Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#346798 36 και σε αθλητικό κορμί.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#346802 94/1.75 και αθλητικό κορμί όπως καταλαβαίνεις δεν πάνε μαζί. Πάρα ταύτα αυτά φοράω και τα πόδια μου είναι γεμάτα, ειδικά γάμπες είναι τούμπανο απ' τη μπάλα. Στη μέση θέλω απαραίτητα ζώνη με τα 34αρια.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#346813 Κάθε κορμί είναι διαφορετικό. Εγώ που είμαι κορμάρα (3 χρόνια αισίως έχω να πατήσω σε γυμναστήριο, ας όψεται ο αυχένας και οι πόνοι που έχω, αν και τώρα πήρα την μεγάλη απόφαση, και θα αρχίσω τρέξιμο αρχικά και βλέπουμε...), είμαι 1.78 και παντελόνι φοράω W30/L32 , αν και μου είναι λίγο μπόλικο στην μέση (το κανονικό μου νούμερο είναι W29. Αυτά, στα 75 κιλά περίπου (ένα πάνω, ένα κάτω).
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#346815 34/34 1,82 78-80 κιλα
Άβαταρ μέλους
By Dodger
#346824 dimvii ζηλεύω, είμαστε ίδιο ύψος αλλά είμαι +10kg :lol:

W36 L32 κανονική γραμμή το Levis 504
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#346826
Deleted User 1 έγραψε:
dimviii έγραψε:34/34 1,82 78-80 κιλα

Προφανως το φορας φαρδυ.

<+


ε ναι τι τσιτα θα το φοραω να φουσκωνει μπροστα? :shifty:
τωρα που κοιταξα ένα άλλο τζιν φοραω και 32W/34L
Άβαταρ μέλους
By dimitrisB
#346827 W33/L32 1,73 και 74 κιλά. Στόχος μετά τις γιορτές και μέχρι το Πάσχα, η σταθεροποιηση στα 70-71 κιλά max. Βέβαια, κάθε που χειμωνιάζει, 2-3 κιλά τα τσιμπάω ... :oops:

btw, δε βρίσκω W32 που μου κάνει άψογα, γιατί απ' το W31 ότι έψαχνα πηγαινε στο W33, το οποίο ακόμα και στα 74 κιλά, μου "περισσεύει" 2εκ. στη μέση .
Δεν υπάρχει ή δεν βρίσκω και .... χάνω κάτι? :hmmm:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#346831 Για να γυρίσουμε λίγο στο θέμα του γκεάκου, γιατί σας βλέπω λίαν συντόμως να μετράτε μεγέθη σε άλλα σημεία των παντελονιώνε σας, φίλε γκεάκο, η ταπεινή μου γνώμη είναι ότι έχεις θέμα έλλειψης άσκησης όπως λέει και ο σφιχτοδάσκαλος κοβαθε και ο σφιχτομαθητής εδδιε. Είναι φανερό ότι είσαι αρκετά παραπάνω από τα κιλά που έπρεπε να είσαι, γιατί δεν είναι ομοιόμορφα κατανεμημένα, αλλά συσσωρευμένα στην κοιλιά. Τα πόδια σου πχ. φαίνονται περίπου κανονικά.

Γενικά είναι μπούσουλας ότι χρειάζεται συνδυασμός καλής (ή έστω όχι ρδελομπού) διατροφής και σωματικής άσκησης. Η καθιστική ζωή, συνεπικουρούμενη από τους ανώμαλους στη δουλειά σου που προσφέρουν τόσο γαμάτο κυλικείο θα σε χαντακώνει επ'άπειρον. Μην απελπίζεσαι πάντως. Ζήτα από τον κοβαθε να σε στρώσει, να σε βαράει κι ας κλαίς, βάλε και κάποιους μικρούς στόχους για κατέβεις σε εκατοστά περιφέρειας (ΟΧΙ σε κιλά, τα κιλά σε παραπλανούν πολλές φορές) και βελτίωσε την υγεία σου.
Άβαταρ μέλους
By edmond
#346842 Σε γενικά πλαίσια υπάρχουν 2 βασικές παράμετροι για να κινηθεί κάποιος.
Η μία είναι να λιώσει οτι θεωρεί οτι περρισεύει και η άλλη είναι να σφίξει αυτό που θα απομείνει.
Στην πρώτη, σιγουράκια είναι το τρεξιματάκι, ακόμα και περπάτημα έντονο όμως οχι τύπου βιτρίνας αλλά και το ποδήλατο, γυμναστηρίου ή και πραγματικό.
Για την δεύτερη ας μιλήσουν ειδικότεροι.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#346862 Καλα τωρα Geof1..... ειδα τη φωτο σου και εξεπλαγην.
Ετσι οπως φαινεσαι εκει καταρχην δεν εχεις σχεση με καποιον χοντρο αντρα. Σωσιβιο εχεις και κοιλιτσα προφανως απο ανθρακουχα η μπυρες. Με καλο φαγητο παντα. Οποτε θες και να λιωσεις και να σφιξεις. Ξεκινα περπατημα με τα τελευταια 100 μετρα γρηγορο βαδην στην πρωτη βδομαδα. Βαλε handsfree και ξεκινα. Απο την τριτη βδομαδα αυξανεις τον ρυθμο σου σιγα σιγα και την αποσταση η τα τελευταια μετρα σε γρηγορο.τεμπο. Θα σε τραβαει το προκοιλακι σου κατω αλλα εσυ θα το κρατας με μισος εκει....... Για μενα αν κανεις μονο 2χλμ καθε μερα γρηγορο περπατημα και μετα απο ζεσταματακι χαλαρο σε ενα μηνα θα εχεις σημαντικη βελτιωση. Θα δυναμωσουν και τα ποδια σου φυσικα χωρις.βαρη .Σιγα σιγα. Υποψην οτι στην αρχη θα νιωσεις και κοπωση και μπορει ισως να σου πεσει και η πιεση εφοσον εισαι νηστικος. Σταματας τον γρηγορο ρυθμο και απλα περπατας χαλαρα. Εισπνοες εκπνοες κτλ . Η αγυμνασια τα χει αυτα.
Παντως δεν εισαι ετσι οπως μας τα λες. Εισαι πολυ καλυτερα. Εχεις μελλον φιλε.
Άβαταρ μέλους
By kyr80
#346867
Deleted User 1 έγραψε:94/1.75 και αθλητικό κορμί όπως καταλαβαίνεις δεν πάνε μαζί. Πάρα ταύτα αυτά φοράω και τα πόδια μου είναι γεμάτα, ειδικά γάμπες είναι τούμπανο απ' τη μπάλα. Στη μέση θέλω απαραίτητα ζώνη με τα 34αρια.

Μια χαρά πάνε. Έχω αρκετούς παλιούς συναθλητές στα 95 κιλά με κορμοστασιά.
Αντίθετα ο γκεο, είναι το ανάποδο. Αγύμναστος με αρκετά κιλά. Οι φωτογραφίες με ρούχα, δε λένε κάτι. Κάτι μου λέει ότι είναι μονοκόμματος.

Τέσπα, δυσκολεύομαι να πιστέψω το 34 σε αυτά τα κιλά. Που να χρειάζεσαι και ζώνη. Είμαι ελάχιστα πιο ψηλός και 7-8 κιλά λιγότερο πλέον.
34 φοράω μόνο σε timberland(που έχουν φαρδιά νούμερα).

Deleted User 1 έγραψε:
dimviii έγραψε:34/34 1,82 78-80 κιλα

Προφανως το φορας φαρδυ.

<+

Μισό κεφάλι σε ύψος και 15 κιλά κάτω. Και θα φοράτε ίδιο νούμερο; Μιλάμε για 2-3 νούμερα διαφορά(30 με 34 ή 36 π.χ)
Άβαταρ μέλους
By Pitt
#346869
F&G έγραψε: ... Σωσιβιο εχεις και κοιλιτσα προφανως απο ανθρακουχα η μπυρες. Με καλο φαγητο παντα.


Διάνα έπεσες! :s_laughat

Geo f1 έγραψε:Εγω ερωτευτηκα τα φουντουνια παλι. Αλλα τα τρωω με μια ιδιαιτεροτητα.
Τα ανοιγω και τα τρωω μετα απο 4-5 μερες που εχουν πανιασει.
Καλα τωρα θα τα κοψω μαχαιρι


Μια χαρά είναι ο Gkeakos. Αφήστε τον ήσυχο γιατί μόνο άγχος του προσφέρετε και αναγκάζεται και πέφτει είτε στο φαγητό, είτε στις αγορές.
Αν είναι έτσι έτσι το σκαρί του και να τα χάσει θα τα ξαναβάλει σύντομα, εκτός αν μια ζωή κάνει δίαιτα.
Άβαταρ μέλους
ByDeleted user 1
#346881
kyr80 έγραψε:
Deleted User 1 έγραψε:94/1.75 και αθλητικό κορμί όπως καταλαβαίνεις δεν πάνε μαζί. Πάρα ταύτα αυτά φοράω και τα πόδια μου είναι γεμάτα, ειδικά γάμπες είναι τούμπανο απ' τη μπάλα. Στη μέση θέλω απαραίτητα ζώνη με τα 34αρια.

Μια χαρά πάνε. Έχω αρκετούς παλιούς συναθλητές στα 95 κιλά με κορμοστασιά.
Αντίθετα ο γκεο, είναι το ανάποδο. Αγύμναστος με αρκετά κιλά. Οι φωτογραφίες με ρούχα, δε λένε κάτι. Κάτι μου λέει ότι είναι μονοκόμματος.

Τέσπα, δυσκολεύομαι να πιστέψω το 34 σε αυτά τα κιλά. Που να χρειάζεσαι και ζώνη. Είμαι ελάχιστα πιο ψηλός και 7-8 κιλά λιγότερο πλέον.
34 φοράω μόνο σε timberland(που έχουν φαρδιά νούμερα).

Deleted User 1 έγραψε:
dimviii έγραψε:34/34 1,82 78-80 κιλα

Προφανως το φορας φαρδυ.

<+

Μισό κεφάλι σε ύψος και 15 κιλά κάτω. Και θα φοράτε ίδιο νούμερο; Μιλάμε για 2-3 νούμερα διαφορά(30 με 34 ή 36 π.χ)

Ωχουουου μυστηριος εισαι...λες και εχει τιποτα γκομενες το φορουμ και το παιζω ιστορια μη με πουνε χοντρο. Ο από πάνω προφανώς και τα φοράει φαρδιά, παλιομοδίτικα αλλιώς η διαφορά δεν εξηγείται.

ΕικόναΕικόνα

Νταξει τωρα?

<+