Για θέματα γενικού ενδιαφέροντος, εκτός μηχανοκίνητων...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#780128 Κι υστερα μου λετε να μην σχετιζω το ΧΑΑ με το σεξ και να μην πηγαινω σε καφετζουδες. Με το που ακουστηκε οτι αρχισα να νταραβεριζομαι με την πιτσιρικα την Αττικης, τσουπ, νεα παρεδρος που ναι ειναι Πριξ εμπ1 απρουβντ :

https://www.capital.gr/epixeiriseis/365 ... paraskinio

Και με το που ακουστηκαν τα νεα σημερα, μας τη σηκωσε (τη μετοχη) 10% :s_yes
Άβαταρ μέλους
By Anonymous Founder
#780240
George_Prix έγραψε:Κι υστερα μου λετε να μην σχετιζω το ΧΑΑ με το σεξ και να μην πηγαινω σε καφετζουδες. Με το που ακουστηκε οτι αρχισα να νταραβεριζομαι με την πιτσιρικα την Αττικης, τσουπ, νεα παρεδρος που ναι ειναι Πριξ εμπ1 απρουβντ :

https://www.capital.gr/epixeiriseis/365 ... paraskinio

Και με το που ακουστηκαν τα νεα σημερα, μας τη σηκωσε (τη μετοχη) 10% :s_yes

Golden Girl η συγκεκριμένη, απόδειξη πως είτε είσαι boy ή girl, με τις κατάλληλες γνωριμίες δεν χάνεσαι.
Από παλιότερο άρθρο, όταν πήγε στην Πειραιώς, πριν πάει στην Alpha και τώρα στην Attica Bank.
https://www.mononews.gr/business/apokaliptiko-olo-to-paraskinio-tis-metagrafis-tis-elenis-vrettou-stin-trapeza-pireos
https://www.mononews.gr/business/apokal ... eza-pireos
Συνομιλεί τακτικά με τον Πέτρο Παππά, τον Πόλυ Χατζηιωάννου, τον Γιάννη και την Μαρία Αγγελικούση, τον Πάρι Κασιδόκωστα Λάτση, τον Γιώργο Μαργαρώνη (CEO της LATSCO), τον Ανδρέα Χατζηγιάννη και άλλους κορυφαίους εφοπλιστές. Αγαπημένα της στέκια είναι το Gaspar και το Papillion στο Ψυχικό. Στις διακοπές της, το καλοκαίρι, προτιμά να πηγαίνει στα “μικρά” νησιά του Αιγαίου, μεταξύ αυτών η Αντίπαρος.

Θα εκπλαγώ αν αλλάξει κάτι βέβαια όπως και να χει. Είναι γνωστό βαρέλι χωρίς πάτο η εν λόγω τράπεζα, και δεν θα θεωρήσω πως θα φταίει η κα. Βρεττού αν δεν αλλάξει η μοίρα της τράπεζας.
Άβαταρ μέλους
By markvag
#780243 Αχ, πως θαυμάζω όλους αυτούς που με την αξία τους κι όχι με ξένες πλάτες ξεκίνησαν την καριέρα τους από εκεί που μετά άπειρων κόπων και βασάνων τελειώνουν τις δικές τους (αν είναι πολύ τυχεροί) οι κοινοί θνητοί! :inlove:
Άβαταρ μέλους
By Zorz
#780250 Όταν είδα να αναφέρεται προϋπηρεσία σε Πειραιώς και Λ ήμουν σίγουρος ότι θα το σχολίαζες. :lol:

Στον George_Prix πάντως έχω να πω ότι αν έχει ως επενδυτικό κριτήριο τα μπούτια της Τσέαινας, απορώ πως δεν έχει ακόμα ανακαλύψει τη Cathie Wood. :s_empathy

Τζάμπα κιόλας:

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#780296
Zorz έγραψε:Στον George_Prix πάντως έχω να πω ότι αν έχει ως επενδυτικό κριτήριο τα μπούτια της Τσέαινας, απορώ πως δεν έχει ακόμα ανακαλύψει τη Cathie Wood. :s_empathy


Ασε μας ωρε Ζορζ που θα μου συγκρινεις το μπουμπουκι τη Βρεττου με τη τζατζω τη Γουντ. Ειναι σα να μου συγκρινεις την Κεφαλογιαννη με τη Μαρεβα :rtfm:

Κατα τα αλλα μια ερωτηση την οποια αν θελεις απαντας φυσικα... Εισαι επενδυτης? Αν ναι, σε ποια αγορα/αγορες? Δε θελω φυσικα να μου πεις συγκεκριμενες μετοχες/ισοτιμιες/οτιδηποτε. Γενικα πραγματα!
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805056 Σου ευχομαι καλη τυχη με τις επενδυσεις σου Ζεωρζιε και συγνωμη αν σε κακοκαρδισα στο αλλο τοπικο :s_sad

Πανε παρε Αλφα οσο προλαβαινεις ακομα στο 1.33€ και κρατα τη μονο για λιγες μερες Ζεωρζιε
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#805058
George_Prix έγραψε:Σου ευχομαι καλη τυχη με τις επενδυσεις σου Ζεωρζιε και συγνωμη αν σε κακοκαρδισα στο αλλο τοπικο :s_sad

Πανε παρε Αλφα οσο προλαβαινεις ακομα στο 1.33€ και κρατα τη μονο για λιγες μερες Ζεωρζιε
Κολπατζή...
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805059
kubiak έγραψε:
George_Prix έγραψε:Σου ευχομαι καλη τυχη με τις επενδυσεις σου Ζεωρζιε και συγνωμη αν σε κακοκαρδισα στο αλλο τοπικο :s_sad

Πανε παρε Αλφα οσο προλαβαινεις ακομα στο 1.33€ και κρατα τη μονο για λιγες μερες Ζεωρζιε
Κολπατζή...


Μου χαλασες την εκπληξη και την πλακιτσα που ειχα κατα νου παναθεμα σε :x
Άβαταρ μέλους
By kubiak
#805060
George_Prix έγραψε:
kubiak έγραψε:
George_Prix έγραψε:Σου ευχομαι καλη τυχη με τις επενδυσεις σου Ζεωρζιε και συγνωμη αν σε κακοκαρδισα στο αλλο τοπικο :s_sad

Πανε παρε Αλφα οσο προλαβαινεις ακομα στο 1.33€ και κρατα τη μονο για λιγες μερες Ζεωρζιε
Κολπατζή...


Μου χαλασες την εκπληξη και την πλακιτσα που ειχα κατα νου παναθεμα σε :x

Δεν το αντιλήφθηκα ρε συ... :oops:
Άβαταρ μέλους
By diplomat
#805159 Έχουμε κανένα φορουμίτη που έβγαλε ή πρόκειται να βγάλει πσωμάκι τώρα που αγγίζονται οι 1,100 μονάδες;

Μην ξεχνάμε ότι τετραψήφιο είχαμε να δούμε 8 χρόνια.
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805169
diplomat έγραψε:Έχουμε κανένα φορουμίτη που έβγαλε ή πρόκειται να βγάλει πσωμάκι τώρα που αγγίζονται οι 1,100 μονάδες;

Μην ξεχνάμε ότι τετραψήφιο είχαμε να δούμε 8 χρόνια.


Προφανως οσο ανεβαινει καποιοι βγαζουν μεροκαματακι. Το θεμα ειναι ποσα εχουν χασει τα προηγουμενα χρονια που επεφτε και αν αυτο το μεροκαματακι τους εχει φερει σε κερδοφορια ή απλα ρεφαρουν την προηγουμενη χασουρα οπως γινεται στην περιπτωση μου :shifty:

Οσον αφορα το γενικο δεικτη τιμων προσωπικα δε μου λεει και πολλα πραγματα, γιατι οι φουσκοτραπεζες που παιζω, εδω και πολλα χρονια δεν ακολουθουν το γενικο δεικτη κατα ποδας, εχουν το δικο τους προγραμμα. Οι 1100 μοναδες που εχει φτασει, εμενα δε μου αρεσουν καθολου. Θελω/ελπιζω/πιστευω να πεσει σε κανενα 700αρι-600αρι για να συμβαδιζει με το πλανο που εχω φτιαξει στο μυαλο μου. Ενα πισωγυρισμα του γενικου δεικτη στα κοντα, σε συνδυασμο με εκρηξη του συμπιεσμενου ελατηριου (φουσκοτραπεζες) ειναι το σεναριο που θα με κανει πολυεκατομμυριουχο :shifty:
Άβαταρ μέλους
By markvag
#805214
George_Prix έγραψε:
Οσον αφορα το γενικο δεικτη τιμων προσωπικα δε μου λεει και πολλα πραγματα, γιατι οι φουσκοτραπεζες που παιζω, εδω και πολλα χρονια δεν ακολουθουν το γενικο δεικτη κατα ποδας, εχουν το δικο τους προγραμμα. Οι 1100 μοναδες που εχει φτασει, εμενα δε μου αρεσουν καθολου. Θελω/ελπιζω/πιστευω να πεσει σε κανενα 700αρι-600αρι για να συμβαδιζει με το πλανο που εχω φτιαξει στο μυαλο μου. Ενα πισωγυρισμα του γενικου δεικτη στα κοντα, σε συνδυασμο με εκρηξη του συμπιεσμενου ελατηριου (φουσκοτραπεζες) ειναι το σεναριο που θα με κανει πολυεκατομμυριουχο :shifty:


Μπορείς να περιμένεις επίσης να πέσει το bitcoin στο $1 και να αγοράσεις όσα βρεις για να τα πουλήσεις ξανά όταν πιάσει $50Κ... :s_biggrin
Άβαταρ μέλους
By George_Prix
#805219
markvag έγραψε:
George_Prix έγραψε:
Οσον αφορα το γενικο δεικτη τιμων προσωπικα δε μου λεει και πολλα πραγματα, γιατι οι φουσκοτραπεζες που παιζω, εδω και πολλα χρονια δεν ακολουθουν το γενικο δεικτη κατα ποδας, εχουν το δικο τους προγραμμα. Οι 1100 μοναδες που εχει φτασει, εμενα δε μου αρεσουν καθολου. Θελω/ελπιζω/πιστευω να πεσει σε κανενα 700αρι-600αρι για να συμβαδιζει με το πλανο που εχω φτιαξει στο μυαλο μου. Ενα πισωγυρισμα του γενικου δεικτη στα κοντα, σε συνδυασμο με εκρηξη του συμπιεσμενου ελατηριου (φουσκοτραπεζες) ειναι το σεναριο που θα με κανει πολυεκατομμυριουχο :shifty:


Μπορείς να περιμένεις επίσης να πέσει το bitcoin στο $1 και να αγοράσεις όσα βρεις για να τα πουλήσεις ξανά όταν πιάσει $50Κ... :s_biggrin


Το μπιτκοιν ειναι η μονη επενδυση που εχω βγαλει καλο κερδος στη ζωη μου. Αλλα αυτο ηταν πριν καμποσα χρονια, οσο ακομα παρακαλουσα να πεσει το ΧΑΑ για να χωθω εκει.

Πλεον το μεγαλυτερο χρυσωρυχειο του κοσμου στα ματια μου, ειναι το ΧΑΑ. Το μπιτκοιν το παρακολουθω ακομα φυσικα... Αν μου κανει το χατηρι να πεσει εκει που το θελω θα χωσω τιποτα ψιλα παλι. Τοσο ψιλα που δε θα μου λυσουν τα προβληματα ακομα και να μου πιασει η κινηση. Αλλα ειναι θεμα πρεστιζ για μενα να βγαλω μεροκαματο απο εκει αλλη μια φορα. Γιατι την πρωτη φορα την πατησα και το πουλησα με κερδος, αλλα πολυ νωριτερα απο οτι θα μπορουσα να το πουλησω. Και ολο το κερδος απο το ΜπιΤιΣι μου το εφαγε (προσωρινα :shifty: ) το ΧΑΑ. Χρωσταω στον εαυτο μου να τους "πιασω κοροιδο" αλλη μια φορα αυτους τους παπατζηδες, για να καταφερει να ηρεμησει η ψυχουλα μου.

Και ειμαι απο αυτους που το θεωρω εντελως φουσκα το συγκεκριμενο. Αλλα τετοια φουσκα που μεχρι να σκασει μπορει να σου δωσει ΠΟΛΛΑ. Και δεν το βλεπω για σκασιμο στα κοντα...