Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By edmond
#347248
kyr80 έγραψε:Έχω κάποιες μπλούζες από το 2000. Και δεν έχουν πάθει τίποτα.

Έχω 2 φούτερ απο το 1994 ή 95 δεν θυμάμαι.
Η μια columbia και η άλλη adidas με το 33 στο μανίκι(Pippen-bulls).

Και (άσχετο) πριν 2 χρόνια πέταξα ένα ζευγάρι asics gelevator. Απο τα "πρώτα" δλδ τα είχα πάρει αρχές 90's.

Θέλω να πω, δεν τα φτιάχνουν όπως παλιά.
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#347313
edmond έγραψε:
kyr80 έγραψε:Έχω κάποιες μπλούζες από το 2000. Και δεν έχουν πάθει τίποτα.

Έχω 2 φούτερ απο το 1994 ή 95 δεν θυμάμαι.
Η μια columbia και η άλλη adidas με το 33 στο μανίκι(Pippen-bulls).
.


εχω NAUTICA μακρυμανικη με μια σημαια ιστιοπλοιας μεγαλη στη πλατη από το 1992
μαλλον απο την ιδια χρονια μια σκουρα μπλε φουτερ NORTH SAILS.
οντως πολύ καλη ποιοτητα.
και RALLIART μπουφαν επιπεδου εκδρομης στο Everest,made in japan :oops:
Άβαταρ μέλους
By otso
#347320 εχω NAUTICA μακρυμανικη με μια σημαια ιστιοπλοιας μεγαλη στη πλατη από το 1992
μαλλον απο την ιδια χρονια μια σκουρα μπλε φουτερ NORTH SAILS.
οντως πολύ καλη ποιοτητα.

αυτα τα φοραγαμε εμεις οι σερφιστες και τα oneil , σερφερ dim;

μπουφαν ειχα gaastra πανια ιστιοφορων απο ολλανδια μερια
Άβαταρ μέλους
By dimviii
#347327 οχι καμια σχεση με σερφ,απλα ηταν της μοδας τοτε.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#347378 Εγω εδωσα ενα συλλεκτικο flight jacket alpha το οποιο δοθηκε απο το uss Wisconcin B-64 το '90 '91 σε διακλαδικη ασκηση σε περιορισμενο αριθμο τεμαχιων.
Δεν επρεπε..... :(
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#347381
QsisVTS έγραψε:ε εγώ :lol:

αλλά όταν παντρευτώ θέλω να φτάσω στο σημείο να με ντύνει η γυναίκα και εγώ να μην ασχολούμαι καν, να μην πηγαίνω καν

Ουτε να το σκεφτεις αυτο. Θα το μετανιωσεις..... Εκτος εαν πληρωνει αυτη.
Άβαταρ μέλους
ByF&G
#347395 Ψωνιζω καταμονος. Βαζω την πωλητρια να μου δωσει στο νουμερο μου τον τυπο παντελονιου που θελω και δοκιμαζω. Αν εχω αμφιβολιες τις κουβεντιαζω με την πωλητρια..... Διαλεγω δυο μαγαζια και παω. Διαδικασια γρηγορη αφου αποφασιζω σχεδον αμεσως για το καθενα που δοκιμαζω. Μερικα τα παιρνω χωρις δοκιμη. Μου αρεσει που μερικες κοπελες εκει μου λενε.... αααα αυτο θα παρετε..... σας παει .....εχετε λεπτα ποδια και σας πηγαινει..... μαναρι μου της λεω.....απο μεσα μου...... :eat: Κα
Η γυναικα θα παει σε πανω απο 4 5. Αν εχει και ουρα στα ταμεια.... :dizzy: Ομως αν μου ζητησει να τη συνοδευσω για γνωμες θα παω . Με ακουει παντα οταν ψωνιζουμε μαζι.
Άβαταρ μέλους
By NickTG
#347451 Διαβάζοντας το θέμα κοίταξα από περιέργεια ένα τζιν diesel που έχω και είναι 38. Δεύτερο νούμερο δεν είδα.
Είναι βέβαια λίγο μεγάλο στη μέση αλλά τα μικρότερα δεν περνάνε από τα πόδια.
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#347876
kyr80 έγραψε:Λέγε ύψος και ηλικία.... Γιατί αυτά τα κιλά είναι για κοντό μέχρι 25 ετών. Βέβαια μακάρι σήμερα να ζύγιζα τόσο.... Και να είχα να φάω σαν το ζώο.

Σωστή παρατήρηση. 1,70μ ύψος και στις δημοσκοπήσεις τικάρω το κουτάκι που γράφει 30-35 (και μετά, εκεί που λέει Ορθόδοξο ΠΑΣΟΚ :shifty: )

Πάντως, ούτε τα κιλά από μόνα τους, ούτε το ΒΜΙ λένε όλη την εικόνα. Δεν θα με πείραζε ακόμα και να αύξανε το βάρος μου, αρκεί να μείωνα το ποσοστό λίπους και αύξανα το μυικό ιστό. Γενικώς, συγκρίνοντας τον εαυτό μου με φίλους παραπλήσιου vintage και αναστήματος, είμαι συγκριτικά σε καλή κατάσταση, αλλά δεν είναι λόγος να επαναπαύεται κανείς και δεν θέλω να καταντήσω skinnyfat.

Geo f1 έγραψε:Θα βαλω δαχτυλιδι
(...)
Αυτό με τα μπαγιάτικα φουντουνια ας πουμε το κανω και με τα γαριδακια extra..
Είναι τροπος ζωης πια που πρεπει να αλλαξει...
Αλλα ναι στα λογια ευκολα τα λεμε και τα γραφουμε...
κισουση αν παω 95 ρε συ δεν θα είμαι ανορεξικος..προς Θεου
Και αυτό με το παιδι είναι πολύ σημαντικο...Γιατι δειχνει να ξεφευγει το πραγμα...Χθες μου ζητουσε αυγο κιντερ στις 11 το βραδυ..

Ολο ξεκιναω κατι, παω καλα και μετα τα παραταω...

Γκεάκο, διάβασα και τα υπόλοιπα που γράφεις και θυμήθηκα το κράξιμο που έφαγες (κυρίως από τον Eddie, και δικαίως) όταν πόσταρες πριν από καιρό κάτι χάπια αδυνατίσματος και λοιπές βλακείες. Το πρόβλημα σου είναι ότι περιμένεις να δεις αποτέλεσμα πατώντας ένα BUY NOW, χωρίς να καταβάλλεις προσπάθεια και χωρίς να αλλάξεις ο ίδιος.

Οπότε, ήρθε η ώρα να σου πω το εξής: Για χρόνια, τα στάνταρ κιλά μου ήταν 64-65 περίπου, και αυτό τρώγοντας τον αγλέουρα. Γυμναστήριο δεν πάω, αλλά είμαι δραστήριος (τώρα κυρίως ποδήλατο και περπατάω επίσης πολύ). Πριν 1,5-2 χρόνια περίπου, για λόγους που δεν αφορούν το φόρουμ, ήμουν ψυχολογικά στη χειρότερη φάση ever. Άρχισα να κάθομαι περισσότερο και το έριξα στο φαΐ.
Σταδιακά, μέσα σε λίγους μήνες έφτασα τα 73+ κιλά. Τότε το πήρα απόφαση, ότι αν δεν κάνω κάτι στο τέλος θα μοιάζω στον Άη Βασίλη και δεν θα μπορώ να δω ούτε το πουλί μου από τη μπάκα. Το θέμα είναι ότι έβαλα ρεαλιστικούς στόχους, δεν περίμενα να δω δραματικές αλλαγές από τη μια μέρα στην άλλη και δεν έκοψα μαχαίρι τίποτα.
Η διαφορά ήταν ποσοτική, μείωσα κατά πολύ τις σαβούρες, συνέχισα να τρώω γλυκά, αλλά λιγότερο. Άρχισα να τρέχω λίγο παραπάνω, κοκ. Σταδιακά, γύρισα πίσω στα 65 κιλά χωρίς να στερούμαι (ή να νιώθω ότι στερούμαι) ουσιαστικά τίποτα. :iconcool: