Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By red_monster
#6258 Ο μεταβολισμος του οργανισμού ειναι ενα συνόλο μεταβλητων που συνδέονται με το ενεργειακό ισοζύγιο αυτού ...

Ο οργανισμός εχει κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες στοιχείων, αν μειώσεις (βίαια ) τμήμα αυτών έχεις επιπτώσεις... Η απώλεια τόσων κιλών σε τόσο μικρο χρονικό διάστημα ειναι μια απο αυτές...
Άβαταρ μέλους
By UnHaCkAbLe
#6330
italakias έγραψε:UnHaCkAbLe
το ψωμι δεν ειναι απαραιτητο στην διατροφη.
υπαρχει και το ρυζι,η πατατα,τα ζυμαρικα.


Τίποτε δεν είναι απαραίτητο. Μόνο το νερό ...
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#6460 Εξαρτάται κ το παρελθόν. Διμσάβα από τα πόσα στα πόσα έπεσες;. Εγώ μετά το στρατο ειχα φορτωσει 30 κιλα, τα οποία τα 25 τα εδιωξα σε 4 μηνες... Και συν πλην εμεινα εκει.
Άβαταρ μέλους
By Chris
#7882 Υπάρχει η άποψη ότι όταν κόβεις το τσιγάρο παίρνεις κιλά. Αυτό οφείλεται αποκλειστικά σε μεγαλύτερη όρεξη ή αλλάζει κάτι στο μεταβολισμό με αποτέλεσμα να πάρεις κιλά ακόμα κι αν τρως τα ίδια?
Άβαταρ μέλους
By Chris
#7884 Δεν θα συμβεί αυτό, προσέχω να μην υπάρχει τίποτα φαγώσιμο γύρω μου, πέρα από τα κανονικά γεύματα. Άρα θεωρείς πως δεν θα δω καμιά ανεξήγητη αύξηση?
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#7889
Chris έγραψε:Δεν θα συμβεί αυτό, προσέχω να μην υπάρχει τίποτα φαγώσιμο γύρω μου, πέρα από τα κανονικά γεύματα. Άρα θεωρείς πως δεν θα δω καμιά ανεξήγητη αύξηση?

Κομπολοι-μπεγλερι για να απασχολεις τα χερια.
ΜΗΝ αρχισεις τις τσιχλες μπορει να κολησεις ασχημα σε αυτες καλυτερα αμυγδαλα αψητα, δεν παχαινουν και αυξανουν την αισθηση κορεσμου. Μια χουφτιτσα 2 φορες την ημερα βοηθουν να μην αισθανεσαι πεινα
Άβαταρ μέλους
By Chris
#7890
Νίκος Παππάς έγραψε:
Chris έγραψε:Δεν θα συμβεί αυτό, προσέχω να μην υπάρχει τίποτα φαγώσιμο γύρω μου, πέρα από τα κανονικά γεύματα. Άρα θεωρείς πως δεν θα δω καμιά ανεξήγητη αύξηση?

Κομπολοι-μπεγλερι για να απασχολεις τα χερια.
ΜΗΝ αρχισεις τις τσιχλες μπορει να κολησεις ασχημα σε αυτες καλυτερα αμυγδαλα αψητα, δεν παχαινουν και αυξανουν την αισθηση κορεσμου. Μια χουφτιτσα 2 φορες την ημερα βοηθουν να μην αισθανεσαι πεινα

:s_thumbsup
Άβαταρ μέλους
By UnHaCkAbLe
#7920
Chris έγραψε:Υπάρχει η άποψη ότι όταν κόβεις το τσιγάρο παίρνεις κιλά. Αυτό οφείλεται αποκλειστικά σε μεγαλύτερη όρεξη ή αλλάζει κάτι στο μεταβολισμό με αποτέλεσμα να πάρεις κιλά ακόμα κι αν τρως τα ίδια?


Ισχύουν και τα δύο ...
Άβαταρ μέλους
By kovathe
#8001
Chris έγραψε:Υπάρχει η άποψη ότι όταν κόβεις το τσιγάρο παίρνεις κιλά. Αυτό οφείλεται αποκλειστικά σε μεγαλύτερη όρεξη ή αλλάζει κάτι στο μεταβολισμό με αποτέλεσμα να πάρεις κιλά ακόμα κι αν τρως τα ίδια?

To τσιγαρο αυξανει το μεταβολισμο (εχει αποδειχτει νομιζω). Αν το γκουγκλαρεις θα βρεις σχετικα αρθρα λογικα.
Αυτο δε σημαινει βεβαια οτι ειναι καλος τροπος να χασεις κιλα. :s_biggrin