείο της κυπαρισσίας και ζητάω βροντοφωνάζοντας "ένα nurofen, αυτό που είναι για περίοδο" , γύρισαν όλοι και με κοίταξαν παράξενα :hmmm:

πατριαρχία καλά τα λέει :rtfm: :x



Σε αντίστοιχο φαρμακείο του Φιλωτίου Νάξου ζήτησα nurofen περιόδου γιατί είχα τρομερό πονοκέφαλο και με ενημέρωσε η ευγενέστατη δεσποινίδα ότι πληθώρα αρσενικών το αναζητούν όντας πιο δραστικό. Αναγκάστηκε δε η εταιρεία να βγάλει τη λεζάντα "για πόνους περιόδου" :lol:
Άβαταρ μέλους
By stavrosg
#531785 Συγκεκριμένα η εταιρεία αναγκάστηκε να βγάλει την ένδειξη "για πόνους περιόδου" γιατί ήταν τρικ μάρκετινγκ: χωρίς να έχει διαφορά από το "απλό", το πουλούσαν σε διπλάσια τιμή

< >
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#531786
stavrosg έγραψε:Συγκεκριμένα η εταιρεία αναγκάστηκε να βγάλει την ένδειξη "για πόνους περιόδου" γιατί ήταν τρικ μάρκετινγκ: χωρίς να έχει διαφορά από το "απλό", το πουλούσαν σε διπλάσια τιμή

< >



Στην Ελλάδα δεν ισχύει αυτό που λες
Άβαταρ μέλους
By Geo f1
#531787 Qsis μετα τη γεννα θα στρωσει. Ετσι εγινε με την κουτσουνα. Που υπεφερε και της εκανα ένεση στο κωλο την 1η μερα καθε περιοδου.

.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#531795
red_monster έγραψε:
stavrosg έγραψε:Συγκεκριμένα η εταιρεία αναγκάστηκε να βγάλει την ένδειξη "για πόνους περιόδου" γιατί ήταν τρικ μάρκετινγκ: χωρίς να έχει διαφορά από το "απλό", το πουλούσαν σε διπλάσια τιμή

< >



Στην Ελλάδα δεν ισχύει αυτό που λες

Δεν γνωρίζω τι ισχύει στην Ελλάδα, στην Αυστραλία πάντως το σκάνδαλο ήταν τεράστιο:
https://www.bbc.com/news/world-australia-38337217

Στην ουσία η εταιρεία πουλούσε το ίδιο ακριβώς πράγμα σε διαφορετικές τιμές. Όλα τα "διαφορετικά" Nurofen είχαν την ίδια ακριβώς ποσότητα της ίδιας ακριβώς δραστικής ουσίας και τίποτε άλλο.
Άβαταρ μέλους
By saxon_747
#531796
Geo f1 έγραψε:Qsis μετα τη γεννα θα στρωσει. Ετσι εγινε με την κουτσουνα. Που υπεφερε και της εκανα ένεση στο κωλο την 1η μερα καθε περιοδου.

.


Μπα. Όχι οτι δεν μπορεί να συμβεί, αλλά δε συμβαίνει 100%