Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By Dimitris_P
#454406
QsisVTS έγραψε:στο μαντρί στη γλυφάδα, τέρμα βουνό επάνω

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ttica.html


Ωραίο φαίνεται! Φαντάζομαι και τα υπόλοιπα θα είναι καλά, αληθινές πατάτες, κοντοσούβλια κλπ. Από τιμές νορμαλ;
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#454408 κοντοσούβλια και κοκορέτσια δεν βγάζουν καθημερινές :(

ναι οι τιμές είναι οκ, όχι και ευκαιρία αλλά όχι και υπερβολικά τσιμπημένες από όσο είδα τον κατάλογο (αν και ακόμα δεν ξέρω πόσο πήγε σε αυτόν που γιόρταζε το μαλλί :whistlink: )

τα κρέατα πάντως ποιοτικά μου φάνηκαν και σωστά ψημένα και οι πατάτες δεν είναι προκάτ, έχω φάει και καλύτερες αλλά τουλάχιστον ήταν κανονικές

τα ορεκτικά κάποια καλά, κάποια άλλα απλά αποδεκτά
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#454416
QsisVTS έγραψε:στο μαντρί στη γλυφάδα, τέρμα βουνό επάνω

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ttica.html



Ήμουν σίγουρος ότι πήγες εκεί, από τη στιγμή που έγραψες για γκομενάκι που σας γούσταρε που μασαμπουκώνατε.
Άβαταρ μέλους
By QsisVTS
#454421
Giuseppe Busso έγραψε:
Ήμουν σίγουρος ότι πήγες εκεί, από τη στιγμή που έγραψες για γκομενάκι που σας γούσταρε που μασαμπουκώνατε.

όχι αυτό έγινε σε νησί το καλοκαίρι εκεί δεν είδα κανένα γκομενάκι

Elias έγραψε:Τον εκτορα μποτρινι τι τον εχεις;

0/10 , προσπάθησε καλύτερα
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#454425 Στο μαντρί έχω φάει, σε γενικές γραμμές θυμάμαι ευχαριστημένοι μείναμε, για τιμές δεν γνωρίζω καθότι ούτε εγώ πλήρωσα όταν πήγα.

Αυτό που με δίκασε ήταν το πήγαινε-έλα από Θρακομακεδόνες, ειδικά μετά το μασαμπούκι, άντε γύρνα. :lol:
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#454434
Giuseppe Busso έγραψε:
QsisVTS έγραψε:στο μαντρί στη γλυφάδα, τέρμα βουνό επάνω

https://www.tripadvisor.com.gr/Restaura ... ttica.html



Ήμουν σίγουρος ότι πήγες εκεί, από τη στιγμή που έγραψες για γκομενάκι που σας γούσταρε που μασαμπουκώνατε.


Νομίζω το έχει συνφάνταρος μου. Ελπίζω να μην του μοιάζει η αδερφή του :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#454441 Μια τυπική ελληνική ταβέρνα είναι το Μαντρί, δεν βλέπω το λόγο να κουβαληθείς εκεί πάνω, το φαγητό είναι απλά αποδεκτό και τίποτε παραπάνω. Δεν ξέρω τι του βρίσκει ο κόσμος και έγινε διάσημο. :s_dunno
Για να μην πω πως πρέπει να είναι και εντελώς αυθαίρετο...
:ninja:
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#454442 Όντως.
Εμείς απέχουμε 5 λεπτά και δεν πάμε.
Ίσως μόνο για τη θέα αξίζει.
Άβαταρ μέλους
By Asimov
#454453 Δυστυχώς όχι, γιατί η νομιμότητα χρυσοπληρωνεται.
Άβαταρ μέλους
By Giuseppe Busso
#454481
Anonymous Founder έγραψε:Μια τυπική ελληνική ταβέρνα είναι το Μαντρί, δεν βλέπω το λόγο να κουβαληθείς εκεί πάνω, το φαγητό είναι απλά αποδεκτό και τίποτε παραπάνω. Δεν ξέρω τι του βρίσκει ο κόσμος και έγινε διάσημο. :s_dunno
Για να μην πω πως πρέπει να είναι και εντελώς αυθαίρετο...
:ninja:


Χωρίς να διαφωνήσω, θα σου πω ότι είναι κουλτούρα της ελληνικής οικογένειας η έξοδος σε ταβέρνα, κυρίως η Κυριακάτικη.
Και εγώ έτσι μεγάλωσα με την οικογένειά μου.
Αυτό που κοιτούν οι περισσότεροι, που το παρατηρώ γενικά είτε είναι σε ταβέρνα, είτε για ένα σουβλάκι, είναι πως κοιτούν την ποσότητα εκστομίζοντας αυτό το "Ωωωω έχει κάτι μεριδάρες νααα" και κάπως έτσι έχουν μείνει κάποιες ταβέρνες.