Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#732495 Φοβερό αποτέλεσμα
Μόνο που δεν κρατάει παρα πολύ ώρα τόσο έντονοΕικόνα
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#733187 Εντάξει όλοι φέτος μετά το καλαμάρι έχουν τυπώσει μια τέτοια μάσκα….. όμως με αυτό το υλικό;

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By JimClark
#733204 Φρόντισε να γεμίσεις ένα δωμάτιο με τέτοια , να ανάβεις ένα φως και να γίνεται αυτόνομο φωτεινότητας. :eat: :lol:
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#733211 οταν ημουνα (πολυ)μικρουλης , ειχε πεσει στα χερια μου ενα ρολοι που σε καθε ωρα ειχε μια σταλιτσα απο αυτο το υλικο
Ειχα περασει ατελειωτες ωρες κατω απο την κουβερτα να το χαζευω...
εχω ενα soft spot για αυτο το πραγμα
Άβαταρ μέλους
By axel12p
#738074 Μήπως σκέφτεσαι να σπρώξεις και τον 3D printer, εκτός από το Mini 2 τώρα που θα κατέβεις Ελλάδα για τα Χριστούγεννα;
Που να το κουβαλάς όλο αυτό το πράγμα στην Χάγη; :lol:
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#738083 Ωραία πράγματα πάντως, μπράβο! Ζηλεύω, αλλά δεν έχω χρόνο και χρήματα αυτή την στιγμή και σκοπεύω τα λεφτά από την Ducati να τα κάνω καγιάκ το καλοκαίρι, οπότε...
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#789398 τελικα πιο πολυ ετσι για το challenge και το hobby εβαλα 2nd Z axis με μοτερακι
Η εγκατάσταση ηταν εύκολη αν και ειμαι λίγο ψείρας με την οριζοντίωση ειδικα τωρα που ειναι 2 άξονες και το κουρασα για την τελειότητα :-)

δεν εκανα καμια μεγαλη (σε υψος) κατασκευη μονο κάποια δοκιμαστικά αλλα πλεον ο οριζόντιος βραχίονας ειναι rock solid οποτε σίγουρα κάτι καλό θα κάνει .

τωρα θα ξεκινήσω 'ψήσιμο' για Halloween
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#792714 Έφαγα όλο το απόγευμα χθες , μου κάτσε να κάνω direct drive mod .
Τύπωσα μια custom βάση για να μπει το υπάρχον μοτέρ από πάνω από τον extruder , είχα και ένα καλώδιο επέκταση , cable management , calibration
Καλά παίζει , θα δω με κάνα TPU ίσως έχει διαφορά

Εικόνα


Κάπου εδώ πλέον δεν νομίζω να έχει άλλο περιθώριο ο ender για αναβαθμίσεις
Άντε κάνα Klipper μόνο με raspberry αλλά δεν με ενδιαφέρει το high speed όποτε μάλλον δε θα ασχοληθώ
Άβαταρ μέλους
By drdino
#800824 @KiloMeater, τι sw χρησιμοποιείς για το modeling;