Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By sknipper
#503219 Διάβασα τη σελίδα που αναφέρετε όπου είχα γράψει, ω πόσο αθώος και ανυποψίαστος μου μοιάζω τώρα, ότι η επένδυση σε τράπεζες είναι εξασφάλιση... :lol: :dizzy: Που να ήξερα το 2009 ότι μετά από μερικά χρόνια θα γίνονταν σκουπίδια....
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#503221 Το ίδιο έλεγε και ο boss τότε "αν βουλιάξουν οι τράπεζες , θα βουλιάξει όλη η χώρα", εννοώντας-πιστεύοντας οτι αποκλείεται να συμβεί κάτι τέτοιο . Κι όμως έγινε , δις κιόλας.
In other news, seadrill partners στο +9,80% σήμερα :superman:
Άβαταρ μέλους
By Red Garland
#503227
sknipper έγραψε:Διάβασα τη σελίδα που αναφέρετε όπου είχα γράψει, ω πόσο αθώος και ανυποψίαστος μου μοιάζω τώρα, ότι η επένδυση σε τράπεζες είναι εξασφάλιση... :lol: :dizzy: Που να ήξερα το 2009 ότι μετά από μερικά χρόνια θα γίνονταν σκουπίδια....

Εντάξει αυτό είναι φυσιολογικό.
Εμένα μου έκανε εντύπωση πώς μετά την 1η ανακεφαλαιοποίηση κάποιοι ακόμα έγραφαν να μπουν σε τράπεζες και warrants. :oops:
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507168
Scotch έγραψε:FF Group παίζει κανένας τολμηρός; :shifty:


you mad ? no way .

Αλλά εδώ και μια βδομάδα με τρώει να ρίξω ένα ταλιράκι στο ελ.χρημ. αλλά δεν ξέρω ποιά από ΟΠΑΠ , alpha ή ΕΕΕ να διαλέξω.
Μάλλον θα παρακολουθήσω πως πάνε τα πράγματα για 1-2 μήνες και μετά.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507245 :lipsealed: δεν έχω άνθρωπο από μέσα όπως εσύ.

Deleted User 1 έγραψε:Ρίξε ΟΠΑΠ και δε θα χάσεις. :iconcool:


:shifty: καλοφάγωτο το μέρισμα. Αύριο μάλλον θα κάνω το βήμα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507266 ΟΚ , έδωσα εντολή για 9,2e μέχρι 18/5 , για να δούμε πως θα πάει την Τετάρτη με την αναμπουμπούλα του Ιράν . Ελπίζω να πέσουν λίγο και να γίνει η δουλειά.
Άβαταρ μέλους
By Scotch
#507302
mousatos έγραψε::lipsealed: δεν έχω άνθρωπο από μέσα όπως εσύ.

Δεν έχω καμία πληροφόρηση εκ των έσω, και φυσικά δεν προτρέπω κανέναν να αγοράσει μετοχές της. Αν πάντως δεν επαληθευτούν οι ισχυρισμοί του fund, τα κέρδη θα είναι μεγάλα. Αλλά και να επαληθευτούν, ενδεχομένως ένα σημαντικό μέρος της ζημιάς έχει προεξοφληθεί. Προσωπικά θα περίμενα λίγο ακόμη και μετά θα έμπαινα μ' ένα μικρό ποσό. Τι να πουν κι αυτοί που μπαίνουν σε τράπεζες :lol: ;
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507331 Σήμερα λήγει και η προθεσμία για αγορά ομολόγου της coral gas του Βαρδύ . Δίνει 3% , not bad όταν οι τράπεζες δίνουν για προθεσμιακές 1,5-1,6%.
Άβαταρ μέλους
By GTS
#507458
mousatos έγραψε:Σήμερα λήγει και η προθεσμία για αγορά ομολόγου της coral gas του Βαρδύ . Δίνει 3% , not bad όταν οι τράπεζες δίνουν για προθεσμιακές 1,5-1,6%.


Ποτε εφτασαν το 1.5-1.6; εγω
0.55 εχω ακουσει...
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#507462 Την προηγούμενη εβδομάδα πήρα προσφορά από τη eurobank 1.51% για 6μηνη κατάθεση 20,000e. Στο 1,51% περιλαμβάνεται ποσό 165e ως bonus αγορών στην κάρτα ( αφορολόγητο το bonus :iconcool: ) και 0,25% τόκο . (τα νούμερα στο περίπου , δε με ενδιέφερε ιδιαίτερα απλά έτυχε να μου τα προτείνει χωρίς να το ζητήσω εγώ) .

attica bank 1.5-1.6% επίσημα επιτόκια χωρίς κρυφά bonus
attica υπερταμιευτήριο με 0,75% ανοιχτά τα λεφτά και τόκο με το μήνα.
Άβαταρ μέλους
By mousatos
#508223 Μπα , όσα υπήρχαν διαθέσιμα έχουν ήδη επενδυθεί , ξέρεις πού . Απλά κρατάω και λίγο cash για καμιά στραβή , συνταξιούχοι άνθρωποι είμαστε πλέον , την offshore δε θέλω να τη σκαλίζω.