Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#821262
drdino έγραψε:Να ανοίξω ένα Etsy shop με τέτοια;
Εικόνα
Αστυπάλαια!
Πολύ ωραίο αλλά να λέμε την αλήθεια δεν ξέρω αν θα υπάρχει ενδιαφέρον. Εκτός αν το προωθήσεις σε έχοντες σχέση με το μέρος ή για τουρίστες.
Κάπως τροποποιημένο θα μπορούσε να προωθηθεί για αυτούς που κάνουν υπαρκατασκευές με τραινάκια.
Άβαταρ μέλους
By Same_old_story
#821375
sknipper έγραψε:
drdino έγραψε:Να ανοίξω ένα Etsy shop με τέτοια;
Εικόνα
Αστυπάλαια!
Πολύ ωραίο αλλά να λέμε την αλήθεια δεν ξέρω αν θα υπάρχει ενδιαφέρον. Εκτός αν το προωθήσεις σε έχοντες σχέση με το μέρος ή για τουρίστες.
Κάπως τροποποιημένο θα μπορούσε να προωθηθεί για αυτούς που κάνουν υπαρκατασκευές με τραινάκια.


Και σε War Games με μινιατούρες και φιγούρες μπορεί να έκανε :s_smile
Άβαταρ μέλους
By drdino
#824574 Ένα σαρδελοκούτι του Γαΐτη, μιας κι είναι από τους αγαπημένους μου καλλιτέχνες.

Εικόνα

Έμπνευση από αυτό:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By drdino
#824590 Σε ξεχωριστά κομμάτια το σαρδελοκούτι/καπάκι/ανοιχτήρι/πρόσωπα.

Σε solidworks τα πρώτα 3 και σε blender το τελευταίο.

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Μετά το Slicer του εκτυπωτή επιτρέπει επιλεκτικό χρωματισμό (με διαφορετικό νήμα δλδ) και βγαίνει το αποτέλεσμα.

Θα ήθελα να κάνω το καπάκι χρωματιστό αλλά θα ήταν δύσκολο. Τώρα το τύπωσα κάθετα ώστε το σπιράλ να βγει χωρίς καθόλου στηρίγματα ενώ αν ήθελα χρώματα θα έπρεπε να τυπωθεί οριζόντια και θα ήθελε εσωτερική στήριξη που θα ήταν πολύ δύσκολο να βγει.
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#824592 Μπράβο, πάρα πολύ ωραίο! Πραγματική τέχνη το άτιμο το 3D printing, ζηλεύω τρομερά!
Βέβαια ούτε solidworks ξέρω, άρα η καμπύλη εκμάθησης εκτοξεύεται στην... στρατόσφαιρα!
Ο εκτυπωτής σου, που επιτρέπει τα διαφορετικά νήματα, είναι ακριβός;
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#824615 Μπορείς να βγάλεις μία φωτογραφία από το πλάι να φανεί καλύτερα το προφίλ της σπείρας;
Φαίνεται καταπληκτικό (ok, είναι και ο Γαΐτης κορυφαία επιλογή)...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#824618 Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#824623
drdino έγραψε:Εικόνα
Ευχαριστώ πάρα πολύ!
Κατάλαβα πως το εκτύπωσες, πολύ ωραίο!
Τι κόστος έχει κάτι τέτοιο σαν εκτύπωση; (μόνο τα αναλώσιμα όχι όλο το σεταπ)...
Άβαταρ μέλους
By drdino
#824626 Το κουτί κομπλέ είναι 64γρ, με μια μέση τιμή 20ευρώ/κιλό βγαίνει πρπ 1,3 ευρώ. Συν περίπου 25γρ φύρας από το τύπωμα του άσπρου/μπλε δλδ μισό ευρώ.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#824658 εχει η bambu κατι προσφορες αυτες τις μερες... να πω οτι δε μου μπηκαν τα διαόλια;...
Οπιος ενδιαφέρεται, το λές και ευκαιρία....

Δυστυχως τον εκτυπωτη τον εχω στο γραφειο που δουλευω και δεν μπορω να εχω κατι που κανει θορυβο
Τον τωρινο τον εχω φερει στα μετρα μου, εχει μονο noctua και silent motors, δουλευει διπλα και δεν ενοχλει
Αυτα τα διαόλια απο οτι διαβασα και είδα το ιντερνετ κάνουν πολύ φασαρία
Άβαταρ μέλους
By PaNick67
#824666
KiloMeater έγραψε:εχει η bambu κατι προσφορες αυτες τις μερες... να πω οτι δε μου μπηκαν τα διαόλια;...
Οπιος ενδιαφέρεται, το λές και ευκαιρία....



Από 640€ ο πιο φτηνός και τα διπλά λεφτά ο επόμενος δεν το λες ευκαιρία για ένα "παιχνίδι".?.?

.
Άβαταρ μέλους
By KiloMeater
#824692 640 από 780 που τον είχε πριν μια εβδομάδα είναι καλά πιστεύω
Τέλος πάντων περί ορέξεως