Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By mirage
#776715 Αν ειναι δυνατόν cabala μου. Αν ειναι δυνατόν. [Τίτλοι τέλους ρετιρέ]
Άβαταρ μέλους
By markvag
#776727
cabala10 έγραψε:καλο το αστειο αλλα τουλαχιστον αλλοι δεν βιαζονται να βγαλουν σοπιες
Εικόνα

αν ειναι δυνατον δυο εκρηξεις να κατεστρεφαν την μιση βαση και τοσα αεροσκαφη και η πολη ειναι ακριβως διπλα να μην ειχε ουτε καν ενα σπασμενο τζαμι


E, και, αν το καταλαβαίνω καλά, με καταστροφές σε σημεία που είναι μακρυά το ένα από το άλλο, ψιλο-αποκλείεται το ενδεχόμενο ατυχήματος, εκτός αν συνέβησαν πολλά ίδια ατυχήματα ταυτόχρονα σε πολλά και άσχετα μεταξύ τους σημεία... :lol:

Σαν να λέμε ότι αυτοκτόνησε με 32 μαχαιριές στην πλάτη. :lol:
Άβαταρ μέλους
By bebes
#777428 Γυρίζοντας απο road trip στην κεντρική Ευρώπη, εντύπωση* μου έκανε οτι συναντούσα πολλά αυτοκίνητα με Ουκρανικές πινακίδες σε Πολωνία, Τσεχία, Ουγγαρία και Σλοβακία.
* γιατί ήταν ολα απο πολυτελείας εως υπερπολυτελείας. Συνήθως κάτι θηριώδη SUV, αλλά και κάποια ακριβά στέισον ή μπερλίνες.
Ουτε ενα κάτω των 60-70000€

Εχω την εντύπωση οτι ολοι οι πλούσιοι της Ουκρανίας την κοπάνησαν και μένει να σκοτώνεται η φτωχολογιά...
Άβαταρ μέλους
By Serf
#777429 Κι εμείς συναντήσαμε μερικά με ουκρανικές, αλλά σε κάποια επέβαιναν μόνο μαμά με παιδιά, των οποίων επιτρέπεται η έξοδος από την χώρα.

Προφανώς, ισχύει ότι οι (πολύ) πλούσιοι βρίσκουν τρόπους να παρακάμψουν την απαγόρευση εξόδου!!
Άβαταρ μέλους
By REALZEUS
#777434 Τα αυτοκίνητα πολυτελείας με ουκρανικές πινακίδες που κυκλοφορούν στην Θεσσαλονίκη δεν μπορείτε να τα φανταστείτε...

Για την Wagner δεν μου κάηκε καρφάκι πάντως. Οι μισθοφόροι είναι ότι πιο απαίσιο έχει βγάλει η ιστορία του πολέμου.
Άβαταρ μέλους
By drdino
#777435 Και Χαλκιδική χαμός, πρώτο και δεύτερο πόδι γεμάτα από Cayenne, X*, Q8 με UA πινακίδες.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#777449 Από τις πρώτες 10 μέρες του πολέμου βλέπω θηριώδη σουβ.
Το πρώτο το είχα δει στην Αίγινα.
Άβαταρ μέλους
By bebes
#777457 Αρα βιάστηκαν να τα βγάλουν έξω μην τους τα επιτάξει ο Ζελένσκι και κυκλοφορούν με πολυβόλο στην οροφή...
Άβαταρ μέλους
By Chris
#777478
dimviii έγραψε:Από τις πρώτες 10 μέρες του πολέμου βλέπω θηριώδη σουβ.
Το πρώτο το είχα δει στην Αίγινα.


Ειχαν ερθει διαφοροι τυποι ουκρανου οταν ξεκινησε η εισβολη, πχ γυρω στα 300 γυναικοπαιδα φιλοξενουμενα που εψαχναν και δουλειες του ποδαριου μαλιστα, αλλα και οικονενειες με καλα αυτοκινητα, οι οποιες εμεναν σε ξενοδοχεια πληρωμενα απο αλλους (ποιους?)
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#777480 Αντε να μη με κανετε να πω το προστυχο "αστειο" που σκεφτηκα οταν ξεκινησε ο πολεμος και φαω κανενα μπαν. Οσο και να με ζοριζετε, δε θα το πω :lipsealed: